Tarix: 29/12/11 “Rabitə - Bakı” "Top Volley İnternational"in finalında
İsveçrənin Bazel şəhərində təşkil olunan qadın voleybolçular arasında "Top Volley İnternational" beynəlxalq turnirində finalçılar müəyyənləşib. Turnirin finalçısı sırasında “Rabitə - Bakı” klubunun da adı var. Yarımfinal mərhələsində Braziliyanın "Unilever" komandasını 3:0 hesabı ilə məğlub edən "Rabitə- Bakı"
Tarix: 29/12/11 Su sayğacları «smart-kart» sistemi ilə işləyəcək
«Azərsu» ASC su pulunun yığım səviyyəsini artırmaq üçün «smart-kart» tipli sayğacların quraşdırılmasına başlamaq niyyətindədir. «APA-ECONOMICS»in məlumatına görə, bu barədə «Azərsu» ASC-nin sədri Qorxmaz Hüseynov bildirib. ASC sədri bildirib ki, su pulunun yığılması ilə bağlı nisbətən irəliləyiş olsa da,
Tarix: 29/12/11 "İntellektual şəhər"
"İntellektual şəhər" şirkəti KATV1 kabel televiziya operatoru ilə İçərişəhər sakinlərinin rəqəmsal televiziya yayımına qoşulmasını daha da asanlaşdırmaq üçün həyata keçirdiyi "Yeni il" aksiyası başa çatır. Xatırladaq ki, aksiya çərçivəsində İçərişəhər və bu əraziyə bitişik küçələrin sakinləri "İntellektual şəhər"
Tarix: 27/12/11 Kosmik Məsələlər üzrə Şuranın ikinci iclası keçirilmişdir
Milli Aviasiya Akademiyasında Kosmik Məsələlər üzrə Şuranın növbəti ikinci iclası keçirilmişdir. “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin
Tarix: 27/12/11 Yeni peyk rabitə kanallı seysmik stansiyalar quraşdırılıb istifadəyə verilib
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzi (RSXM) tərəfindən seysmik monitorinq sistemi yenidən qurulur, seysmik araşdırmalar daha da təkmilləşdirilir. Bu məqsədlə 2003-cü ildən başlayaraq ABŞ-ın “Kinemetrics” şirkətindən alınmış telemetrik-peyk rabitə
Tarix: 27/12/11 Ünvanlı sosial yardım alanlar məbləğin hesaba köçürülməsi üzrə SMS-bildiriş alacaq
Azərbaycanın Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi 2012-ci ildə ünvanlı sosial yardım (ÜSY) alanlar üçün onların hesabına məbləğın köçürülməsi üzrə SMS-bildiriş tətbiq etməyi planlaşdırır. Bu barədə açıqlamanı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Aparatı rəhbərinin müavini Elnur Kələntərli deyib.
Tarix: 27/12/11 Rabitəçi boksçular 4-cü rüb ərzində 30 medal qazanıb
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi (RİTN) tərəfindən ölkəmizdə informasiya və kommunikasiya texnologiyalarının inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərlə yanaşı, idmanın inkişafına da diqqət və qayğı göstərilir. Bunun nəticəsidir ki, “Rabitəçi” İdman Klubunun üzvü olan rabitəçi
Tarix: 26/12/11 LDU-da elektron təhsil şəbəkəsi yaradılıb
Lənkəranda informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sürətlə inkişaf edir. Bu sahənin inkişafı rayonda bütün sahələrin sürətlə inkişafına təsir edib. Rayonda bütün yaşayış məntəqələrinin elektronlaşdırılması eyni zamanda yüksək sürətlə internetə çıxışın əldə olnması və optik rabitənin tətbiqi
Tarix: 24/12/11 ABŞ-da 1980-ci illərin stilində olan “siçan” satılır
Amerikanın “ThinkGeek” internet mağazası kompyuter retro “siçan”ları satmağa başlayıb. Qurğu xarici görünüşünə görə demək olar ki, 1985-ci ilin manipulyatorlarından fərqlənmir,- “Ubergizmo” yazıb.
Tarix: 23/12/11 TQDK 2012-ci il imtahanlarında elektron imzadan istifadə edə bilər
“Hazırda Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi ilə danışıqlar aparırıq.Artıq məsul işçilərimizin elektron imzası olması barədə qərar vermişik və bizə müraciət edənlər arayışlarını elektron imza ilə alacaq. Bu proses demək olar ki, yekunlaşıb”.
Tarix: 23/12/11 “Xerox” Tədqiqat mərkəzinin banisi dünyasını dəyişib
“Xerox PARC” Tədqiqat laboratoriyasının banisi Ceykob Qoldman dünyasını dəyişib. Onun 90 yaşı var idi. “The New York Times” bildirib ki, ölümə səbəb kəskin ürək çatışmazlığı olub. Qoldman 1921-ci ildə Bruklində anadan olub. O İeşiva Universitetini və Pensilvaniya Universitetini bitirib. Pensilvaniya Universitetində fizika
Tarix: 22/12/11 İTİ ilə Qafqaz Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Bu gün Qafqaz Universiteti ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu (AMEA İTİ) arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanmışdır. İmzalanma mərasimində Qafqaz Universitetinin rektoru, professor Əhməd Saniç rəhbərlik etdiyi ali
Tarix: 22/12/11 Yerli bankdan plastik kart istifadəçilərinə stimullaşdırıcı təklif
Respublikamızda fəaliyyət göstərən banklar plastik kart istifadəçilərinin sayının artırılması ilə nağdsız ödəniş sisteminin daha da genişləndirilməsi üçün işlər aparılır. Bu istiqamətdə müəyyən həvəsləndirici lotereya oyunları kimi,
Tarix: 21/12/11 «Rabitə» məğlubiyyətin əvəzini çıxdı
Dünən qadın voleybolçular arasında ÇEV Çempionlar Liqasında qrup mərhələsinin növbəti oyunları keçirilmişdir. Təmsilçilərimizdən "Rabitə" bir həftə əvvəl səfərdə məğlub olduğu (0:3) Türkiyənin "Fənərbaxça" klubunu qəbul etmişdir. Görüş voleybolçularımızın 3:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatmışdır.
Tarix: 21/12/11 “MasterCard” yol xəritələrini tərtib edəcək
Beynəlxalq ödəniş sistemi “MasterCard” 2012-ci ilin mayında Bakıda "Eurovision" mahnı müsabiqəsinin keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Mərkəzi Bankına (AMB) nağdsız ödənişlərin tətbiqinin mümkün olduğu obyektlər üzrə yol xəritələrinin tərtib olunmasında kömək etməyə hazırdır.