Tarix: 12/05/14 Azərbaycan Milli Kitabxanasında “VTLS-Virtua proqramının inkişaf etdirilməsi” mövzusunda treninqlər başlayıb
Azərbaycan Milli Kitabxanasında “VTLS-Virtua proqramının inkişaf etdirilməsi” mövzusunda treninqlər başlayıb. “VTLS-Virtua” proqramının sistem administratoru Yana İlavska tərəfindən aparılan təlimlər may ayının 15-dək davam edəcək.
Tarix: 12/05/14 Ünvan Reyestri İnformasiya Sisteminin fəaliyyəti istiqamətində növbəti mərhələyə qədəm qoyulub
Ünvan Reyestri İnformasiya Sisteminin (ÜRİS) fəaliyyəti istiqamətində növbəti mərhələyə qədəm qoyulub.
Tarix: 12/05/14 “Azercell” sosial şəbəkələrdə liderliyə görə yenidən “Socially devoted” sertifikatına layiq görüldü
Azərbaycan mobil bazarının lider şirkəti – “Azercell Telekom” MMC artıq üçüncü dəfədir ki, onlayn müştəri xidmətləri sahəsində rekord göstəricilərə nail olaraq, “Socialbakers” beynəlxalq tədqiqat təşkilatından bu ilin I rübü üçün “Socially devoted” (Sosial sədaqətli) sertifikatına layiq görülüb.
Tarix: 12/05/14 Xaricdə təhsil üzrə Dövlət Proqramı təqaüdçüləri illik nəticələrinə dair elektron qaydada hesabat təqdim etməklə qeydiyyatdan keçəcəklər
“2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində xaricdə təhsil ilə bağlı aparılan islahatların davamı olaraq Proqram təqaüdçülərinin illik qeydiyyat formasında dəyişiklik edilib. Belə ki, proqram təqaüdçüləri hər tədris ilinin sonunda qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Tarix: 12/05/14 Böyük Britaniyada polislər daşınan kameralarla təchiz edilir
Böyük Britaniya polislərin daşınan kameralarla təchiz edilməsi üzrə ən böyük layihənin işə salınmasını bəyan edib.
Tarix: 12/05/14 “Bakcell” proqramçıları və developerləri bir araya gətirir
“Bakcell” şirkəti 2011-ci ildən başlayaraq gənc proqramçıları və developerləri bir araya gətirən layihələrə dəstək verir.
Tarix: 12/05/14 Sürücülər parkinq xidməti haqqını SMS-lə ödəyəcək
Bakıda yollarda tıxac probleminin aradan qaldırılması məqsədilə 7 “Park-manat" terminal quraşdırılıb.
Tarix: 12/05/14 Azərbaycan Cenevrədə keçirilmiş Geoməkan Forumunda təmsil olunub
İsveçrənin Cenevrə şəhərində Dünya Geoməkan Forumu keçirilib. Azərbaycan Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsindən verilən məlumata görə, foruma komitənin rəsmiləri - Aparat rəhbərinin müavini Ağakişi Alıyev, Geoməkan və informasiya texnologiyaları, beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Cavid Abdullayev və Dövlət Aerogeodeziya Müəssisəsinin direktoru Elçin Məhərrəmov qatılıb.
Tarix: 12/05/14 Milli peyk vasitəsilə daha bir regional TV kanalı yayıma başladı
Azərbaycanın 10-cu müstəqil telekanalı “Region” TV-nin ümumrespublika yayımına başlanılıb.
Tarix: 12/05/14 “iMessage”in yaradıcısı “Apple” şirkətini tərk edib
“iMessage” və “FaceTime” tətbiqlərinin tərtibatçısı Endrü Vayrros “Layer” messencerinə görə “Apple” şirkətini tərk edib.
Tarix: 12/05/14 Yaponiya mobil operatoru “5G” rabitəsini sınaqdan keçirir
Yaponiyanın “NTT Docomo” mobil operatoru 2020-ci ildə işə salacağı “5G” texnologiyasının sınaqlarının keçirilməsini bəyan edib.
Tarix: 12/05/14 “Samsung Electronics”in direktoru reanimasiyaya düşüb
“Samsung Electronics” şirkətinin sədri Li Kun Xi tənəffüs yollarında problemlə əlaqədar “Samsung Medical Center” xəstəxanasının reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilib.
Tarix: 10/05/14 Ulu öndər xatirələrdə
Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyev istər birinci hakimiyyəti dövründə, istərsə də müstəqil Azərbaycanı bərqərar etdiyi vaxtlarda rabitə sahəsinin inkişafını diqqətdə saxlayıb və rabitəçilərə xüsusi qayğı ilə yanaşıb.
Tarix: 08/05/14 “Samsung” smartfonların dizaynına məsul olan şəxsi əvəzləyib
Dünyanın nəhəng mobil telefon istehsalçısı "Samsung Electronics” şirkəti smartfonların dizaynı ilə məşğul olan şəxsi əvəzləyib. Buna səbəb kimi son qabaqcıl “Galaxy S5” modelinin mətbuat və ekspertlər tərəfindən tənqid olunması göstərilir.
Tarix: 08/05/14 “Apple” planşetləri istehlakçı məmnunluğunun səviyyəsinə görə liderdir
“J.D. Power and Associates” tədqiqat şirkəti yeni “Tablet Satisfaction Study” sorğu redaksiyasını tərtib edib ki, istifadəçilərin planşetlərə məmnunluq dərəcəsi öz əksini tapıb. “iPad” planşeti üçüncü dəfə bu reytinqdə liderlik qazanıb.