Tarix: 04/06/14 Sumqayıt Texnologiyalar Parkının bütün müəssisələri yüksək texnologiya ilə təchiz edilib
Azərbaycanda səfərdə olan Rusiya Federasiyasının iqtisadi inkişaf naziri Aleksey Ulyakayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Sumqayıt Texnologiyalar Parkında (STP) olub. Rusiyalı qonaqlara məlumat verilib ki, 2009-cu ildən fəaliyyət göstərən Sumqayıt Texnologiyalar Parkı Azərbaycanın qeyri-neft sektorunda xüsusi yer tutur.
Tarix: 04/06/14 Fərdi kompüter bazarında azalma davam edəcək
“IDC” analitik şirkəti cari il üçün fərdi kompüter bazarının dinamikası üzrə öz proqnozunu yeniləyib. Məlumata əsasən, 2013-cü illə müqayisədə azalma 6% təşkil edəcək.
Tarix: 03/06/14 “Apple”ın yeni maliyyə rəhbəri 1 milyon dollar məbləğində maaş alacaq
Mayın 29-da Luka Maestri “Apple”ın yeni maliyyə direktoru təyin edilib. “Bloomberg” informasiya agentliyi “alma” şirkətinin ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birjalar Komissiyasına göndərdiyi sənədlərə istinadən yazır ki, “Apple”ın yeni maliyyə direktoru 1 milyon dollar məbləğində illik maaş alacaq.
Tarix: 03/06/14 “Ericsson”: “Bir ildən sonra mobil şəbəkələrə qoşulmaların sayı Yer kürəsi əhalisinin sayını ötəcək”
2015-ci ildə mobil şəbəkələrə ümumi qoşulmaların sayı dünya əhalisinin sayını ötəcək. Bu barədə genişzolaqlı mobil internet bazarının təhlilinə həsr olunan “Ericsson Mobility Report” hesabatında deyilir.
Tarix: 03/06/14 ABŞ-ın Stanford Universiteti və AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun elmi layihələrdə birgə iştirakı müzakirə edilib
ABŞ-ın Stanford Universitetinin professoru, həmyerlimiz Raif Rüstəmovun “Həndəsi verilənlərin analizi” mövzusunda AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda seminarı keçirilib.
Tarix: 03/06/14 Avropa istifadəçilərinin 42 faizi alış-verişi mobil telefondan edir
Avropalıların dörddə bir hissəsi mobil bankçılıqdan istifadə edir, 42 faizi alış-verişi mobil telefonla həyata keçirir. Bu barədə “ING” maliyyə qrupunun araşdırmasında deyilir.
Tarix: 03/06/14 Elektron ticarət sahəsində karyera qurmaq istəyənlərə birgünlük təlim keçiləcək
Qafqaz Universitetində təşkil olunacaq tədbirdə iştirakçılar “E-ticarətdə iş modelləri”, “E-ticarətdə brend mövqeləndirilməsi”, “E-ticarətə Ümumi Baxış”, “E-ticarətdə logistika və əməliyyat idarəetməsi”, “E-ticarətdə iş planının qurulması”, “E-ticarətdə müştəri təcrübəsi yaratmaq” kimi istiqamətlər üzrə məlumatlandırılacaqlar.
Tarix: 03/06/14 ABŞ səfiri andiçmə mərasimini riderin köməyi ilə keçirib
“The Washington Post” nəşri yazır ki, Süzan Levayn iyunun 2-də andiçmə mərasimini ABŞ konstitusiyasının surəti köçürülmüş “Kindle” riderində keçirən ABŞ-ın birinci səfiri kimi tarixə düşüb.
Tarix: 03/06/14 Heydər Əliyev Fondu ilə Vatikan Apostol Kitabxanası arasında əlyazmaların bərpa edilməsi və onların rəqəmsallaşdırılmasına dair müqavilə imzalanıb
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva İtaliya səfəri çərçivəsində Vatikan Apostol Kitabxanası ilə tanış olub.
Tarix: 03/06/14 Bakıda “Microsoft Lync - buludda kommunikasiyalar” mövzusunda birgə seminar keçiriləcək
“Softline”, “Microsoft Azerbaijan” və “AudioCodes” şirkətləri iyunun 4-də Bakıda “Microsoft Lync - buludda kommunikasiyalar” mövzusunda birgə seminar keçirəcəklər.
Tarix: 03/06/14 Tayvanda “Computex 2014” sərgisi start götürür
Bu gün Tayvanda “Computex 2014” beynəlxalq kompüter sərgisinin açılış mərasimi baş tutacaq.
Tarix: 02/06/14 ATU-nun Virtual Test Mərkəzində 220 kompüter tələbələrin ixtiyarına verilib
İyunun 2-dən etibarən Azərbaycan Tibb Universitetində (ATU) yay imtahan sessiyasına start verilib. ATU-nun rektoru, millət vəkili, akademik Əhliman Əmiraslanovun 4 aprel 2014-cü il 171T saylı əmrinə əsasən, imtahanlar bir ay ərzində davam edəcək.
Tarix: 02/06/14 Bu gün “WWDC 2014” konfransı işinə başlayır
İyunun 2-6-da San-Fransiskonun “Moskone West” kompleksində “Apple” şirkəti tərəfindən təşkil olunan tərtibatçıların illik ümumdünya konfransı (Worldwide Developers Conference, WWDC) keçiriləcək
Tarix: 02/06/14 “IDC”: “Smartfonların qiyməti ucuzlaşacaq”
Smartfonların qiymətində azalma ən azı 2018-ci ilədək davam edəcək. Bunu “IDC” şirkətinin analitikləri bildirib.
Tarix: 02/06/14 “Nar Mobile” xeyriyyə aksiyası keçirib
İyun ayının 1-də “Nar Mobile” mobil operatoru öz korporativ sosial məsuliyyət (KSM) siyasəti çərçivəsində xeyriyyə aksiyası keçirib. Belə ki, mobil operator Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə əlaqədar olaraq valideyn qayğısından məhrum olmuş uşaqlar üçün sevinc dolu bayram tədbiri təşkil edib.