Tarix: 02/05/13 Elektron ödəniş xidmətlərindən istifadənin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi üçün kampaniyaya başlanılıb
Mərkəzi Bank (MB) tərəfindən cari ildə nəzərdə tutulan fəaliyyət proqramı çərçivəsində “Nağdsız ödənişlər üzrə lider bank” və “Elektron bankçılıq xidmətlərində lider bank” nominasiyaları üzrə stimullaşdırıcı kampaniya keçirilir.
Tarix: 02/05/13 Əfqanıstan nümayəndə heyəti dövlət qulluğu sahəsində e-xidmətlərin göstərilməsi ilə bağlı Azərbaycan təcrübəsi ilə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiyanın BMT İnkişaf Proqramı (UNDP) ilə birgə həyata keçirdiyi layihə çərçivəsində Əfqanıstanın Müstəqil İnzibati İslahatlar və Dövlət Qulluğu Komissiyasının 13 nəfərdən ibarət nümayəndə heyəti növbəti dəfə ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Tarix: 02/05/13 Mənzil növbəsi və bölgüsü elektron formada aparılacaq
Ölkədə mənzil növbəsi və bölgüsü elektron formada aparılacaq. Elektron mənzil növbəsi və bölgüsünün tətbiqi ilə bağlı tədbirlərin görülməsi
Tarix: 02/05/13 Yeni nəsil smartfonlar onun nüfuzunu artırdı
Bu ilin birinci rübünün nəticələrinə əsasən “Samsung” şirkətinin mədaxili 16,8% və ya 47,7 milyard dollar artıb. “ICTnews” xəbər xidmətinin “www.it-top.ru” saytına istinadən verdiyi məlumata əsasən, baxmayaraq ki, adətən birinci rüb ən zəif vaxtdır, “Samsung” şirkəti yaxşı nəticələr əldə edə bilib.
Tarix: 01/05/13 Ölkədə biometrik xidmətlər göstəriləcək
Azərbaycanın İT şirkətlərindən olan “Ultra” özünün beynəlxalq əlaqələrini və xidmət sferasını genişləndirir. "ICTnews" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, “Ultra” ilə Latviyanın “DPA” şirkəti arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında Anlaşma memorandumu imzalanıb.
Tarix: 01/05/13 “Elmi müzakirə: müasir dünyada innovasiya” mövzusunda XII Beynəlxalq qiyabi elmi-praktik konfrans keçiriləcək
Moskva Beynəlxalq Elm və Təhsil Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Elmi müzakirə: müasir dünyada innovasiya” mövzusunda XII Beynəlxalq qiyabi elmi-praktik konfrans keçiriləcək.
Tarix: 01/05/13 “Samsung Galaxy S4” zərbəyə dözmür
“Samsung Galaxy S4” smartfonu rəqibi “iPhone 5”, hətta sələfi “Galaxy S3” ilə müqayisədə tez qırılır. Bu barədə amerikanın “SquareTrade” şirkətinə istinadən “Bloomberg” agentliyi yazıb.
Tarix: 01/05/13 Rusiyalı sərmayədar “Apple” şirkətinin səhmini alıb
Rusiyalı sərmayədar Alişer Usmanov “Apple” şirkətinin 100 milyon dollarlıq səhmini alıb. “ICTnews” xəbər xidmətinin “www.cnews.ru” saytına istinadən verdiyi məlumata əsasən, o, yaxın üç il ərzində “Apple” şirkətinin səhmlərinin sərmayə qoyuluşu üçün münasib obyekt olduğunu bildirib.
Tarix: 01/05/13 Kərəm Həsənov: “Yaxın zamanlarda 9 yeni elektron xidmət istifadəyə veriləcək”
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi (ƏMDK) tərəfindən bir sıra fəaliyyət istiqamətləri üzrə, o cümlədən daşınmaz əmlak üzərində hüquqların təkrar qeydiyyatı və yüklülük arayışlarının alınması, müsadirə edilmiş əmlakın satışı ilə bağlı da keçirilən hərraclarda iştirak etmək üçün elektron xidmətlər tətbiq edilir.
Tarix: 01/05/13 QKDK-da zəngin məlumat portalı və bazası yaradılacaq
Azərbaycanın Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsində (QKDK) biliklərin idarə edilməsi sisteminin qurulmasına dair seminar keçirilib.
Tarix: 01/05/13 Planşetlər populyarlığını itirəcək?!
“BlackBerry” şirkətinin direktoru Torsten Heyns “Bloomberg” internet nəşrinə verdiyi müsahibəsində deyib ki, istifadəçilər 5 il sonra planşet kompüterlərindən istifadə etməyəcəklər.
Tarix: 01/05/13 “Webby” mükafatının sahibləri bəlli olub
"Webby” mükafatının sahibləri bəlli olub. Ən məşhur və nüfuzlu mükafatlardan biri olan "Webby” hər il ən yaxşı internet layihələrin yaradıcılarına təqdim edilir.
Tarix: 01/05/13 İnformatika üzrə dünya olimpiadalarının qalibləri ali təhsil müəssisələrinə imtahansız qəbul ediləcəklər
İnformatika, fizika, kimya, biologiya, riyaziyyat, fənləri üzrə dünya olimpiadalarının qalibləri ali təhsil müəssisələrinə imtahansız qəbul ediləcəklər.
Tarix: 01/05/13 Azərbaycan Kredit bürosunun yaradılmasında potensial beynəlxalq texniki tərəfdaş- şirkətlər sistemlərini təqdim ediblər
Azərbaycan Kredit bürosunun yaradılmasında beynəlxalq texniki tərəfdaş şəklində iştirak etmək istəyən 6 şirkət: “InfoCredit Holding”, “NICE Information Service”, “KKB”, “GDS Eurasia”, “CRIF” və “Creditinfo” öz sistemlərini təqdim ediblər.
Tarix: 01/05/13 Pakistanın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu azərbaycanlı tələbələri “Kompüter elmləri” üzrə təhsil almağa dəvət edir
İslam Əməkdaşlığı Təşkilatının Təhsil Mübadilə Proqramı çərçivəsində Pakistanın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu (İTİ) azərbaycanlı tələbələri “Kompüter elmləri” üzrə təhsil almağa dəvət edir.