Tarix: 09/09/15 Azərbaycan gələn ildən etibarən poçt sahəsində yeni pilot layihəsinin tətbiqinə başlayacaq
Azərbaycan Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi gələn ildən etibarən ölkələr arasında poçt mübadiləsində elektron bəyannamələrin istifadəsi ilə bağlı pilot layihənin həyata keçirilməsinə başlayacaq.
Tarix: 09/09/15 Cənubi Koreya istehsalçısı mənzil-qərargahının əməkdaşlarının 10 faizini ixtisar edəcək
Cənubi Koreyanın “Samsung” şirkəti mənzil-qərargahında çalışan əməkdaşlarının 10 faizini ixtisar etmək niyyətindədir.
Tarix: 09/09/15 Daha bir ali məktəbdə vahid elektron idarəetmə platforması olan EDUMAN sisteminin istifadəsinə başlanılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) vahid elektron idarəetmə platforması olan EDUMAN sisteminin istifadəsinə başlanılıb.
Tarix: 09/09/15 Azərbaycanlı iş adamları San-Marino Respublikasının İKT və infrastruktur sahələrinə investisiya qoyuluşunu həyata keçirə bilərlər
Azərbaycanlı iş adamları San-Marino Respublikasının informasiya və kommunikasiya texnologiyaları (İKT) və infrastruktur sahələrinə investisiya qoyuluşunu həyata keçirə bilərlər.
Tarix: 08/09/15 Fərdi kompüter bazarının xilas yolu
Yaxın 5-7 ildə dünyanın üç ən iri FK istehsalçısı bazarın 80 faizinə yiyələnmək üçün birləşə bilər. «Dell» korporasiyasının direktoru hesab edir ki, yalnız bu, fərdi kompüterlərin satışlarının azalmasının qarşısını almağa kömək edə bilər.
Tarix: 08/09/15 «Apple» süni intellekt sahəsində heyətini aktiv artırır
«Reuters» nəşri yazır ki, «Apple» şirkəti süni intellekt və kompüter təlimi sahəsində mütəxəssisləri əməkdaşlığa cəlb edir.
Tarix: 08/09/15 Azərbaycanlı və misirli mütəxəssislər kitabxanalarında istifadə olunan müasir texnologiyalarla bağlı biliklərini paylaşacaqlar
Azərbaycanlı və misirli mütəxəssislər kitabxanalarında həyata keçirilən mühafizə və bərpa işlərində istifadə olunan müasir texnologiyalarla bağlı biliklərini paylaşacaqlar.
Tarix: 08/09/15 Abid Şərifov qlobal ticarətdən və innovasiyalardan danışdı
“Dövlətin iqtisadi maraqlarının mühafizəsini təmin edən gömrük orqanları daim öz potensialını gücləndirməli, elm və təhsil sahəsində innovasiyalara yiyələnməli və qabaqcıl təcrübi biliklərə malik olmalıdırlar”.
Tarix: 08/09/15 İranla elektron ticarətin poçt vasitəsilə təşkili sərfəli qiymətlə dərman və qida məhsullarının gətirilməsinə imkan yaradacaq
Azərbaycan Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi İranın Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi ilə elektron ticarətin poçt vasitəsilə həyata keçirilməsinin təşkili ilə bağlı işlərə başlayıb.
Tarix: 08/09/15 Optik şəbəkələrə müasir nəzarət sistemi tətbiq ediləcək
Regionlarda rabitə sahəsində yüksək texnologiyaların tətbiqi ilə müasir infrastrukturun qurulması istiqamətində yeni layihələrin həyata keçirilməsi davam etdirilir.
Tarix: 08/09/15 Nazir müavini: “Elektron kənd təsərrüfatı” sistemi bütövlükdə tətbiq edildikdən sonra Azərbaycanda torpaq üzrə bütün potensialın elektron formada müəyyən edilməsi mümkün olacaq”
“Elektron kənd təsərrüfatı” sisteminin yaradılması üçün seçilən pilot rayonun adı açıqlanıb.
Tarix: 08/09/15 Yeni tədris ilində gənclər xaricdə birinci dərəcəli prioritet ixtisas istiqamətlərinə daxil olan yüksək texnologiyalar üzrə təhsil alacaqlar
2015-2016-cı tədris ilində Azərbaycan gəncləri xarici ölkələrdə yüksək texnologiyalar istiqaməti üzrə təhsil alacaqlar.
Tarix: 07/09/15 “Azərkosmos” müxtəlif çeşiddə xidmət təchizatı üzrə müqavilələr imzalayıb
“Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti müxtəlif xidmətlərin satınalması üzrə beş müqavilə imzalayıb.
Tarix: 07/09/15 Dünyada LTE abunəçilərinin sayı 1 milyarda yaxınlaşıb
Qlobal Mobil Rabitə Tədarükçülər Birliyinin (Global mobile Suppliers Association, GSA) hesablamasına əsasən, dünyada hər onuncu mobil operator müştərisi «LTE» texnologiyasından istifadə edir.
Tarix: 07/09/15 Avtomatlaşdırılmış kitabxana sisteminin tətbiqi ilə bağlı növbəti treninqlər təşkil olunur
Regionlarda və Bakı şəhər kitabxanalarında yeni avtomatlaşdırılmış kitabxana sistemi ALİSA proqramının tətbiqi ilə bağlı Milli Kitabxanada mütəmadi olaraq 10 günlük treninqlər təşkil olunur.