Tarix: 06/09/13 “Wikileaks”in məlumatlarının saxlanıldığı server satışa çıxarılıb
İsveçin “Bahnhof” hostinq-provayderi “Wikileaks”in məlumatlarının saxlanılması üçün istifadə olunan “Dell Poweredge R410” serverini “eBay” hərracında satışa çıxarıb.
Tarix: 06/09/13 Berlində ümumdünya istehlak və elektronika texnikası sərgisi başlayır
Cümə günü Almaniyanın paytaxtı Berlin şəhərində “IFA-2013” 53-cü Ümumdünya istehlak və elektronika texnikası sərgisinin rəsmi açılışı olacaq.
Tarix: 06/09/13 AMEA-nın vitse-prezidenti: “RWE Dea”nın elmi-texniki imkanları və təcrübəsi əsasında əlavə çöl işləri aparılır”
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Geologiya İnstitutunun bir qrup alimi Almaniyanın Hamburq və Kiel şəhərlərində yerləşən “RWE Dea” şirkətində və “GEOMAR” Okeanoqrafiya Elmi Tədqiqat Mərkəzində olub.
Tarix: 06/09/13 “Blackberry” şirkəti tezliklə satıla bilər
“The Wall Street Journal” nəşri “BlackBerry” şirkətindəki mənbələrinə istinadən bildirib ki, Kanada istehsalçısı bu ilin noyabrında satıla bilər.
Tarix: 06/09/13 Nazir müavini: “İƏT ölkələrinin iqtisadi beyin mərkəzlərinin əməkdaşlığı genişləndirilməli, bu istiqamətdə birgə elmi tədqiqatlar aparılmalıdır”
Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin İqtisadi İslahatlar Elmi Tədqiqat İnstitutu, İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) və “EcoMod Networking” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv ölkələrin İqtisadi Beyin Mərkəzlərinin I Bakı Forumu keçirilib.
Tarix: 05/09/13 Slovakiya şirkəti Azərbaycanın mobil rabitə bazarının vəziyyəti haqda hesabat hazırlayacaq
“PricewaterhouseCoopers” (Slovakiya) şirkəti Azərbaycanın mobil rabitə bazarında keçirdiyi statistik təhlil əsasında hesabat hazırlayacaq.
Tarix: 05/09/13 Azərbaycanın İT şirkəti Tacikistanda vergi informasiya sisteminin tətbiqinə başlayıb
Azərbaycanın “Cybernet” şirkəti Tacikistan Hökuməti yanında Vergilər Komitəsi üçün vergi informasiya sisteminin yaradılması üzrə layihənin həyata keçirilməsinə başlayıb.
Tarix: 05/09/13 Elmin İnkişafı Fondu və Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi birgə qrant müsabiqəsi elan edib
“İKT-nin inkişafına yönəlmiş əhəmiyyətli layihələrin dəstəklənməsi” məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu Azərbaycan Respublikasının Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi ilə birgə tədbirlər həyata keçirəcək.
Tarix: 05/09/13 2013-cü ildə dünyada 1 milyarddan çox smartfon satılacaq
“IDC” analitik şirkətinin proqnozuna görə, 2013-cü ildə qlobal smartfon satışlarının həcmi 1 milyarda çatacaq. İnkişaf etməkdə olan bazarlarda xeyli sayda müxtəlif büdcəyə uyğun smartfonların çıxarılması buna səbəb kimi göstərilir.
Tarix: 05/09/13 Qadın voleybolçular arasında klublararası dünya çempionatının bütün iştirakçıları müəyyənləşib
Qadın voleybolçular arasında keçiriləcək klublararası dünya çempionatının bütün iştirakçıları müəyyənləşib.
Tarix: 05/09/13 Vuk Yeremiç: “Azərbaycan Şərq və Qərb arasında rabitə körpüsü rolunda çıxış edəcək”
Azərbaycanın təşəbbüsü ilə BMT-ın Baş Assambleyasında “Trans Avrasiya Super İnformasiya Magistralı”nın təkmilləşdirilməsinə həsr edilmiş tematik müzakirə keçirilib.
Tarix: 05/09/13 BMT-nin Baş Assambleyası Avrasiya Rabitə Alyansının yaradılması ilə bağlı qətnamə qəbul edib
BMT Baş Assambleyasının 67-ci sessiyasının 98-ci plenar iclasında Azərbaycan Respublikasının təşəbbüsü ilə Avrasiya Rabitə Alyansının (Eurasian Connectivity Alliance - EuraCA) yaradılmasına dair müzakirələrin başlanılmasına dair qətnamə yekdilliklə qəbul olunub.
Tarix: 05/09/13 ƏMDK-nın daha bir xidməti elektronlaşdırılıb
“Müsadirə edilmiş, sahibsiz qalmış, vərəsəlik hüququ əsasında dövlət mülkiyyətinə keçən əmlakların satışı” xidməti elektronlaşdırılıb.
Tarix: 05/09/13 Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi onlayn sorğu keçirib
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi istifadəçilərin statistik məlumatlarla təmin olunması barədə keçirilmiş onlayn sorğunun nəticələrini təqdim edib.
Tarix: 05/09/13 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv ölkələrin İqtisadi Beyin Mərkəzlərinin I Bakı Forumu başlayır
Sentyabrın 5-də İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına (İƏT) üzv ölkələrin İqtisadi Beyin Mərkəzlərinin I Bakı Forumu öz işinə başlayacaq.