Tarix: 08/04/13 “Samsung”la “Apple” yenə düşmən oldu
ABŞ-ın Beynəlxalq Ticarət Komissiyası “Samsung” şirkətini “Apple” şirkətinin daha bir patentini pozmasında günahkar bilib.
Tarix: 08/04/13 “iMessage” üzərindən göndərilən mesajları ələ keçirmək mümkün deyil
ABŞ-ın Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin internetə düşmüş xidməti hesabatına əsasən, "iMessage tətbiqi üzərindən “Apple”-ın bir qurğusundan digərinə göndərilmiş mesajları, hətta dinləmək üçün məhkəmə orderinə malik olmaqla ələ keçirmək mümkün deyil”.
Tarix: 08/04/13 Klaus Şvab: «Azərbaycan informasiya texnologiyaları sahəsində liderlik edir»
«Azərbaycan maliyyə və informasiya texnologiyaları sahəsində liderlik edir». "ICTnews" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, Dünya İqtisadi Forumunun (DİF) təsisçisi və icraçı sədri Klaus Şvab söyləyib.
Tarix: 08/04/13 O, ABŞ-da ən yüksək əməkhaqqı alan baş direktordur
“The New York Times” qəzetinin qiymətləndirməsinə əsasən, “Oracle”-ın direktoru Larri Ellison ötən ilin yekununa görə ABŞ-da ən yüksək əməkhaqqı almış “CEO” olub.
Tarix: 08/04/13 “AzeriCard” prosessinq mərkəzi “PIN Set” xidmətini təqdim edib
“AzeriCard” prosessinq mərkəzi elektron bank kartlarının sahiblərinin rahatlığı üçün “PIN Set” xidmətini təqdim edib.
Tarix: 08/04/13 Bakı Biznes Tədris Mərkəzində İİN-in e-xidmətləri ilə bağlı treninq keçirilib
İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi, Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Bakıda sahibkarlar üçün treninq keçirilib.
Tarix: 06/04/13 Dövlət komitələri coğrafi informasiya sistemləri ilə bağlı müzakirə aparıb
Dövlət Statistika Komitəsində Məlumatların yayılması şöbəsi tərəfindən “Сoğrafi informasiya sisteminin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” mövzusunda görüş keçirilib.
Tarix: 06/04/13 Azərbaycanın ədliyyə sistemində tətbiq olunan innovasiya və İKT-lər Hindistanda müzakirə edilib
Azərbaycanın ədliyyə sistemində tətbiq olunan innovasiya və İKT-lər, məhkəmə və penitensiar infrastrukturun müasirləşdirilməsi, habelə hakimlərin seçim prosesinin şəffaflığına görə Avropada örnək kimi dəyərləndirilməsi Hindistanda müzakirə olunub.
Tarix: 06/04/13 “Azərikimya”nın Mərkəzi laboratoriyasında kompüter sistemli müasir xromotoqraflar quraşdırılıb
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (ARDNŞ) “Azərikimya” İstehsalat Birliyinin Mərkəzi laboratoriyasında Rusiya istehsalı olan, innovativ texnologiyalara əsaslanaraq yaradılmış kompüter sistemli analiz aparatları (xromotoqraflar) quraşdırılıb və məhsulların fiziki-kimyəvi analizlərinin daha müasir sistemlər əsasında aparılmasına başlanılıb.
Tarix: 06/04/13 Amerikanın məşhur şirkəti ölkəmizdə rəqəmli yayımın təmin edilməsi üçün həyata keçirilən işlərdə iştirak etmək niyyətindədir
“Sizin ölkə də daimi inkişaf edir və bu bizim üçün böyük iş potensialı yaradır. Biz mütəmadi olaraq Bakıda peşəkar mütəxəssislər üçün seminarlar və treninqlər keçirəcəyik.
Tarix: 06/04/13 Litva və Azərbaycanın İKT sahəsi üzrə iş adamları arasında ikitərəfli görüşlər keçiriləcək
Aprelin 9-da Bakıda İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Litva biznes forumu keçiriləcək.
Tarix: 06/04/13 “Nokia”nın “Lumia” seriyasından olan modellərinə maraq daha çoxdur
Azərbaycanda "Nokia"nın ən son Lumia” modelləri olan “Nokia Lumia 820” və “Nokia Lumia 920”-yə böyük maraq var. Bu barədə “ICTnews” elektron xəbər xidmətinə “Nokia”nın Azərbaycandakı rəsmi distribüteri olan “MobiTel” şirkətinin kommersiya direktoru Cümşüd Əliyev bildirib.
Tarix: 05/04/13 İsveçrədə UYT diapazonunda tezliklərin koordinasiyası mövzusunda iclas keçiriləcək
İsveçrənin Cenevrə şəhərində Azərbaycan da daxil olmaqla, bir sıra ölkələrdə rəqəmsal yayıma keçidlə bağlı məsələlər müzakirə ediləcək.
Tarix: 05/04/13 Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların sosial inteqrasiyası üzrə milli icma modeli formalaşır
Qaradağ rayonunun Sahil qəsəbəsində xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların sosial inteqrasiyası proqramı həyata keçirilir. Proqramın məqsədi uşaqların bacarıqlarını üzə çıxararaq, özlərini gələcəkdə sərbəst idarə etməsi üçün imkanlar yaratmaqdır.
Tarix: 05/04/13 Bakıda Dünya Mobil Texnologiyaları üzrə Gənclər Forumu keçiriləcək
29-30 aprel 2013-cü il tarixlərində Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyinin və Xəzər İnvestisiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Bakı şəhərində “Dünya Mobil Texnologiyaları üzrə Gənclər Forumu” keçiriləcək.