Tarix: 06/11/12 «Azercell Telekom»: Tariflərin endirilməsi davam etdiriləcək
Azərbaycanın aparıcı mobil rabitə operatoru olan «Azercell Telekom» şirkəti tariflərin endirilməsini davam etdirəcək. Bu barədə şirkətin Korporativ ünsiyyət Departamentinin rəhbəri xanım Ülviyyə Həsənzadə bildirib. Onun sözlərinə görə, «Azercell» şirkətinin fəaliyyətə başladığı gündən indiyədək tariflər təxminən
Tarix: 06/11/12 BMT baş katibinin müavini: Azərbaycan regionda İKT sahəsində liderdir
Son illər dünyada internetin inkişafı bununla bağlı geniş müzakirələrin aparılmasını zəruri edib. Bu barədə Bakıda İnternet İdarəçiliyi Forumu (Internet Governance Forum) ilə bağlı keçirilən mətbuat konfransında BMT baş katibinin müavini Vu Honqbo bildirib. Onun sözlərinə görə, Bakıda
Tarix: 06/11/12 Əli Həsənov: «Milli peykin orbitə çıxarılması Azərbaycanı bu sahədə də qabaqcıl ölkəyə çevirəcək»
Azərbaycanın öz milli süni rabitə peykini orbitə çıxarması ölkənin bu sahədə imkanlarını bir qədər də artıracaq və digər sahələrdə olduğu kimi, Azərbaycan bu sahədə də qabaqcıl ölkəyə çevriləcək. Bu barədə jurnalistlərə açıqlamasında Azərbaycan Prezident Administrasiyasının
Tarix: 06/11/12 Baş nazirin müavini Abid Şərifov: «İKT sektoru Azərbaycanın qeyri-neft sektorunun əsas və prioritet sahələrindən biridir»
İKT sahəsi Azərbaycanın qeyri-neft sektorunda əsas və prioritet sahələrindən biridir və ölkə hökuməti tərəfindən bu sahəyə xüsusi diqqət yetirilir. Bunu Bakıda keçirilən VII İnternet İdarəçiliyi Forumunun (Internet Governance Forum, IGF-2012) rəsmi açılış mərasimində çıxış
Tarix: 06/11/12 “Ericsson” hesabat verib
Dünyada simsiz rabitə şəbəkələri üçün ən iri avadanlıq istehsalçılarından biri olan İsveçin “Ericsson” şirkəti telekommunikasiya avadanlığı bazarında öz ümumi illik artımını (Compound Annual Growth Rate göstəricisi, CAGR) 3-5 faiz səviyyəsində gözləyir. Proqnoz 2012-2015-ci illər üçün tərtib edilib.
Tarix: 06/11/12 “Bakutel -2012” cari ilin ən mühüm hadisəsidir
Mən sizi Regional Rabitə Birliyinin (RRB) İcraedici Komitəsi tərəfindən salamlayıram. İKT-nin müasir cəmiyyətdə sürətli inkişafı inteqrasiya prosesinə və qarşılıqlı əlaqələrin hökumətlərarası səviyyədə yaranmasına böyük təsir edir.
Tarix: 06/11/12 Əli Həsənov: “İnternet İdarəçilik Forumunun Bakıda keçirilməsi ölkəmizdə sektorun inkişafını daha da sürətləndirəcək”
Azərbaycanda internet istifadəçilərinin sayı sürətlə artır. Bu sahəyə yönəldilən vəsait, xüsusən də dövlətimizin başçısı İlham Əliyevin internetin inkişafına və ölkədə daha geniş coğrafiyanı əhatə etməsinə göstərdiyi diqqət informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqini stimullaşdırır.
Tarix: 06/11/12 “Azərbaycanın İKT sektorunda qazandığı nailiyyətlər ölkənin sosial və iqtisadi inkişafına dəstək olur”
“Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqtisadi və Sosial İşlər üzrə Departamenti adından İnternet İdarəçilik Forumu (İİF) və “Bakutel-2012”
Tarix: 06/11/12 Planşetlərin rüblük satış həcmi 1.5 dəfə artıb
“IDC” şirkəti 2012-ci ilin üçüncü rübü üzrə planşet kompüterləri bazarında qüvvələr nisbətini qiymətləndirib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, 3 ay ərzində dünyada müxtəlif proqram-aparat platformalarında işləyən təxminən 27,8 milyon planşet satılıb.
Tarix: 06/11/12 İlham Əliyev “BakuTel-2012” XVIII Azərbaycan Beynəlxalq telekommunikasiya və informasiya texnologiyaları sərgisi ilə tanış olub
Bakı Sərgi Mərkəzində “BakuTel-2012” XVIII Azərbaycan Beynəlxalq
Tarix: 06/11/12 Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqının baş katibi Hamadun Ture: “21-ci əsrin ilk onilliyində Azərbaycanın informasiya və rabitə texnologiyaları sektorunda mühüm irəliləyiş müşahidə olunub”
Mən böyük məmnuniyyətlə Bakıda keçiriləcək "Bakutel-2012" Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgi və Konfransı,
Tarix: 06/11/12 Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Yüksək Texnologiyalar Parkının yaradılması haqqında fərman imzalayıb