Tarix: 07/08/14 “Samsung” şirkəti “Galaxy Note 4” fabletinin reliz tarixini açıqlayıb
“Samsung” şirkəti “Unpacked 2014” mətbuat konfransının keçirilmə tarixini elan edib. Tədbir sentyabrın 3-də eyni zamanda Berlin, Pekin və Nyu-York şəhərlərində keçiriləcək. Güman ki, tədbirdə dördüncü nəsil “Galaxy Note” fableti və başqa yeniliklər nümayiş etdiriləcək.
Tarix: 07/08/14 “R.I.S.K.” və “Cisco” şirkətləri tərəfdaşlığı genişləndirib
“R.I.S.K.” şirkəti “Cisco Gold Certified Partner” tərəfdaşlıq statusunun sahibi olub.
Tarix: 07/08/14 Azərbaycan Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi informasiya mübadiləsi şəbəkəsi qurur
Azərbaycanın Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Tibbi-sosial ekspertiza və əlillərin reabilitasiya informasiya sisteminə çıxışın təmin edilməsi üçün informasiya mübadiləsini həyata keçirəcək şəbəkənin qurulmasının satınalınması üzrə təkliflər sorğusu elan edib.
Tarix: 06/08/14 “IDC” İT bazarına dair yeni proqnoz açıqladı
“International Data Corporation” (IDC) analitik şirkəti qlobal informasiya texnologiyaları (İT) bazarı üzrə yeni proqnoz dərc edib. Ekspertlərin fikrincə, İT sahəsindəki mövcud qeyri-sabit vəziyyət tədricən müsbətə doğru dəyişir.
Tarix: 06/08/14 İT sahibkarları üçün yeni imkan
Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Stavropol vilayəti Sənaye-Ticarət Palatası arasındakı ilkin razılaşmaya əsasən Stavropol şəhərində Azərbaycanda istehsal olunan məhsulların sərgi-yarmarkası keçiriləcək.
Tarix: 06/08/14 İnformasiya texnologiyalarının gənclər arasında daha geniş yayılması üçün layihələr həyata keçirilir
Gənclər və İdman Nazirliyi gənclərimizin intellektual, mədəni inkişafı üçün nəzərdə tutulan layihələrin dəstəklənməsində, davamlı olmasında maraqlıdır.
Tarix: 06/08/14 RYTN-in “İKT üzrə kadr hazırlığı proqramı” çərçivəsində hazırda 48 gənc xaricdə təhsilini davam etdirir
İnsan resurslarının inkişafı və yüksəkixtisaslı kadr hazırlığı ölkədə İKT-nin inkişafı üçün müəyyənləşdirilən 4 əsas strateji istiqamətdən biridir. Bu istiqamətdə “Azərbaycan Respublikasının İKT sahəsində kadr potensialı barədə məlumat sisteminin işlənməsi” layihəsi həyata keçirilib.
Tarix: 06/08/14 Günəş batareyası ilə təchiz edilmiş elektrik avtomobili rekorda imza atıb
“Engadget” nəşri yazır ki, günəş batareyası ilə işləyən “Sunswift eVe” elektrik avtomobili saatda 96 km sürətlə hərəkət edən ilk avtomobil olub.
Tarix: 06/08/14 “Azerbaijan Art Festival – 2014” uğurla başa çatdı
“Nar Mobile” mobil operatorunun sponsorluğu, Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi və Bakı Yaradıcılıq Mərkəzinin (Baku Creative Center) təşkilatçılığı ilə iyulun 2-dən 30-dək keçirilən və Azərbaycanın 10 şəhər və rayonunu əhatə edən “Azerbaijan Art Festival - 2014” incəsənət festivalı layihəsi uğurla başa çatdı.
Tarix: 06/08/14 “Bakcell” abunəçilərinə balanslarını doldurmaq üçün ödəniş terminallarından istifadə etməyi tövsiyə edib
“Bakcell” şirkəti ötən həftə ərzində bazarda “Bakcell” ödəmə kartlarının çatışmazlığı ilə bağlı müşahidə olunan vəziyyət kartların ölkəyə gətirilməsi zamanı şirkətdən asılı olmayan səbəblərdən baş vermiş gecikmə ilə bağlı olduğunu bildirib.
Tarix: 06/08/14 “Microsoft” şirkəti yeni smartfonlarının buraxılışına hazırlaşır
“LumiaX” “Android”-smartfonlarının istehsalını dayandıran “Microsoft” şirkəti “Windows Phone 8” mobil əməliyyat sistemi ilə idarə edilən “Lumia” smartfonlarının istehsalını bərpa etmək niyyətindədir.
Tarix: 06/08/14 Yeni “iPhone” smartfonunun təqdimatı sentyabrın 9-na planlaşdırılıb
“Re/code” nüfuzlu texnologiya bloqu yazıb ki, “Apple” şirkəti sentyabrın 9-da keçirəcəyi tədbirdə yeni nəsil “iPhone” smartfonunu nümayiş etdirəcək.
Tarix: 06/08/14 “Arzuladığımız dünyanı innovativ gələcəklə quraq”
.jpg)
20-24 avqust tarixlərində Gəncədə “Arzuladığımız dünyanı innovativ gələcəklə quraq” (Create İnnovative Future - Reshape the World) devizi altında “Ganja’14” forumu keçiriləcək.
Tarix: 05/08/14 Bill Qeyts “Microsoft”un səhmlərini niyə satır?
“Microsoft” korporasiyasının həmtəsisçisi Bill Qeyts 2014-cü il iyulun 24-dən 30-dək müddətdə şirkətin 20 milyon səhmini sataraq təxminən 882 milyon dollar qazanıb.
Tarix: 05/08/14 “Xiaomi” Çin bazarında birincidir
“Canalys Research” analitik şirkətinin hesabatına əsasən, 2014-cü ilin ikinci rübünün nəticəsinə görə, “Xiaomi” şirkəti Çində ən böyük smartfon tədarükçüsü olub.