Tarix: 11/08/14 Yeni tədris ilində “eTwinning Plus” layihəsi çərçivəsində müəllimlər üçün müxtəlif mövzularda onlayn təlimlər təşkil olunacaq
Avropa İttifaqının Fasiləsiz Təhsil Proqramının tərkib hissəsi olan “eTwinning Plus” layihəsi çərçivəsində yeni tədris ilində də müəllimlər üçün müxtəlif mövzularda onlayn təlimlər (Learning events) təşkil olunacaq.
Tarix: 11/08/14 Çin “Apple” şirkətinə məxsus avadanlıqları dövlət satınalmaları siyahısından çıxarıb?
“Reuters” agentliyi yazır ki, Çin hakimiyyəti dövlət və bələdiyyə orqanları üçün “Apple” şirkətinin istehsalı olan “iPad” planşetləri və “MacBook” noutbuklarının satın alınması ilə bağlı qadağa haqda informasiyanı təkzib edib.
Tarix: 09/08/14 Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin 4 xidməti istifadəçilərin marağına səbəb olan e-xidmətlər sırasında yer alıb
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin (RYTN) Məlumat Hesablama Mərkəzi (MHM) iyul ayında “Elektron hökumət” portalı vasitəsilə ən çox istifadə edilən 20 elektron xidmət növünü ictimaiyyətin nəzərinə çatdırıb.
Tarix: 09/08/14 Azərbaycanda İT sektorunun artım tempi ilbəil artmaqdadır
İT sektorunun artım tempi İKT sektorunun ümumi artım tempindən daha yüksəkdir və ilbəil xüsusi çəkisi artmaqdadır.
Tarix: 08/08/14 Britaniyalıların gün ərzində smartfonlara ayırdıqları vaxt müəyyən edilib
Böyük Britaniyanın media tənzimləyicisi olan OFCOM təşkilatı britaniyalıların gün ərzində smartfonlara ayırdıqları vaxtı müəyyən etmək üçün sosial sorğu keçirib.
Tarix: 08/08/14 Dövlət İnformasiya Ehtiyatları və Fərdi Məlumatların İnformasiya Sistemləri Dövlət Reyestrlərinə daxil edilmiş məlumatların sayı 221-ə çatıb
Avqustun 1-i tarixinə bütün qurumlar üzrə Dövlət İnformasiya Ehtiyatları və Fərdi Məlumatların İnformasiya Sistemlərinin Dövlət Reyestrlərinə 221 məlumat daxil edilib.
Tarix: 08/08/14 Azərbaycan Cenevrədə keçirilən “EWASS 2014 : European Week of Astronomy and Space Science” beynəlxalq konfransında təmsil olunub
Cenevrə şəhərində keçirilən “EWASS 2014: European Week of Astronomy and Space Science” beynəlxalq konfransı artıq başa çatıb.
Tarix: 08/08/14 Ekvador dünyada ilk dəfə “dövlət bitkoini” buraxan ölkə ola bilər
Dünyada rəsmi dövriyyəyə ilk virtual pul buraxan ölkə Ekvador ola bilər.
Tarix: 08/08/14 Elektron xidmətlərdən istifadə səviyyəsinin yüksəldilməsi məsələləri müzakirə edilib
“Elektron xidmətlərdən istifadə səviyyəsinin yüksəldilməsi” ilə bağlı təkliflər müzakirə edilib. Toplantı Elektron Xidmətlərin Təşviqi üzrə İctimai Şura və Multimedia Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə gerçəkləşib.
Tarix: 08/08/14 İndiyədək əmlak məsələləri ilə bağlı elektron xidmətlər vasitəsilə 77000-dən çox müraciət edilib
İndiyədək əmlak məsələləri ilə bağlı elektron xidmətlər vasitəsilə 77000-dən çox müraciət daxil olub və təmin edilib.
Tarix: 08/08/14 Bakıda avtomatlaşdırılmış sənəd dövriyyəsinə keçid üzrə hazırlıq kursları keçiriləcək
“MARCO Computer Technology” şirkəti “1С: 1№-li Təlim mərkəzi” ilə birgə sentyabrın 16-17-də Bakıda "Sənəd dövriyyəsinin avtomatlaşdırmaya hazırlığı" kursunu keçirəcəklər.
Tarix: 08/08/14 Azərbaycanda neolitə aid ən qədim yaşayış yerini müəyyən etmək üçün Tokio Universitetində radiokarbon analizi aparılıb
Tovuz rayonu ərazisində yerləşən və e.ə. VI minilliyin I yarısına aid Göytəpə neolit yaşayış məskənində qədim yaşayış kompleksinin ərazisi də daxil olmaqla nəzərdə tutulmuş arxeoparkın inşası üçün ilkin virtual layihələndirmə işləri aparılıb.
Tarix: 07/08/14 Elektron xidmət növlərinin siyahısına yeni e-xidmətlər əlavə edilib
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin (ƏMDK) elektron xidmətlərinin sayı artırılıb.
Tarix: 07/08/14 Rusiyanın rabitə və kütləvi kommunikasiyalar nazirinin yeni müavini azərbaycanlı oldu
Rusiyanın rabitə və kütləvi kommunikasiyalar nazirinə yeni müavin təyin edilib. Bu vəzifəni əslən azərbaycanlı olan Rəşid İsmayılov icra edəcək.
Tarix: 07/08/14 Bakı şəhərində yerləşən və BŞTİ-nin tabeliyində olan məktəblərə qəbul üçün elektron ərizə vasitəsilə müraciət edənlərin sayının artacağı gözlənilir
Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin “Xüsusi istedada malik uşaqların vaxtından əvvəl I sinfə qəbulu Qaydaları” barədə əmrinə müvafiq olaraq Bakı şəhərində yerləşən və Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) tabeliyində olan məktəblərə qəbul iyul ayının 20-dən avqust ayının 20-dək elektron ərizələr vasitəsilə aparılır. Hazırda 2696 nəfər qeydiyyatdan keçmişdir.