Tarix: 10/04/13 Latviyada elektron ID-kartlar tətbiq edilib
Latviya ərazisində elektron identifikasiya (ID) kartlarının tətbiqi üzrə layihə başa çatıb. İndi bu ölkənin hər bir vətəndaşı və ya burada daimi yaşayan sakini elektron dövlət xidmətlərindən istifadə və Avropa üzrə maneəsiz hərəkət üçün ID-kart ala bilər. "Cnews" saytının məlumatına görə, yazır.
Tarix: 10/04/13 İnnovasiyaların tətbiqi üzrə BDU dünyanın 700 universitetindən biri olub
«İnnovasiyaların tətbiqi və aparılan islahatlar nəticəsində 2012-ci ildə BDU “QS World University Rankings-2012” reytinqinə görə dünyanın 700 top universiteti, həmçinin Beynəlxalq Akademik Perspektivlər İnstitutu (URAP) tərəfindən dünyanın ən yaxşı 2000 universitetinin siyahısına daxil edilib».
Tarix: 09/04/13 “Sony Xperia Z” artıq Azərbaycan bazarında
Azərbaycanda telefon həvəskarlarının həyəcanla gözlədiyi yapon firmasının son modeli “Sony Xperia Z” nəhayət ki, təqdim edildi. “Caspian Mobile” şirkətindən verilən məlumata görə, yeni modelə maraq gözləndiyindən də artıq olub.
Tarix: 09/04/13 Kitabxana və muzeylərdə İKT-dən istifadənin genişləndirilməsi mövzusunda dəyirmi masa keçirilib
M.F.Axundov adına Milli Kitabxanada “Kitabxana və muzeylərdə İKT-dən istifadənin genişləndirilməsi və turizm və mədəniyyət təhsilində texnologiyaların tətbiqi” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Tarix: 09/04/13 Bakıda Azərbaycan-Litva Biznes Forumu keçirilir
Bu gün Bakıda İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Litva Biznes Forumu işə başlayıb.
Tarix: 09/04/13 Litva İKT sahəsində Azərbaycanla əməkdaşlıqda maraqlıdır
Litva Azərbaycanla İKT sahəsində əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdə maraqlı olduğunu bəyan edib.
Tarix: 09/04/13 Ən çox istifadә olunan elektron xidmәtlәr hansılardır?
Məlumat Hesablama Mərkəzi (MHM) “Elektron hökumәt” portalı vasitәsilә 01.03.2013-dən 31.03.2013-ci il tarixinә qədər olan dövrü əhatə edən və әn çox istifadә olunan elektron xidmәtlәrin siyahısını açıqlayıb.
Tarix: 09/04/13 “Bakcell” abunəçiləri həftə sonları pulsuz danışacaqlar
“Bakcell” şirkəti abunəçiləri üçün yeni kampaniyaya start verib. Belə ki, gənc “Bakcell” istifadəçilərinin ən sevimli tarifi olan “CİNeration” yeni təklifi ilə abunəçilərini sevindirir.
Tarix: 09/04/13 Bir şirkət ancaq bu qədər uğursuz ola bilər
“HTC” şirkəti 2013-cü ilin birinci rübü üzrə hesabat verib. Tayvan şirkəti üç ay ərzində təxminən 1.4 milyard dollar gəlir əldə edib. Bu göstərici 2012-ci ilin birinci rübü ilə müqayisədə 37% azdır.
Tarix: 09/04/13 “Microsoft”un sayəsində “Ericsson” dünyanın ən böyük İP televiziya provayderi olacaq
“Ericsson” şirkəti “Microsoft” korporasiyasının “Mediaroom” videoplatformasını satın almaq haqda razılaşıb. Sazişi bağlamaq 2013-cü ilin ikinci rübünə planlaşdırılsa da, bu sazişin neçəyə başa gələcəyi məlum deyil.
Tarix: 09/04/13 Prezident İlham Əliyev: ““Azərspace-1”in uğurla orbitə buraxılması kosmik sənayenin inkişafının yalnız başlanğıcıdır”
Biz hazırda yeni texnologiyalara sərmayə yatırırıq. İndi informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsi Azərbaycanda prioritetlərdən birinə çevrilir.
Tarix: 09/04/13 İKT-nin inkişafına yönəlmiş əhəmiyyətli layihə¬lər il ərzində dəstəklənəcək
“Azərbaycan Respublikasında 2013-cü ilin “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları ili” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı”nın 29-cu bəndinin icrasında Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi (RİTN) ilə yanaşı Elmin İnkişafı Fondu (EİM) da iştirak edəcək.
Tarix: 08/04/13 Hansı ölkənin vətəndaşları mobil aparatlarını tez-tez dəyişirlər?
“Strategy Analytics” analitik şirkətinin araşdırmasına əsasən, Koreya vətəndaşları mobil telefonlarını tez-tez dəyişirlər. Araşdırma əsasında məlum olub ki, ötən il koreyalıların 67.8%-i öz aparatlarını dəyişiblər.
Tarix: 08/04/13 “Huawei”-nin arzuları böyükdür, amma...
Çin telekommunikasiya avadanlığı istehsalçısı “Huawei Technologies” şirkəti bu il şirkətin hasilatını, smartfonlara və “bulud” hesablama həllərinə artan tələbat hesabına, 10% artırmaq niyyətindədir.
Tarix: 08/04/13 “Nar Mobile”-ın dəstəyi ilə gənclər üçün tədbir keçirilib
Aprel ayının 6-da “Kempinski Badamdar” otelində “İB Club”un təşkilatçılığı və “Nar Mobile”-ın baş sponsorluğu ilə “İB Gənclər Məclisi” – “Hisslər” tədbiri keçirilib.