Tarix: 30/04/13 “Yaxşı nə varsa qayıdır!”
“Nar Mobile” daha əvvəl elan etdiyi “Bumeranq” tarifinin özəlliklərini yenidən abunəçilərinin nəzərinə çatdırır. Tarif abunəçilərə ölkədaxili bütün istiqamətlərə heç bir abunə haqqı ödəmədən cəmi 7 qəpiyə zəng etmək imkanı yaradır.
Tarix: 30/04/13 Kommunikasiya xətlərinin çəkilişi ilə bağlı kotirovka sorğusu keçirilir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya (DQMK) kommunikasiya xətlərinin çəkilişi işinin satınalınması üçün kotirovka sorğusu keçirir.
Tarix: 30/04/13 Vətəndaşlar ərizə, şikayət və təkliflərini elektron qaydada göndərə biləcəklər
Ədliyyə Nazirliyinə (ƏN) ərizə, şikayət və təklifləri ünvanlamaq asanlaşdı. Belə ki, nazirlik “Elektron hökumət” portalı vasitəsilə vətəndaşların istifadəsinə növbəti elektron xidmətini təqdim edib. Bununla da vətəndaşlar ərizə, şikayət və təkliflərini ƏN-ə elektron qaydada göndərə biləcəklər.
Tarix: 30/04/13 Azərbaycanda kredit məlumatlarının məxfiliyinin təmin edilməsinə xüsusi diqqət yetiriləcək
Azərbaycanda Kredit bürosunun yaradılması çərçivəsində kredit məlumatlarının məxfiliyinin təmin edilməsinə xüsusi diqqət yetiriləcək. Azərbaycanda Kredit Bürosunun Yaradılması üzrə İcra Komitəsinin sədri Rauf Axundov bildirib ki, Kredit bürosunun yaradılması çərçivəsində fərdi məlumatların qorunmasına böyük diqqət yetirilməsi məsələsi öndə durur.
Tarix: 30/04/13 İntranet əsaslı videotəlim mexanizmlərini əhatə edən bilik idarəetmə sistemi qurulacaq
Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsində (QKDK) biliklərin idarə edilməsi sisteminin qurulmasına dair seminar keçirilib.
Tarix: 30/04/13 İnformasiya Texnologiyaları Universiteti bu il sentyabrın 15-dən etibarən fəaliyyətə başlayacaq
“İnformasiya Texnologiyaları Universiteti bu il sentyabrın 15-dən etibarən fəaliyyətə başlayacaq”. Bunu Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbəri İlham Pirməmmədov jurnalistlərə deyib.
Tarix: 30/04/13 Elektron imzadan istifadə edərək kreditorlar özləri haqda məlumat ala bilərlər
Azərbaycanda Kredit Bürosunun Yaradılması üzrə İcra Komitəsinin “Kredit bürosu”na dair konfransı keçirilib. “ICTnews” xəbər xidmətinin məlumatına əsasən, tədbir Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının Azərbaycanda və Orta Asiyada Maliyyə İnfrastrukturunun Təkmilləşdirilməsi üzrə Məsləhət Xidmətləri Layihəsi (ACAFİ) çərçivəsində təşkil olunub.
Tarix: 30/04/13 Azərbaycan müasir mobil texnologiyaların tətbiqi üçün əlverişli məkandır
Azərbaycan müasir mobil texnologiyaların tətbiqi üçün əlverişli məkandır. Bu sözləri mobil texnologiyaları üzrə Dünya Gənclər Forumunun iştirakçısı “KnowledgeFox Gmbh” şirkətinin təsisçisi, Avstriya Araşdırmalar Mərkəzinin nümayəndəsi Peter Bruck deyib.
Tarix: 30/04/13 İnformasiya və kommunikasiya texnologiyaları üzrə 100 azərbaycanlı gənc xaricdə təhsil alır
İndiyədək Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) tərəfindən “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində 1640 nəfərin xaricdə təhsil xərcləri maliyyələşdirilib.
Tarix: 30/04/13 “Təhsil, texnologiya və tərəqqi”
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı və Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin dəstəyi ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunan “Təhsil, texnologiya və tərəqqi” mövzusunda sərgi açılıb.
Tarix: 30/04/13 Bələdiyyələr xəritələrinin hazırlanmasını elektron qaydada sifariş verə bilər
Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsi (DTXK) tərəfindən bələdiyyələrin xəritələrinin hazırlanması ilə bağlı edilən müraciətlərin qəbulu elektronlaşdırılıb. Bu e-xidmət bələdiyyələrin hüdudları daxilində torpaq sahələri barədə məlumatların alınmasını əhatə edir. Bu barədə “ICTnews” elektron xəbər xidmətinə DTXK-dan məlumat verilib.
Tarix: 30/04/13 Azərbaycanda İKT üzrə ixtisaslaşan gənclər ordusu yetişir
«Bu gün Azərbaycanda yüksək intellektli, yeni texnologiyaları dərindən qavrayan, İT üzrə ixtisaslaşan gənclər ordusu yetişir. Onlar çox yaxında dünyada informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində öz sözünü deyəcək».
Tarix: 30/04/13 Hansı ölkə ən böyük fərdi kompüter bazarı adına layiq görülüb?
“IHS iSuppli” analitik şirkətinin dərc etdiyi hesabata əsasən, Çin ən böyük fərdi kompüter bazarı adına layiq görülüb. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “cybersecurity.ru” saytına istinadən bildirir ki, adıçəkilən hesabatda qeyd edilir ki, 2012-ci ildə sözügedən ölkədə yeni kompüterlərin tədarük həcmi 69 milyon olub.
Tarix: 30/04/13 “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları və qloballaşma” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək
Mayın 4-də Astara rayonunda Təhsil Nazirliyi və Astara Pedaqoji Kollecinin birgə təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş ”İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) və qloballaşma” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Tarix: 30/04/13 Ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş elektron məlumat bazasının təqdimatı keçiriləcək
Mayın 2-də saat 10:00-da Kürdəmir şəhəri, Gənclər evində ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş “Heydər Əliyev çağdaş kitabxana quruculuğunun banisidir” mövzusunda konfrans keçiriləcək.