Tarix: 19/11/15 2016-cı ilin texnoloji trendləri bəlli olub
«Juniper Research» analitik şirkəti 2016-cı ilə dair texnologiyaların inkişaf proqnozunu hazırlayıb.
Tarix: 19/11/15 Bu ilin 10 ayında Naxçıvan MR-də göstərilən informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 40 milyonu ötüb
Naxçıvan Muxtar Respublikasında 2015-ci ilin yanvar-oktyabr aylarında informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 40 milyon 475 min manat olub, bu da 2014-cü ilin həmin dövrü ilə müqayisədə 1,9 faiz çoxdur.
Tarix: 19/11/15 ƏMDK iki elektron xidmətinin inzibati reqlamentini təsdiqləyib
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin (ƏMDK) kollegiyası iki elektron xidmətin inzibati reqlamentini təsdiq edib.
Tarix: 19/11/15 Milli İnternetskopiya sisteminin işlənməsinə dair mühüm tədqiqatlar aparılır
Azərbaycanda milli İnternetskopiya sisteminin işlənməsinə dair mühüm tədqiqatlar aparılır.
Tarix: 19/11/15 “IE Venture Days” beynəlxalq startap müsabiqəsinə hazırlıq davam edir
Gələn ay Bakıda dünyanın 35 şəhərində keçirilən “IE Venture Days” - beynəlxalq startap müsabiqəsi və biznes konfransı keçiriləcək. Yüksək Texnologiyalar Parkından qeyd edilib ki, 3 dekabr tarixində paytaxtımızda 5-i Azərbaycandan olmaqla, ən güclü 12 startap komandası “IE Venture Day Baku” müsabiqəsində əsas mükafatlar üçün yarışacaqlar.
Tarix: 19/11/15 Britaniya istifadəçiləri smartfonların təhlükəsizliyindən narahatdır
“BroadbandGenie.co.uk” şirkətinin apardığı tədqiqata görə, smartfon istifadəçilərinin 55 faizi Böyük Britaniya hüquq-mühafizə orqanlarının mobil qurğulara nəzarət edə bilməsindən narahatdır.
Tarix: 19/11/15 Elektronika, telekommunikasiya, radiotexnika və İT-nin müasir problemləri müzakirə olunacaq
Texnika Problemləri üzrə Elmi Şuranın növbəti iclası keçiriləcək.
Tarix: 19/11/15 “Azerbaijan Huawei Enterprise” yerli İT bazarda iştirakını 100 faizədək artırmaq niyyətindədir
“Azerbaijan Huawei Enterprise” son illər ərzində ölkəmizin İT bazarında iştirakını sürətlə artırıb.
Tarix: 19/11/15 Dünya smartfonlar bazarında hansı şirkət daha çox gəlir əldə edir?
“Canaccord Genuity” analitik şirkəti dünya smartfonlar bazarında apardığı tədqiqatın nəticələrini açıqlayaraq “Apple” şirkətinin bu seqmentdə lider olmasını müəyyənləşdirib.
Tarix: 19/11/15 Smartfonların satış həcmi artıb
«Gartner» tədqiqat şirkətinin hesabatına əsasən, 2015-ci ilin üçüncü rübünün nəticəsinə görə, dünyada satılmış smartfonların sayı ötən ilin müvafiq rübünün göstəricisi ilə müqayisədə 15 faiz artaraq 353 milyon təşkil edib.
Tarix: 18/11/15 SABAH qruplarının müasir informasiya-kommunikasiya texnologiyaları ilə təmin edən yeni tədris auditoriyaları yaradılıb
Təhsil naziri Mikayıl Cabbarov Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində SABAH qruplarının müasir informasiya-kommunikasiya texnologiyaları ilə təmin edilən yeni tədris auditoriyalarının təqdimatında iştirak edib.
Tarix: 18/11/15 Azərbaycanda “Kosmik texnika və texnologiya” ixtisası üzrə bakalavr və magistr hazırlığına başlanması təklif olunur
“Bu əsr kosmik texnologiyalar əsridir. Bu dövrdə əsas məsələlərdən biri də kadr hazırlığıdır. Bu məsələnin vacibliyini nəzərə alaraq, Azərbaycanda “Kosmik texnika və texnologiya” ixtisası üzrə bakalavr və magistr hazırlığına başlanmasını məqsədəuyğun hesab edirəm”.
Tarix: 18/11/15 “Huawei” server və bulud texnologiyalarını Azərbaycan İT mütəxəssislərinə təqdim edib
Bu gün Bakıda “Softline” və “Huawei” şirkətləri birgə “Huawei həlləri - müəssisənin etibarlı və mühafizəli İT infrastrukturu” mövzusunda biznes-konfrans keçiriblər.
Tarix: 18/11/15 Tələbələrin karyera inkişafında mühüm rol oynayacaq virtual müəssisə yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (ƏƏSMN) və Dünya Bankının birgə “Sosial Müdafiənin İnkişafı Layihəsi” çərçivəsində fəaliyyətə başlayan Virtual müəssisənin açılışı olub.
Tarix: 18/11/15 «Microsoft» korporasiyası kibertəhlükəsizlik texnologiyalarına ildə 1 milyard dollar xərcləyir
«Microsoft» korporasiyası informasiya təhlükəsizliyi sahəsində tədqiqat və işləmələrə ildə 1 milyard dollardan çox vəsait xərcləyir. Bu, «Symantec» şirkətinin xərclərinə uyğundur.