Tarix: 07/09/12 “Azərbaycanda İnformasiya Texnologiyaları: “Azərbaycan 2020- Gələcək İnkişaf” mövzusunda müzakirələr aparılacaq
Amerika Ticarət Palatasının dəstəyi ilə (AmCham) “Mariot Abşeron” otelində
Tarix: 07/09/12 Məlumatların saxlanılması sistemləri bazarında artım qeydə alınıb
“IDC” analitik şirkətindən verilən məlumata görə, sərt disk bazarındakı problemlərə baxmayaraq, korporativ istifadəçilər məlumatların saxlanılması sistemlərini almağa davam ediblər. Nəticədə bu bazarda artım qeydə alınıb. “IDC” analitik şirkətinin qiymətləndirməsinə əsasən,
Tarix: 07/09/12 Mobil telefonlar bahalaşdı, internet ucuzlaşdı
Dövlət Statistika Komitəsi 2012-ci ilin avqust ayında telekommunikasiya sektorunda tariflərin dəyişməsi haqqında göstəriciləri açıqlayıb. “ICTnews” elektron xəbər xidmətinin komitəyə istinadən verdiyi məlumata görə, telekommunikasiya sektorunda mobil telefon rabitəsi üzrə tariflər
Tarix: 07/09/12 Afrika ölkələri öz kosmik agentliyini yaradacaq
Afrika ölkələri havasız fəzanın mənimsənilməsində tanınmış liderlərdən asılı olmamaq üçün öz kosmik agentliyini yaradacaq. Afrika İttifaqı ölkələrinin rabitə nazirləri Sudanın paytaxtında keçirilmiş müşavirədə belə qərara gəliblər. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “itar-tass.com” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 07/09/12 Tovuzda 29 şagirdə bir kompyuter düşür
“2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında təhsil sisteminin informasiyalaşdırılması üzrə Dövlət Proqramı”na uyğun olaraq Tovuz rayonunun məktəblərinə 625 kompyuter dəsti, 18 noutbuk və proyektor verilib. Bu barədə “ICTnews”-a Təhsil Nazirliyindən məlumat verilib. Məlumatda bildirilir ki, hazırda rayon
Tarix: 07/09/12 Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi göstərdiyi xidmətləri elektronlaşdırır
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsində xidmətlərin elektronlaşdırılması ilə bağlı tədbirlər həyata keçirilir. Bu barədə “ICTnews.az” elektron xəbər xidmətinə adıçəkilən komitənin mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Komitədən bildirilib ki,
Tarix: 06/09/12 “Samsung” şirkəti 20 milyon “Galaxy S III” smartfonu satıb
“Samsung” şirkəti “Galaxy S III” smartfonunun təqdim olunma anından ötən 100 gün ərzində 20 milyondan çox aparat satıb. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “tech.onliner.by” saytına istinadən bildirir ki, smartfonların çox hissəsi ilkin sifarişlər əsasında satılıb.
Tarix: 06/09/12 Eyni zamanda 5 nəfər internetə qoşula biləcək
Azercell Telekom” MMC yeni bir kampaniyaya start verib. “20 GB - 20 AZN” adlı kampaniya korporativ fakturalı xətt abonentlərinin mobil internetə olan tələbatının ödənilməsi və iş fəaliyyətinin optimallaşdırılması məqsədilə istifadəyə verilib.
Tarix: 06/09/12 Prezident Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin fəaliyyəti ilə bağlı fərman imzalayıb