Tarix: 16/04/14 “Galaxy S5” smartfonunun maya dəyəri nə qədərdir?
“Recode” portalı yazır ki, “IHS” şirkəti “Samsung Galaxy S5” smartfonunun komponentlərini təhlil edərək bu nəticəyə gəlib ki, qurğunun maya dəyəri 256 dollar təşkil edir.
Tarix: 16/04/14 “Dünya elmində yeni çağırışlar: Gənc alimlərin birgə yanaşmaları” mövzusunda “Bakı Dünya Alimlər Forumu” keçiriləcək
Bakı şəhərində keçiriləcək “Bakı Dünya Alimlər Forumu”nda (Baku World Science Forum) iştirakla bağlı müraciətlərin göndərilməsi üçün son tarix başa çatıb.
Tarix: 15/04/14 Statistika üzrə məlumat bazalarının qorunması istiqamətində hansı işlər görülüb?
Məlumat bazalarının qorunması sahəsində müvafiq tədbirlər həyata keçirilib. Respublika üzrə yığılan hər bir hesabat dövrü üçün ilkin məlumatların məlumat bazası yaradılaraq serverdə, yerli statistika orqanları üzrə toplanan məlumatların isə müvafiq proqramlar əsasında saxlanılması təmin olunub
Tarix: 15/04/14 “İçərişəhər” nəzarət-qeydiyyat və videomüşahidə sistemlərinə texniki xidmət üzrə kotirovka sorğusu elan edib
Azərbaycan Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin Mənzil-kommunal və təmir xidməti kotirovka sorğusu elan edib.
Tarix: 15/04/14 Azərbaycanın statistika sistemi tamamilə avtomatlaşdırılacaq
Statistika sistemində elektron sənəd dövriyyəsi sisteminin modernləşdirilməsi, elektron arxivin yaradılması həyata keçiriləcək.
Tarix: 15/04/14 Statistik hesabatların təqdimatında offlayn texnologiyadan onlayn rejimə keçirilib
Statistik hesabatların elektron təqdimatının ilk dövrlərində offlayn texnologiya tətbiq olunub. Statistik vahidlər hesabatların təqdim olunması üçün müvafiq proqram təminatını öz kompüterlərinə yükləməklə məlumatları daxil edib və elektron poçt vasitəsilə yerli statistika orqanlarına göndərmişlər.
Tarix: 15/04/14 “Apple” dünyanın ən ekoloji şirkətidir
“Greenpeace” şirkətindən bildirilib ki, “Apple” yalnız ən zəngin, ən nüfuzlu və ən bahalı şirkət deyil, həm də ən ekoloji şirkətdir.
Tarix: 15/04/14 Gəncədə “Hesabatların elektron qəbulu” mövzusunda regional təqdimat keçirilib
Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) elektron xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması və əhatə dairəsinin genişləndirilməsi üzərində işlər görülür.
Tarix: 15/04/14 “Apple” marketinq üzrə mütəxəssislərinin sayını artırır
“Apple” şirkəti marketinq kommunikasiyası üzrə ikinci mütəxəssisi işə götürüb. “Advertising Age” nəşri yazır ki, yeni mütəxəssis “Wolff Olins” reklam agentliyinin keçmiş baş direktoru Karl Xeyselman olub.
Tarix: 15/04/14 Azərbaycanın coğrafi adlarının "Eurogeographics" portalında yerləşdirilməsi üçün işlər görülür
Paytaxt Bakıda nəqliyyatın intellektual idarəolunması layihəsi üzrə şəhərin 2200 kv. kilometr ərazisində Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsi (DTXK) tərəfindən rəqəmsal xəritələr hazırlanıb.
Tarix: 15/04/14 “Bakcell” beynəlxalq balansartırma xidmətinin aktiv olduğu ölkələrin siyahısını genişləndirir
Azərbaycanın ilk mobil operatoru və aparıcı mobil internet provayderi “Bakcell” şirkəti beynəlxalq balansartırma xidmətinin aktiv olduğu ölkələr siyahısına Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və Türkiyəni də əlavə edib.
Tarix: 15/04/14 Yaxın Şərq və Afrikanın 8 nəhəng operatoru infrastrukturu birləşdirir
Barselonada “Mobile World Congress” konfransında keçirilən ilkin müzakirələrin yekunlarına görə, Yaxın Şərq və Afrika regionunun (MEA) səkkiz nəhəng mobil operatoru şəbəkə infrastrukturundan birgə istifadə üzrə təşəbbüs üzərində işə başladıqlarını elan edib
Tarix: 14/04/14 Şagirdlər haqqında məlumatların “Şagird-məzun” sisteminə daxil edilməsi aprelin 30-da sona çatır
"Şagird-məzun” sisteminə ümumtəhsil müəssisələrinin buraxılış sinif şagirdləri haqqında məlumatların daxil edilməsi prosesi davam edir.
Tarix: 14/04/14 Dünyanın ən gəlirli şirkəti hansıdır?
474 milyard dollar məbləğində bazar kapitallaşdırmasına sahib “Apple” dünyanın ən bahalı şirkəti sayılır. Hazırda ABŞ-ın elektronika istehsalçısı bu yaxınlarda bir neçə yeni məhsulunu nümayiş etdirəcək və bu, şirkətin maliyyə durumunu gücləndirməyə icazə verəcək.
Tarix: 14/04/14 Birinci rübdə göstərilmiş informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 364,4 milyon manat təşkil edib
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsinin hesablamalarına əsasən, bu ilin birinci rübündə ölkədə müəssisə və əhaliyə göstərilmiş informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 364,4 milyon manat təşkil edib.