Tarix: 26/08/15 Azərbaycan Təhsil Nazirliyi informatikanın tədrisini texnologiya fənni çərçivəsində təşkil etmək niyyətindədir
Azərbaycan Təhsil Nazirliyi aşağı siniflərdə informatikanın tədrisini texnologiya fənni çərçivəsində təşkil etmək niyyətindədir.
Tarix: 26/08/15 Təhsil Nazirliyi informatika fənninin təhsil proqramından çıxarılma məsələsinə aydınlıq gətirib
Azərbaycan Təhsil Nazirliyi növbəti tədris ilində 50 məktəbdə yuxarı siniflərdə təmayüllü təhsil sisteminin tətbiqi üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsinə başlamaq niyyətindədir.
Tarix: 26/08/15 Gənclər “İnnovasiya və texnologiyaların sülhə töhfələri” mövzusunu qlobal məkanda müzakirə ediblər
Avqust ayında İordaniya Haşəmi Krallığının paytaxtı Amman şəhərinə toplaşan gənclər “İnnovasiya və texnologiyaların sülhə töhfələri” mövzusunu qlobal məkanda müzakirə ediblər.
Tarix: 26/08/15 E-viza üçün “Elektron hökumət” portalında yeni bölmənin yaradılması təklif olunur
Dünyanın bir çox dövlətləri turist axınını genişləndirmək və eləcə də ölkəyə əlavə vəsaitlərin daxil olması məqsədi ilə elektron viza xidmətini istifadəyə təqdim edərək gəliş-gedişi asanlaşdırıb.
Tarix: 26/08/15 Ağdamın cəbhə bölgəsində telefonlaşdırılmamış mənzil qalmayacaq
Ağdamın bütün kəndlərinin yüksək keyfiyyətli telefon və internet xidmətləri ilə təmin edilməsi istiqamətində işlər davam etdirilir. Artıq optik kabellər çəkilib.
Tarix: 26/08/15 Yaponiya süni intellektin inkişafına 80 milyon dollar xərcləyəcək
Yaponiya Təhsil, İdman, Elm və Texnologiyalar Nazirliyi ölkə hökumətindən süni intellekt texnologiyaları sahəsində tədqiqatların aparılması üçün 10 milyard yen (83,4 milyon dollar) ayrılmasını xahiş etmək niyyətindədir.
Tarix: 26/08/15 “Microsoft” elektron kağızdan klaviatura yaradır
“Microsoft” şirkətinin planşet kompüterləri üçün təqdim etdiyi klaviatura prototipi sensor ekrana malik ayrıca “e-ink” ekrandan ibarətdir.
Tarix: 25/08/15 Azərbaycanda bu ilin sonuna kimi 11 beynəlxalq sərgi keçiriləcək
Beynəlxalq sərgi və konfransların təşkilatçıları - “Iteca Caspian” və “Сaspian Event Оrganisers” (“CEO”) şirkətləri Azərbaycanda bu ilin sonuna kimi 11 beynəlxalq sərgi keçirəcəklər.
Tarix: 25/08/15 COMCEC-in “İƏT-ə üzv olan ölkələr üçün informasiya və kommunikasiya texnologiyaları əsaslı həll yolları” mövzusunda 6-cı iclası keçiriləcək
2015-ci ilin 3 sentyabr tarixində Türkiyənin Ankara şəhərində İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlığı üzrə Daimi Komitəsinin (COMCEC) Turizm üzrə İşçi qrupunun “Effektiv Turizm Marketinq Strategiyaları: İƏT-ə üzv olan ölkələr üçün İKT (informasiya və kommunikasiya texnologiyaları) əsaslı həll yolları” mövzusunda 6-cı iclası keçiriləcək.
Tarix: 25/08/15 Azərbaycanın işgüzar dairələri Rusiyada keçiriləcək XIX İnnovasiya Forumuna dəvət olunurlar
7-9 oktyabr 2015-ci il tarixlərində Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərində XIX Beynəlxalq Sankt-Peterburq İnnovasiya Forumu keçiriləcək
Tarix: 25/08/15 Kompüter Oyunları üzrə 7-ci Dünya Çempionatının keçirilmə tarixi müəyyənləşib
Kompüter Oyunları üzrə 7-ci Dünya Çempionatının builki keçirilmə yeri, tarixi və rəsmi növləri məlum olub.
Tarix: 25/08/15 Azərbaycan şirkəti Kiyevdə keçiriləcək Davos Kommunikasiya Forumunun tərəfdaşıdır
Sentyabrın 4-də “AGAMA communications group” və GROU agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Kiyevdə Davos Kommunikasiya Forumu (“WCFDavos Kyiv 2015”) keçiriləcək.
Tarix: 25/08/15 Sentyabrda Regional Treninq Mərkəzinin açılışı olacaq
Gələn ayın 16-17 tarixlərində Ümumdünya Poçt İttifaqının (ÜPİ), Regional Rabitə Birliyinin (RRB), Moskva Rabitə və İnformasiyalaşdırma Texniki Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə yaradılan Regional Treninq Mərkəzinin açılışı və ilk treninqi keçiriləcək.
Tarix: 25/08/15 Göygöl Milli Parkında rabitə xidmətləri necə təşkil olunub?
Göygölə Milli Park statusu verilməsi ilə ərazidə ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması, turizm infrastrukturunun yenidən qurulması üzrə köklü tədbirlər həyata keçirilib.
Tarix: 25/08/15 Qərbi Avropada çap qurğularının satış həcmi artıb
“Context” şirkətinin hesablamasına görə, 2015-ci ilin ikinci rübündə Qərbi Avropada çap qurğularının satış həcmi ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1 faiz yüksəlib. Çap bazarının artımı çoxfunksiyalı qurğular üçün tələbat yaradıb.