Tarix: 14/08/12 İran ərazisində rouminqdə olan “Azercell” abunəçilərinin balansına 50 AZN yüklənib
“Azercell” şirkəti rəsmi Facebook səhifəsində hazırda İran ərazisində rouminqdə olan Azercell abunəçilərinin balansına 50 AZN yüklənildiyi barədə məlumat yayımlayıb. Şirkət həmçinin, İranın şimalında, Azərbaycan vilayətində baş vermiş zəlzələ zamanı həyatını itirən soydaşlarımızın yaxınlarına başsağlığı və səbr dilədiyini bildirib.
Tarix: 14/08/12 Yerli mobil operator “Komandam.az” layihəsini gerçəkləşdirir
“Azercell” şirkətinin “Barama” İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən futbol üzrə Azərbaycan çempionatı ilə əlaqədar “Komandam.az” layihəsi gerçəkləşdirilir.
Tarix: 14/08/12 Maliyyə Nazirliyi kompyuter avadanlıqlarının və proqram təminatının satın alınması məqsədilə tender elan edir
Maliyyə Nazirliyi və Dövlət Xəzinədarlıq Agentliyi üçün şəbəkə, kompyuter avadanlıqlarının və proqram təminatının satın alınması məqsədilə tender elan edir. "ICTnews" elektron xəbər xidməti adıçəkilən nazirliyin rəsmi internet səhifəsinə istinadən xəbər verir ki, açıq tenderə razılaşdırılmış müddətdə və təqdim olunan texniki şərtlərə uyğun DDP Bakı
Tarix: 14/08/12 “BlackBerry” istehsalçısı aktivlərini satır
“BlackBerry” smartfonlarını istehsal edən Kanadanın “RIM” şirkəti “NewBay” adlı “bulud” xidmətini və bəzi digər ikinci dərəcəli aktivlərini sata bilər. Bu addım korporasiyanın səhmlərinin qiymətinin aşağı düşməsi ilə bağlıdır.
Tarix: 13/08/12 Daha bir dövlət orqanı “Elektron hökumət” portalına qoşuldu
Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi (KTN) “Elektron Hökumət” Dövlət İnformasiya Sisteminə (EHDİS) qoşulub. Belə ki, KTN tərəfindən təqdim olunan 2 elektron xidmət portala inteqrasiya edilib.
Tarix: 13/08/12 DŞAK 2 “elektron imza” alıb
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi 2 “elektron imza” alıb. Bu barədə “ICTnews” elektron xəbər xidmətinə komitənin mətbuat xidmətinin rəhbəri Cahangir Qocayev məlumat verib.
Tarix: 13/08/12 “Motorola” müflisləşir
“Google” korporasiyasının tərkibinə daxil olan “Motorola Mobility” (MMI) şirkəti heyətinin 20 faizini azaltmaq və dünyadakı ofislərinin (94) təxminən 33 faizini bağlamaq niyyəti haqqında elan edib.
Tarix: 13/08/12 “Apple” ilk dəfə olaraq “iPod touch” pleyerlərinin satış həcmini açıqlayıb
“Apple” ilk dəfə olaraq “iPod touch” pleyerlərinin satış həcmini açıqlayıb “Apple” şirkəti ilk dəfə olaraq “iPod touch” multimedia cib pleyerlərinin satış həcmini açıqlayıb.
Tarix: 13/08/12 “RIM” şirkəti 3 min iş yerini ixtisar edəcək
Kanadanın “ Research In Motion” (RIM) şirkəti bu yaxınlarda təxminən 3 min iş yerini ixtisar edəcək.
Tarix: 13/08/12 “Samsung” ABŞ-da planşet satışlarına görə “Apple”-dan geri qalır
“Samsung Electronics” şirkəti ABŞ bazarında 1.4 milyon ədəd “Galaxy Tab” planşet kompyuteri satıb və bu, “Apple” şirkətinin ümumi satışlarının 4 faizini təşkil edir.
Tarix: 13/08/12 Azərbaycanlı tələbələr Malayziyada “Biotexnologiya” üzrə təhsil ala bilərlər
Azərbaycanlı tələbələr Malayziyanın Manipal Beynəlxalq Universitetində (MBU) 2012/2013-cü tədris ili üçün “Biotexnologiya” üzrə təhsil ala bilərlər.
Tarix: 13/08/12 Bakıda “Kibernetika və informatika problemləri” IV Beynəlxalq konfrans keçiriləcək
12-14 sentyabr 2012-ci il tarixində Bakı şəhərində “Kibernetika və informatika problemləri” (PCI’2012-IV International Conference “Problems of Cybernetics and Informatics”) IV Beynəlxalq konfransı keçiriləcək.
Tarix: 13/08/12 Göygöldə tikilən Heydər Əliyev Mərkəzi ən müasir texnologiya ilə təchiz ediləcək
Göygöl rayonunda tikintisinə başlanılan Heydər Əliyev Mərkəzi ən müasir informasiya və multimedia avadanlıqları ilə təchiz ediləcək.
Tarix: 13/08/12 “Bakcell” xarici ölkələrə səyahət edən abunəçilərini sevindirdi
“Bakcell” şirkəti xarici ölkələrə səyahət etməyi planlaşdıran abunəçilər üçün yeni kampaniya təqdim edir. Belə ki, avqustun 10-dan ölkə xaricinə çıxan hər bir abunəçi bütün istiqamətlərə dəqiqəsi yalnız 0.79 AZN-ə danışa biləcək.
Tarix: 11/08/12 Azərbaycanda idxal-ixrac əməliyyatları üzrə e-gömrük xidmətlərinin göstərilməsinə başlanır
Azərbaycanda idxal-ixrac əməliyyatları üzrə elektron gömrük xidmətlərinin göstərilməsinə başlanır. ICTnews” elektron xəbər xidmətinə bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsindən (DGK) məlumat verilib.