Tarix: 22/04/13 «İKT inqilabı: böyük dəyişikliklərlə dolu dünyadayıq»
Bakıda növbəti "Krans Montana Forumu" keçiriləcək. Bu haqda Forumun saytında məlumat yerləşdirilib.Forumda 600-dək hökumət və iş adamlarından ibarət nümayəndənin iştirakı gözlənir.
Tarix: 22/04/13 Avrasiya regionları və şəhərlərinin innovativ-texnoloji inkişaf və əməkdaşlığı müzakirə ediləcək
4-5 iyun 2013-cü il tarixlərində “Avrasiya regionları: innovativ-texnoloji inkişafın və əməkdaşlığın modernləşdirilməsinin strategiya və mexanizmləri” I Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
Tarix: 20/04/13 “Onun brend kimi formalaşmağında internet əsas rol oynayıb"
Azərbaycanlı məşhurlar internetdə. Texnoloji yeniliklərdən ən çox istifadə edənlər kimlərdir, kimlər sosial şəbəkələrdə aktivdir
Tarix: 20/04/13 Dövlət İdarəçilik Akademiyasında “Elektron hökümət”lə bağlı kurslar təşkil edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında “Elektron hökumət” istiqaməti üzrə qısamüddətli ixtisasartırma kursları fəaliyyətə başlayıb. “ICTnews” elektron xəbər xidməti xəbər verir ki, bu barədə DİA-nın Mətbuat və informasiya xidmətinin məlumatında deyilir.
Tarix: 20/04/13 “AMD”-nin vəziyyəti bir az düzəlib
“AMD” şirkətinin icraçı direktoru Rori Ridin rəhbərliyi altında həyata keçirilən yenidənqurma işləri fayda verməyə başlayır: rüblük zərərin həcmi xeyli azalıb.
Tarix: 20/04/13 QKDK elektron xidmətlərindən istifadə üçün elektron imza lazımdır
Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi ölkə vətəndaşlarına 10 istiqamət üzrə 55 xidmət növü üzrə elektron qaydada yararlanmağı təklif edir.
Tarix: 19/04/13 “Nokia” birinci rübdə 5 milyon “Lumia” satıb
Mart ayına olan məlumata əsasən, Finlandiyanın “Nokia” şirkəti 5 milyondan çox “Lumia” satmağa müvəffəq olub.
Tarix: 19/04/13 “IBM”-in rüblük nəticələri ümidləri doğrultmayıb
“IBM” korporasiyası 2013-cü ilin birinci rübü üzrə maliyyə göstəricilərini dərc edib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, adıçəkilən şirkət bu ilin birinci rübündə 23.4 milyard dollar əldə edib. Bu göstərici ötənilki nəticədən təxminən 5% azdır.
Tarix: 19/04/13 “Apple”-ın baş dizayneri planetin 100 ən nüfuzlu insanı siyahısında yer alıb
“Time” jurnalı “Apple” şirkətinin baş dizayneri Conatan Ayvı planetin 100 ən nüfuzlu insanı siyahısına salıb.
Tarix: 19/04/13 “Evo Store” mağazasından telefon al, 1 kimsəsiz uşağı sevindir!
“Mobitel” şirkəti artıq 5 ildir ki, SOS uşaqlarına yardım etməkdədir. Şirkətdən verilən məlumata görə, “SOS Uşaq Kəndləri - Azərbaycan” assosiasiyasının qeyri-formal təhsil layihəsi olan “Şən avtobus”, məhz “Mobitel”in sponsorluğu sayəsində minlərlə ehtiyac içində olan uşaq və ailələrə xidmət göstərməkdədir.
Tarix: 19/04/13 “TeliaSonera” şirkətinin gəlirləri azalıb
İsveçin aparıcı telekommunikasiya operatoru “TeliaSonera” şirkəti bu ilin birinci rübündə Skandinaviya regionunda müşahidə olunan bazarda tələbatın azalması və sahədə ümumi sərtləşmə nəticəsində gözlənilən nəticələrdən daha pis nəticələr göstərib.
Tarix: 19/04/13 Azərbaycan kosmik fəzanın tədqiqi və istifadəsi üzrə dövlətlərin fəaliyyət prinsipləri haqda müqaviləyə qoşulub
Azərbaycan Milli Məclisinin bugünkü iclasında “Ay və digər səma cisimləri də daxil olmaqla, kosmik fəzanın tədqiqi və istifadəsi üzrə dövlətlərin fəaliyyət prinsipləri haqqında” müqavilənin təsdiq edilməsi barədə qanun layihəsi müzakirə edilib.
Tarix: 19/04/13 RİTN XƏBƏRDARLIQ EDİR: Satışda olan saxta mobil telefon cihazlarını almayın, çünki...
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi satışda olan saxta mobil telefon cihazlarını almamağı istehlakçılara tövsiyə edir. Respublika ərazisinə qeyri-qanuni yollarla idxala cəhd edilən saxta mobil telefon
Tarix: 19/04/13 Bakı Metropolitenində sürətin təmassız avtomatik tənzimlənməsi sisteminin tətbiqinə başlanılıb
Bakı Metropolitenində sürətin təmassız avtomatik tənzimlənməsi sisteminin tətbiqinə başlanılıb, artıq 18 qatarda əvəzlənmə aparılıb.
Tarix: 19/04/13 “Microsoft”un qiyməti artıb
Bu il martın 31-də başa çatmış hesabat dövründə “Microsoft” şirkətinin xalis mənfəəti 19% artaraq 6,06 milyard dollar və ya 1 səhm üçün 72 sent olub. Şirkətin mədaxili 18% artaraq 20,5 milyard dollar təşkil edib.