Tarix: 17/03/14 “Samsung Galaxy S3 Slim” smartfonu nümayiş etdirilib
“Samsung” şirkəti bu yaxınlarda Braziliya bazarında “Samsung Galaxy S3 Slim” adlı aparat nümayiş etdirib
Tarix: 17/03/14 4 gün ərzində “Nokia X Android” smartfonu üçün 1 milyondan çox ilkin sifariş həyata keçirilib
“Nokia” şirkəti “Twitter” mikrobloqunda elan edib ki, Çində “Nokia X” smartfonlarına ilkin sifarişlərin sayı 1 milyona çatıb. “Nokia X” smartfonu 2014-cü il fevralın sonunda təqdim edilib. Aparatın əsas xüsusiyyəti “Android” platforması ilə işləməsidir.
Tarix: 17/03/14 Analitiklər istehlakçıların mobil brendlərə münasibətini aydınlaşdırıb
“The Wall Street” jurnalı “Statista” analitiklərinə istinadən yazır ki, “WDS” analitik şirkəti insanların brendlərə münasibətini aydınlaşdırmaq məqsədi ilə bir neçə mobil qurğu sahibi arasında sorğu keçirib.
Tarix: 17/03/14 Berlin öz domen zonasında qeydiyyata başlayan ilk şəhər olub
Berlin öz domen zonasını alan ilk şəhər olub. Almaniya paytaxtında fəaliyyət göstərən şirkət və fərdi şəxslər martın 18-dən etibarən internet layihələrini yerləşdirmək üçün “.berlin” domen zonasından istifadəyə başlaya biləcəklər.
Tarix: 17/03/14 ƏMDK fəaliyyətində informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqini genişləndirib
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi daşınmaz əmlakın qeydiyyatı sahəsində vətəndaşlara və əmlak sahiblərinə göstərilən xidmət səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi, bu sahədə innovativ üsulların tətbiqi və vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsini daim diqqət mərkəzində saxlayır.
Tarix: 17/03/14 London dünyanın texnoloji paytaxtına çevriləcək
2010-cu ildə “Tech City” texnoloji şirkətlərə dəstək proqramı istifadəyə verildikdən sonra London Avropanın nəhəng texnoloji mərkəzinə çevrilib. Bu barədə London meri Boris Conson deyib.
Tarix: 17/03/14 “MilliKart” müştərilərinə “VISA Personal Payment”/”MasterCard Money Transfer” sürətli pulköçürmələri xidmətini təqdim edib
“MilliKart” “VİSA” və “MasterCard” kartlarına sahib olan minlərlə insanı “VISA Personal Payment”/”MasterCard Money Transfer” xidməti vasitəsilə təhlükəsiz, rahat və tez pulköçürmələri ilə təmin etdi.
Tarix: 17/03/14 Azərbaycan İKT sektorunun gəlirləri bu il 245 milyon manat təşkil edib
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsinin hesablamalarına əsasən, bu ilin yanvar-fevral aylarında ölkədə müəssisə və əhaliyə göstərilmiş informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 243,9 milyon manat təşkil edib.
Tarix: 17/03/14 “Apple” şirkəti Hindistanda yeni formatda mağazalar açacaq
Tezliklə “Apple” yeni formatda mağaza təqdim edəcək. Şirkət Hindistanda bazar payının yüksəltmək məqsədi ilə ölkə ərazisində bir çox kiçik ticarət nöqtələri açmağı planlaşdırır. Bu mağazalar “iPhone 4”, “iPad 2” və “iPad mini” modellərinin satışı üzrə ixtisaslaşacaq.