Tarix: 07/12/12 Sığorta-pensiya sahəsində göstərilən elektron xidmətlərin sayı 20-yə çatdırılıb
Sığorta-pensiya sahəsində göstərilən elektron xidmətlərin sayı 20-yə çatdırılıb Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun
Tarix: 07/12/12 Deputat sosial şəbəkələrdəki dostlarını görüşə çağırıb
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı və “Böyük İpək Yolu” Beynəlxalq Gənclər İttifaqının sədri Fuad Muradovun “Facebook” sosial şəbəkəsindəki şəxsi səhifəsi və “Twitter” hesabı üzrə dostları ilə növbəti görüşü keçiriləcək.
Tarix: 07/12/12 İcbari Sığorta Bürosu “9707” SMS xidmətini istifadəyə verir
Bu gündən etibarən İcbari Sığorta Bürosu yeni “9707” SMS xidmətini istifadəyə verir.
Tarix: 07/12/12 Britaniyalı zərgərlər qızıl “iPhone” yaradıblar
Dəbdə olan elektron qurğuların fərdi modellərinin yaradılması üzrə ixtisaslaşmış Britaniyanın “Amosu Couture” zərgərlik markası “iPhone 5” smartfonunun lüks versiyasını istehsal edib.
Tarix: 07/12/12 Nizami Gəncəvi “Xəmsə”sinin elektron nüsxələrinin toplanması məsələsi ABŞ-da müzakirə olunur
Amerika Birləşmiş Ştatlarında dünyada ilk dəfə Ümumdünya Kitab Sammiti keçirilir. ABŞ-ın Konqres Kitabxanasında bu gün öz işinə başlayan sammit 2 gün davam edəcək. "ICTnews.az" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, sammitdə Konqres Kitabxanasının direktoru
Tarix: 06/12/12 İsveçrədən gətirilən elmi tədqiqat avadanlığı ilə Azərbaycanda radonun qarşısını almaq üsulları təyin olunacaq
Cənubi İsveçrənin Tətbiqi Elmlər Universiteti və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Geologiya İnstitutunun alimləri Azərbaycan ərazisində radon qazının yayılması ilə əlaqədar layihənin ikinci mərhələsinə başlayıblar.
Tarix: 06/12/12 "McAfee” antivirusunun yaradıcısını Qvatemalada həbs ediblər
Polis “McAfee” antivirus proqram təminatının yaradıcısı Con Makafinin yerini təyin edib. Hüquq-mühafizə orqanlarının məlumatına görə, proqramçı hazırda Qvatemaladadır. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “vesti.ru” saytına istinadən bildirir ki, Beliz polisi amerikalı milyonçunu qonşusu Qreqori Follun qətlində şübhəli qismində axtarırdı.
Tarix: 04/12/12 Sosial xidmətlər mobilləşir
Nielsen” şirkəti sosial veb-xidmətlərin ABŞ bazarı üzrə statistikasını açıqlayıb. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, statistikaya əsasən, ABŞ-da internetə çıxış imkanı üçün yığcam texnikadan (smartfon və planşetlər) istifadə edənlərin sayı getdikcə artır.
Tarix: 04/12/12 Yollardakı vəziyyəti tənzimləmək məqsədilə “Yaşıl dalğa” sistemi tətbiq edilir
Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin (NİİM) Bakıda tətbiq etdiyi yeniliklərdən biri “İşıqforların İdarə olunması Sistemi” ilə bağlıdır.
Tarix: 04/12/12 Mobil Nömrə Daşınması prosesinə həsr olunmuş təlim təşkil olunub
Azərbaycanın İlk Mobil Operatoru və Aparıcı İnternet Provayderi “Bakcell” jurnalistlər üçün Mobil Nömrə Daşınması (MND) prosesinə həsr olunmuş təlim təşkil edib.