Tarix: 17/09/15 AMEA-nın institut və təşkilatlarının veb-saytlarının yaradılması və idarə edilməsinə dair monitorinqin ilkin nəticələri açıqlanıb
AMEA-nın institut və təşkilatlarının veb-saytlarının yaradılması və idarə edilməsinə dair monitorinq aparılıb. Monitorinq AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu (İTİ) tərəfindən həyata keçirilib.
Tarix: 17/09/15 Azərbaycanda yüksək texnologiyalar əsasında sənayenin şaxələndirilməsi ölkənin dinamik inkişafına təkan verib
Elektron hökumətin qurulması, elektron xidmətlərin təkmilləşdirilməsi və ümumilikdə, elektronlaşma fəaliyyətinin genişləndirilməsi ölkədə sahibkarlığın daha da inkişaf etməsinə, yeni-yeni sahibkarlıq subyektlərinin yaradılmasına böyük imkanlar açıb.
Tarix: 17/09/15 Azərbaycanda fəaliyyət göstərən sahibkarlar və işgüzar dairələr “Yaradıcılıq və innovasiya forumu”nda iştiraka dəvət olunur
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən sahibkarlar və işgüzar dairələr “Yaradıcılıq və innovasiya forumu”nda iştiraka dəvət olunur.
Tarix: 17/09/15 Hindistanın baş naziri Tim Kukla görüşəcək
«The Economic Times» nəşri yazır ki, Hindistanın baş naziri Narendra Modi Silikon vadisinə səfəri çərçivəsində «Apple»ın baş direktoru Tim Kukla görüşəcək.
Tarix: 17/09/15 Rusiya Azərbaycana dair qiymətli materialların elektron versiyasını Milli Kitabxanaya təqdim edir
M.F.Axundov adına Milli Kitabxanada Rusiya Milli Kitabxanasının fondlarında qorunan Azərbaycana dair qiymətli materialların və Azərbaycan Ədəbiyyatı Klassiklərinin əlyazmalarının elektron versiyasını Milli Kitabxanaya təqdimetmə mərasimi keçirilir.
Tarix: 17/09/15 İKT-də fəaliyyət göstərən qadınların yay düşərgəsinin spikerləri məlum olub
Azərbaycan Qadınlarının İKT Klubu – “FEMMES DIGITALES” azərbaycanlı qızların və qadınların informasiya-kommunikasiya texnologiyaları barədə məlumatlılığının artırılması, habelə İKT sahəsinə marağının formalaşdırılması istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.
Tarix: 17/09/15 “Xalq kompüteri” layihəsi çərçivəsində 27 minə yaxın kompüter satılıb
“Xalq kompüteri” layihəsi çərçivəsində satılan kompüterlərin sayı artıb.
Tarix: 17/09/15 İT şirkətlərin mənzil qərargahları - Komfortlu və əsrarəngiz (FOTOLAR))
Müasir ofisi insanların həyatı və iş fəaliyyəti üçün zəruri olan çoxlu sayda mürəkkəb cihazlar və qurğularsız təsəvvür etmək çətindir.
Tarix: 17/09/15 Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev: "Son bir neçə il ərzində biz müasir yüksək texnologiyalar sahəsinə böyük sərmayələr qoymuşuq"
Sentyabrın 16-da Bakıda Azərbaycan-Çexiya biznes forumu keçirilib.
Tarix: 16/09/15 “Visa” şəxsiyyətin biometrik üsulla təsdiqləmə sistemini yaradıb
Visa şəxsiyyətin biometrik üsulla təsdiqləmə sistemini yaratdı September 16, 2015 Biometriya-Retina 0 0 0 Beynəlxalq ödəniş sistemi olan Visa çipli plastik kart istifadəçilərinin biometrik aydınlaşdırılması (identifikasiyası) üçün yeni spesifikasiyanı təqdim etmişdir.
Tarix: 16/09/15 Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun 3 yeni xidməti "Elektron Hökumət"portalına inteqrasiya edildi
"Elektron Hökumət"in inkişafı və sosial əhəmiyyətinin təsdiqi sayəsində bir çox sahələrdə aparılan uğurlu islahatlar zamanı siğorta-pensiya sahəsi də daima diqqət mərkəzində saxlanılmış və uzun illərini əməyə sərf etmiş pensiyaçılar üçün daha rahat, şəffaf və beynəlxalq standartlara uyğun xidmət təmin etmək üçün mütəmadi tədbirlər görülüb.
Tarix: 16/09/15 Mobil operatorun dəstəklədiyi qısametrajlı film beynəlxalq uğura imza atdı
“Nar” mobil operatorunun və “İçərişəhər” dövlət tarix-memarlıq qoruğu idarəsinin dəstəyi ilə 2013-cü ildə yaradılmış “Üç tarix” adlı kinoalmanax çərçivəsində çəkilən “Tanrıya məktub” filmi dünyanın ən nüfuzlu qısametrajlı film və ssenari festivallarından olan 12-ci “DC Shorts” festivalının müsabiqə proqramına daxil edilib.
Tarix: 16/09/15 “HP” əlavə 30 min iş yerini ixtisar edəcək
ABŞ-ın “Hewlett-Packard” (HP) şirkəti yenidən iş yerlərinin ixtisarını aparacaq.
Tarix: 16/09/15 Çin ilə Azərbaycan Milli kitabxanaları arasında elektron resursların mübadiləsi ilə bağlı memorandum imzalanıb
Milli Kitabxanada Çin Milli Kitabxanası ilə Azərbaycan Milli Kitabxanası arasında ikitərəfli qarşılıqlı əməkdaşlıq barədə Memorandum imzalanıb.
Tarix: 16/09/15 “Şahdağ” Turizm İnformasiya Mərkəzinin rəsmi açılış mərasimi keçiriləcək
Bakıda sentyabrın 28-də "Şahdağ" Turizm İnformasiya Mərkəzinin rəsmi açılış mərasimi keçiriləcək.