Prezident İlham Əliyev “The Business Year” nəşrinə müsahibə verib
Tarix: 14/05/14 Azərbaycanla bağlı məlumatlar “Milli rəqəmsal yaddaş” bazasına daxil ediləcək
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən kitabxana, fond, muzey, təhsil ocaqları, elmi tədqiqat müəssisələri, media qurumları, arxivlər, şəxsi kolleksiyalar, dövlət foto arxivi, həmçinin dünya muzeyləri və sərgi salonlarının ölkəmizə aid məlumatlarının elektron kataloqu yaradılacaq və “Milli rəqəmsal yaddaş” bazasına daxil ediləcək.
Tarix: 14/05/14 “Google Glass” smart eynəyi açıq satışa çıxarılıb
Artıq dünəndən etibarən ABŞ-ın istənilən sakini “Google Glass” smart eynəyini satın ala bilər. 152 dollarlıq maya dəyərinə malik yüksəktexnologiyalı oyuncaq 1500 dollara başa gəlir.
Tarix: 14/05/14 Mərkəzi Bank kart buraxılışı avadanlıqları üzrə kotirovka sorğusu elan edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı yeni avadanlıqların alınması üzrə kotirovka sorğusu elan edib.
Tarix: 14/05/14 Dövlət Statistika Komitəsi rabitə və kommunikasiya çəkilişi işləri üzrə açıq tender elan edib
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi rabitə və kommunikasiya çəkilişi işlərinin satınalması üzrə açıq tender elan edib.
Tarix: 14/05/14 “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası”nın qalibləri mayın 16-da mükafatlandırılacaq
17 May - Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunan “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası”nın qaliblərinin mükafatlandırılması günü açıqlanıb.
Tarix: 14/05/14 Ən yaradıcı insanların Top-onluğu açıqlanıb
“Google” şirkətinin məhsullar üzrə vitse-prezidenti Mario Keros və “Dropbox” servisinin dizaynerlər qrupu “Fast Company” nəşrinin versiyasına görə, ən yaradıcı insanlar onluğunda yer alıb.
Tarix: 14/05/14 Elmar Məmmədyarov: “İnnovasiyaların öyrənilməsi bizim üçün böyük maraq doğurur”
Biz hamımız bilirik ki, ən yaxşı sərmayə təhsilə qoyulan sərmayədir. Azərbaycan təhsil sahəsində əməkdaşlığa təkan vermək məqsədilə xüsusi akademik mübadilə proqramlarının hazırlanmasına tam dəstək verməyə hazırdır.
Tarix: 14/05/14 "Samsung” rəhbərinin aktivləri 12,5 milyard dollar dəyərində qiymətləndirilir
Bu günlərdə infarkt keçirən "Samsung Electronics” şirkətinin sədri Li Qon Hinin şəxsi aktivlərinin dəyəri 12,9 trilyon von və ya 12,5 milyard dollar qiymətləndirilir.
Tarix: 14/05/14 “Elektron hökumət” portalına 4 yeni elektron xidmət əlavə edilib
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin (ƏMDK) təqdim etdiyi daha 4 elektron xidmət “Elektron hökumət” portalı üzərindən göstəriləcək.
Tarix: 14/05/14 Nazirlər Kabineti ""Elektron hökumət" portalına qoşulmalı olan informasiya sistemlərinin və ehtiyatlarının Siyahısı"nı təsdiq edib
"Elektron hökumət" portalı haqqında Əsasnamə"nin təsdiq edilməsi və elektron xidmətlərin genişləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər barədə"
Tarix: 13/05/14 Alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri ilə bağlı elektron xidmətin inzibati reqlamenti təsdiqlənib
Azərbaycan Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “Alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri üzrə fəaliyyətə xüsusi icazənin verilməsi üçün müraciətin və sənədlərin qəbulu üzrə inzibati reqlament”i təsdiq edib.