Tarix: 18/06/13 Sonuncu teleqram iyulun 14-də göndəriləcək
144 il əvvəl Semyuel Morze dünyada ilk teleqramı göndərib. Bu əlamətdar hadisə ABŞ-ın Vaşinqton şəhərində baş verib. Gələn ay Hindistanda dünyanın sonuncu teleqramı göndəriləcək. Başqa ölkələrdə sözügedən xidmət artıq 7 ildir bağlanıb.
Tarix: 18/06/13 Azərbaycan ABŞ-ın Massaçusets Texnologiya İnstitutu tərəfindən keçiriləcək beynəlxalq işçi müşavirədə təmsil olunacaq
Azərbaycan ABŞ-ın Massaçusets Texnologiya İnstitutu tərəfindən keçiriləcək beynəlxalq işçi müşavirədə iştirak edəcək. Bu məqsədlə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) vitse-prezidenti akademik İbrahim Quliyev iyunun 12-dən Kembric və Toronto şəhərlərinə səfərdədir.
Tarix: 14/06/13 Valentina Tereşkova: «Qadınlarsız kosmosun öyrənilməsi mümkün deyil»
Kosmosa ilk qadının uçmasının 50 illiyi ilə bağlı geniş tərkibli tədbir keçirilib. "ICTnews.az" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, bu barədə BMT-nin rəsmi internet səhifəsi informasiya yayıb.
Tarix: 14/06/13 Azad Rəhimov: “Gənclərin intellektual səviyyəsinin artırılması üçün müxtəlif kompüter oyunlarının keçirilməsi daim dəstəklənəcək”
Gənclərin intellektual səviyyəsinin daha da artırılması üçün Azərbaycan tarixini əks etdirən müxtəlif kompüter oyunları, “Mən azərbaycanlıyam”, “Xəmsə” və s. kimi intellektual oyunların keçirilməsi Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən dəstəklənir.
Tarix: 13/06/13 ABŞ-da kiberfırıldaqçı dəstəsi tutulub
Nyu-Çersi Federal Prokurorluğu ABŞ-ın bank və hökumət idarələrinə qarşı yönəlmiş kiberfırıladaqçı sxeminın dəstəyi ilə amerikalı və xarici bank müştərilərinin hesablarından 15 milyon dollar oğurlamaq cəhdi etmiş səkkiz nəfərə qarşı cinayət ittihamı ilə çıxış edib.
Tarix: 13/06/13 Bakıda 3-cü Xəzər Beynəlxalq “Yol infrastrukturu və İctimai nəqliyyat” sərgisi keçiriləcək
Bu gün Bakı Ekspo Mərkəzində 3-cü Xəzər Beynəlxalq “Yol infrastrukturu və İctimai nəqliyyat” sərgisi öz işinə başlayacaq. “İteca Caspian” şirkətindən verilən məlumata görə, bu ixtisaslaşdırılmış sərgidə regionun yol infrastrukturunun geniş mənzərəsi nümayiş etdirilir.
Tarix: 12/06/13 Məktəblər «ağıllı» sistemə keçir
«2005-ci ildən başlayaraq həyata keçirilmiş Dövlət proqramları nəticəsində məktəblərdə «şagird-kompüter» nisbəti 1000:1-dən 20:1-ə enib. Məktəblərdə təkcə kompüter avadanlıqlar deyil, həmçinin müasir proyektorlar, «ağıllı» lövhələr quraşdırılmış, İnternetə çıxışla təmin edilir».
Tarix: 12/06/13 “GoMap.az” elektron xəritə proqramını dörd gün ərzində 72 ölkənin “Apple” istifadəçisi yüklədi
“iPhone” və “iPad” istifadəçiləri üçün Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşəbbüsü ilə yaradılmış “GoMap.az” elektron xəritəsinin proqramı işlənib hazırlanıb.
Tarix: 11/06/13 Dünyanın ən sürətli klaviatura istifadəçisi (VİDEO)