Tarix: 04/04/13 BP şirkətinin Xəzər dənizində tətbiq edəcəyi yeni texnologiyalarla bağlı seminar keçirilib
BP şirkətinin Xəzər dənizinin Azərbaycan sektorunda tətbiq edəcəyi yeni texnologiyalar mövzusuna həsr olunan seminar keçirilib. “ICTnews” elektron xəbər xidmətinin ARDNŞ-in “Azneft” İstehsalat Birliyinə istinadən verdiyi məlumata görə, seminarda birliyin Geoloji xidmətinin və NQÇİ-lərin bir qrup gənc geoloq və mühəndisləri iştirak ediblər.
Tarix: 04/04/13 Goranboy sahibkarları üçün elektron xidmətlər mövzularında treninq keçirilib
İqtisadi İnkişaf Nazirliyi (İİN) Goranboy rayonunun əsasən məcburi köçkünlərin məskunlaşdığı Ağcakənd qəsəbəsində sahibkarlar üçün nazirlik tərəfindən göstərilən elektron xidmətlər mövzularında treninq keçirib.
Tarix: 04/04/13 Britaniya jurnalı Azərbaycan Prezidentini dünyada “İlin adamı” elan etdi
Böyük Britaniyanın nüfuzlu “The Business Year” jurnalı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi dünyada “İlin adamı” elan edib.
Tarix: 04/04/13 “Cisco” “Ubiquisys” şirkətini 310 milyona alır
Şəbəkə aparat təminatı sahəsində dünyanın aparıcı istehsalçısı “Cisco Systems” Britaniyanın “Ubiquisys” şirkətini 310 milyon dollara alır. “ICTnews” xəbər xidmətinin “cybersecurity.ru” saytına istinadən verdiyi məlumata əsasən, bu “Cisco”ya smartfon və planşet istifadəçiləri üçün nəzərdə tutulmuş yeni texnologiyaları və servisləri əldə etməyə imkan verir.
Tarix: 04/04/13 Akif Əlizadə: «Tədbirlər Planı İKT sahəsində araşdırmaların yeni elmi əsaslara və beynəlxalq standartlara uyğun aparılmasını zəruri edib»
2013-cü ilin “İnformasiya-kommunikasiya Texnologiyaları ili” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı”nın təsdiq olunması haqqında verilən sərəncam ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Rəyasət Heyətinin iclası keçirilib.
Tarix: 04/04/13 Azərbaycanda “İnternet - biznes sahəsində investisiya mühiti və milli “StartUplar” mövzusunda konfrans keçiriləcək
“StartUp Azərbaycan” Təşkilat Komitəsi tərəfindən aprelin 10-da “İnternet-biznes üçün investisiya mühiti və investisiya imkanları” mövzusunda konfrans keçiriləcək.
Tarix: 04/04/13 Ədəbiyyat İnstitutu milli ədəbi irs və ədəbiyyatşünaslıq sahəsində yeni elektron resursların yaradılması üzrə fəaliyyətini genişləndirir
AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun “Elmi informasiya” şöbəsi ədəbiyyatşünaslıq sahəsində tədqiqatların informasiya təminatının səmərəliliyinin artırırlması, texnoloji proseslərin təkmilləşdirilməsi, milli ədəbi irs və ədəbiyyatşünaslıq sahəsində yeni elektron resursların yaradılması üzrə fəaliyyətini genişləndirir.
Tarix: 04/04/13 Azərbaycanda ev üçün nəzərdə tutulmuş səs sistemlərinin satışı üzrə “showroom”u açılacaq
Azərbaycanda “Harman” şirkətinin ev üçün nəzərdə tutulmuş səs sistemlərinin satışı üzrə “showroom”u açılacaq. “Professional Audio Visual Systems” (ProAV) şirkətinin baş direktoru Elşən Əliyevin “ICTnews” xəbər xidmətinə verdiyi məlumata əsasən, şirkət artıq üç aydır ki fəaliyyət göstərir və «Harman» şirkətinin Azərbaycanda rəsmi distribüteridir.
Tarix: 03/04/13 “Mitsubishi Electric” Azərbaycana təhlükəsizlik monitorinqi və situasiya mərkəzlərinin təchizatı üçün videodivarlar təklif edir
“Mitsubishi Electric” şirkəti Azərbaycana təhlükəsizlik monitorinqi və situasiya mərkəzlərinin təchizatı üçün DLP-kub və maye-kristal panelli videodivarlar təqdim edib.
Tarix: 03/04/13 İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib
AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə tapşırılmış işlərin icra vəziyyəti haqqında institutun elmi katibi Mədinə Səidova məruzə edərək “Kompüter texnologiyaları üzrə yeni terminlər lüğəti”nin hazırlanması və digər məsələlər barəsində məlumat verib
Tarix: 03/04/13 Türkiyənin Elm, Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin nümayəndələri ölkəmizdə səfərdədir
Türkiyə Respublikasının Elm, Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin Kiçik və Orta Müəssisələrin İnkişafı Təşkilatının (KOSGEB) nümayəndələri ölkəmizdə səfərdədir.
Tarix: 03/04/13 Rusiya şirkəti hökumət və özəl qurumları “Flipbox” sistemi ilə təmin etməyə hazırdır
Rusiyanın “Polymedia” şirkəti Azərbaycan hökumət orqanlarında və özəl korporativ sektorda geniş istifadə edilə bilən “Flipbox” sistemini təqdim etməyə hazır olduğunu bildirib.
Tarix: 03/04/13 Azərbaycanda işıq və səs sistemləri sahəsində ixtisaslaşan dünyanın aparıcı şirkətlərinin peşəkar forumu keçirilib
Bakıda Rusiyanın “AV Fokus” şirkətinin peşəkar forumu keçirilib. “ICTnews” xəbər xidmətinin məlumatına əsasən, tədbirdə “Panasonic”, “HARMAN”, “Mitsubishi Electric”, “Flipbox” şirkətlərinin nümayəndələri yerli bazara təqdim etməyə hazır olduqları məhsullar haqda təqdimatlar keçiriblər.
Tarix: 03/04/13 Mobil imzanın autentifikasiyası sertifikatının qiymətləri müəyyənləşib
Yaxın zamanlarda smartfon və planşet istifadəçiləri üçün təqdim ediləcək mobil imzanın autentifikasiyası sertifikatının qiymətləri müəyyənləşib.
Tarix: 03/04/13 Doktorant və dissertantlar üçün informatika fənni üzrə namizədlik imtahanları artıq test üsulu ilə keçiriləcək
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda (İTİ) doktorant və dissertantlar üçün informatika fənni üzrə namizədlik imtahanları artıq test üsulu ilə keçiriləcək.