Tarix: 22/07/14 Çində mobil internet daha populyardır
Çin əhalisinə görə dünyanın ən böyük ölkəsidir. 2014-cü ilin iyununa olan məlumata əsasən, Çində internet istifadəçilərinin sayı 632 milyon təşkil edir.
Tarix: 22/07/14 Belaruslular bank sistemində informasiya texnologiyaları infrastrukturunun beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması üzrə Azərbaycan təcrübəsi ilə tanış olublar
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankında (MB) İnformasiya texnologiyaları infrastrukturunun beynəlxalq standartlara uyğun olaraq qurulması üzrə təcrübə ilə yaxından tanış olmaq məqsədi ilə Belarus Respublikası Milli Bankının nümayəndə heyəti üçün 16-18 iyul 2014-cü il tarixlərində təcrübə mübadiləsi keçirilib.
Tarix: 22/07/14 Dövlət Proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil almaq hüququ qazanmış yeni tələbələrə ilk dəfə olaraq “DP təqaüd kart”ları təqdim edilib
Dövlət Proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil almaq hüququ qazanmış yeni tələbələrə ilk dəfə olaraq “DP təqaüd kart”ları təqdim edilib. Kartlar sahiblərinə təhsil naziri Mikayıl Cabbarovla keçirilən görüşdə verilib.
Tarix: 22/07/14 “Apple” rekord sayda smartfon sifariş edib
“The Wall Street Journal” nəşri yazır ki, “Apple” korporasiyası yeni smartfonların rekord sayda birinci partiyasını sifariş edib.
Tarix: 22/07/14 Azərbaycanda əmək bazarının ətraflı təhlili üçün dolğun informasiya bazası formalaşdırılacaq
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən cari il iyulun 1-dən istifadəyə verilən elektron informasiya sistemi (EİS) əmək müqaviləsi bildirişləri haqqında bütün məlumatları əhatə etməklə, respublikanın əmək bazarı ilə bağlı obyektiv təhlillərin aparılması üçün dolğun informasiya bazası formalaşdıracaq.
Tarix: 22/07/14 Avropalıların yarısı rəqəmli iqtisadiyyatda iş üçün lazımi biliklərə malik deyil
Avropalıların yarısı rəqəmli iqtisadiyyat şəraitində iş üçün lazımi biliklərə malik deyil.
Tarix: 22/07/14 Əlaqələndirmə Qrupunun növbəti iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsində (QKDK) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 may 2011-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiqlənmiş “2011-2020-ci illərdə Azərbaycan
Tarix: 22/07/14 Çexiya polisi kibercinayətkarlığa qarşı mübarizə şöbəsi yaradacaq
Çexiya polisinin prezidenti Tomaş Tuqi kibercinayətkarlığa qarşı mübarizə üzrə xüsusi bölmə yaradılması barədə təklifi cari ilin sonunadək təqdim etmək niyyətindədir.
Tarix: 22/07/14 Ötən il məktəblər 1 milyon “Chromebook” qurğusu satıb
“Google” şirkətinin rəsmiləri bildiriblər ki, ötən rüb şirkətin tərəfdaşları təxminən 1 milyon “Chromebook” qurğusunu məktəblərə satıblar.
Tarix: 21/07/14 Azərbaycanda yüksək texnologiyalar sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar və işgüzar dairələr Çinə dəvət olunurlar
Azərbaycanda yüksək texnologiyalar sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar və işgüzar dairələr Çinə dəvət olunurlar.
Tarix: 21/07/14 Nazirlik rabitə xərclərini açıqladı
Maliyyə Nazirliyi 2014-cü ilin altı ayında dövlət büdcəsinin icrasına (operativ) dair məlumat yayıb. Sənəddən məlum olur ki, cari ilin altı ayında ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə ümumi daxili məhsul 2,1 faiz artaraq 28743,0 mln. manat təşkil edib.
Tarix: 21/07/14 RYTN və EİF İKT müsabiqəsindən uğurla keçmiş layihələrə dəstək verir
“İKT-nin inkişafına yönəlmiş əhəmiyyətli layihələrin dəstəklənməsi” məqsədi ilə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi (RYTN) və Prezident yanında Elmin İnkişafı Fondu (EİF) tərəfindən təşkil olunan müsabiqələrdən uğurla keçmiş layihələrlə bağlı işlər davam edir.
Tarix: 21/07/14 Müəllimlərin işə qəbulu prosesində İnformatika fənni üzrə 193 yerə 1113 nəfər ərizə verib
Müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin II mərhələsinə - imtahanlara başlanılıb. İmtahanların ilk günündə informatika, alman dili, əmək hazırlığı, fiziki tərbiyə, fransız dili, musiqi və nəğmə, rus dili, rus dili və ədəbiyyatı və təsviri incəsənət fənləri üzrə müəllimlər iştirak edir.
Tarix: 21/07/14 Alimlər: “Gələcəkdə istifadəçinin identifikasiyası üçün “elektron DNK”-dan istifadə olunacaq”
Oksford Universiteti alimlərinin fikrincə, gələcəkdə fərdi kompüter və mobil qurğularda təhlükəsiz avtorizənin edilməsi üçün istifadəçilərin vərdişləri və fiziki xüsusiyyətlərindən istifadə ediləcək.
Tarix: 21/07/14 Əmək müqaviləsi bildirişinin EİS-ə daxil edilməsi “Elektron hökumət” portalı vasitəsilə həyata keçirilir
Bağlanan hər bir əmək müqaviləsi əmək müqaviləsi bildirişi formasında elektron informasiya sistemində (EİS) qeydiyyatdan keçirildikdən sonra hüquqi qüvvəyə malik olur və əmək müqaviləsi bildirişinin EİS-ə daxil edilməsi “Elektron hökumət” portalı (https://www.e-gov.az) üzərindən gücləndirilmiş elektron imza ilə həyata keçirilir.