Tarix: 13/06/14 Startupların seçim meyarları açıqlanıb
“Startup Azərbaycan” yarımfinalçılarının ekspertlər qarşısında oflayn təqdimatları iyunun 21-də Yüksək Texnologiyalar Parkında baş tutacaq.
Tarix: 13/06/14 Azərbaycan Mərkəzi Bankı nəzdində İpoteka Fondu kotirovka sorğusu elan edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı nəzdində İpoteka Fondunun elektron poçt sisteminin təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi məqsədilə kotirovka sorğusu elan edib.
Tarix: 13/06/14 5-ci “Mobillik qrantı” müsabiqəsi elan edildi
Prezident yanında Elmin İnkişafı Fondu xaricdə elmi tədbirlərdə və qısamüddətli təcrübəkeçmədə iştirakı əhatə edən xüsusi layihələrin maliyyələşdirilməsi məqsədi ilə qrantların verilməsi üzrə 2014-cü ildə 5-ci “Mobillik qrantı” müsabiqəsini elan edib.
Tarix: 13/06/14 Azərbaycan Texniki Universiteti kompüterlərini təmir edir
Azərbaycan Texniki Universiteti kompüterlərin və avadanlıqların təmiri işlərinin satın alınması üzrə kotirovkalar sorğusu üsulu ilə satın alınmasını həyata keçirir.
Tarix: 13/06/14 Bakıda "Vətəndaşların e-xidmətlərdən istifadə səviyyəsi və e-xidmətlərə tələbat” mövzusunda “dəyirmi masa” keçiriləcək
Bakıda iyunun 25-də "Vətəndaşların e-xidmətlərdən istifadə səviyyəsi və e-xidmətlərə tələbat” mövzusunda “dəyirmi masa” keçiriləcək.
Tarix: 13/06/14 “IDC”: “Azərbaycanın “Tier3” kimi data mərkəzinin yaradılması effektiv ola bilər”
“IDC” şirkəti Azərbaycan üçün “Tier3” data mərkəzinin yaradılmasını effektiv addım kimi dəyərləndirir.
Tarix: 13/06/14 Azərbaycanın ali məktəbi beynəlxalq İT korporasiyasının akademik tərəfdaş statusunu alıb
Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) “EMC” korporasiyasının akademik tərəfdaş statusunu alıb.
Tarix: 13/06/14 Təhsil sənədlərinin həqiqiliyinin onlayn yoxlanılması üzrə elektron xidmətlərin göstərilməsi ilə bağlı işlər davam etdirilir
Təhsil Nazirliyi tərəfindən göstərilən elektron xidmətlərin sayı artmaqdadır. Belə ki, xarici dövlətlərin ali təhsil sahəsində ixtisaslarının tanınması və ekvivalentliyin müəyyən edilməsinin (nostrifikasiya) onlayn yoxlanılmasına başlanılıb.
Tarix: 13/06/14 “Hakimlər elektron məhkəmə sistemində işləməyi öyrənirlər”
“Azərbaycanda 14 hakimə 16 min iş daxil olur. Hakim ayda 100 işə baxmalıdır. Texniki imkanlar olmasa, bu, süründürməçiliyə gətirır çıxarır”.
Tarix: 12/06/14 Dövlət Komissiyası onlayn sınaq test imtahanı xidmətini işə salıb
Azərbaycan Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya “Onlayn sınaq test imtahanlarının keçirilməsi” xidmətini istifadəyə verib.
Tarix: 12/06/14 Ədliyyə sistemində vahid server mərkəzi yaradılacaq
“Yasamal Rayon Məhkəməsində (YRM) elektron məhkəmə sistemi yaradılıb. Lakin hələlik bütün vətəndaşlar ora daxil ola bilməz”.
Tarix: 12/06/14 Server bazarında azalma zəifləyib
“IDC”-nin məlumatına əsasən, 2014-cü ilin birinci rübünün nəticəsinə görə, EMEA regionunda server bazarının həcmi 2,9 milyard dollar təşkil edib
Tarix: 12/06/14 Azərbaycanda dövlət elektron xidmətləri “bulud” texnologiyaları üzərindən təqdim ediləcək
Azərbaycan Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi “Elektron hökumət” proqramı çərçivəsində dövlət elektron xidmətlərini “bulud” texnologiyaları üzərindən göstərməyə başlayır.
Tarix: 12/06/14 Yapon şirkətləri 8K təsvir ölçüsündə “OLED” monitor hazırlayıblar
“Sharp” şirkəti bu həftə başqa istehsalçılarla əməkdaşlıq şəraitində 8K təsvir ölçüsündə işləyə bilən 13 düymlük “OLED” ekran nümayiş etdiriblər.
Tarix: 12/06/14 “Əsas çıxış yolu məhkəmə sistemində İKT-nin tətbiqidir”
Bu gün “Açıq hökumət: “Elektron Məhkəmə” İnformasiya sisteminin quruculuğunun İctimai Müzakirəsi” adlı konfrans keçirilib.