Tarix: 14/07/11 Nəqliyyat Əməliyyatlarının İntellektual İdarə Edilməsi Sistemində proqram təminatını test ediləcək
Paytaxtda Nəqliyyat Əməliyyatlarının İntellektual İdarə Edilməsi Sisteminin əhatə dairəsində sahə avadanlığının
Tarix: 14/07/11 Mərkəzi Bank şəbəkə infrastrukturunun yaradılması üzrə tenderin qaliblərini müəyyən edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) əsas inzibati binasında və ərazi idarələrində şəbəkə infrastrukturunun yaradılması üzrə tenderin qaliblərini müəyyən edib.
Tarix: 13/07/11 Yeniyetmə rabitəçilərdən 3 medal
İyun ayının 26-dan iyulun 3-nə qədər Macarıstanın Kestxey şəhərində yeniyetmə (1995-96-cı il təvəllüdlü) boksçular arasında
Tarix: 12/07/11 Prezidentin sərəncamı ilə innovativ təhsil sistemi təkmilləşdiriləcək
Bakı, 11 iyul (AzərTAc). Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 11-də “2011-2021-ci illərdə Azərbaycan təhsilinin inkişafı üzrə Milli Strategiya”nın hazırlanması haqqında” sərəncam imzalamışdır.
Tarix: 11/07/11 Elektron qaz sayğacları debütor borc problemini həll edib
Regionlarda ilk dəfə Gəncədə tətbiq edilən elektron qaz sayğacları debütor borc probleminin birdəfəlik həll edilməsi ilə nəticələnib. “Azərqaz”QSC-dan verilən məlumata görə, kartlı sayğacların quraşdırılmasında yaranan fasilə artıq aradan qaldırılıb.
Tarix: 11/07/11 I ixtisas qrupu üzrə imtahan sualların cavabları TQDK-nın internet saytında
Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası (TQDK) iyulun 10-da 2011/2012-ci tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə və tam orta təhsil bazasında (11 illik) orta ixtisas təhsili müəssisələrinə I ixtisas qrupu üzrə qəbul imtahanı keçirib. İmtahan Bakıda 41, Naxçıvanda 2, Gəncədə 6, Sumqayıtda 7 binada aparılıb.
Tarix: 11/07/11 Kibernetika, informasiya texnologiyaları və texnika üzrə Problem Şurasının iclası keçirilib
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda kibernetika, informasiya texnologiyaları və texnika üzrə Problem Şurasının iclası keçirilib. İclası Problem Şurasının sədri,
Tarix: 09/07/11 "Azercell” şirkətinin əməkdaşlarına silahlı basqın olub
Azercell” şirkətinin əməkdaşlarına silahlı basqın olub. Bu barədə Nərimanov Rayon Polis İdarəsindən məlumat verilib. Hadisə rayonun Atatürk prospektində qeydə alınıb.
Tarix: 09/07/11 İranda nanotexnologiyalar festivalı keçiriləcək
Tehranda İran Nano 2011 – IV Beynəlxalq nanotexnologiyalar festivalı keçiriləcək. 5-9 oktyabr 2011-ci il tarixdə keçiriləcək sərginin təşkilatçısı İranın nanotexnologiyalar üzrə Təşəbbüs Şurasıdır.
Tarix: 08/07/11 Türkmənistanın Abadan şəhərində rabitə əlaqəsi tamamilə kəsilib
Türkmənistanın Abadan şəhərində hərbi sursat anbarında baş verən partlayış nəticəsində ölənlərin sayı 100 nəfərə yaxınlaşıb. Hazırda anbarda raket və “Qrad” kompleksinin mərmiləri partlamaqda davam edir.
Tarix: 08/07/11 Ölkə başçısı gənclər haqqında Dövlət Proqramı təsdiq
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti “Azərbaycan gəncliyi 2011-2015-ci illərdə” Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Tarix: 07/07/11 Yeni taksilər üçün "Call-center" yaradılır
Hazırda Bakı küçələrində şütüyən yeni taksiləri mənzilimizə çağırmaq üçün "Call-center"lər fəaliyyət göstərəcək. Bu barədə Azərbaycan Nəqliyyat Nazirliyinin mətbuat katibi Namiq Həsənov bildirib. Onun sözlərinə görə, artıq cari həftə ərzində vətəndaşların rahatlığı üçün taksilərin çağırılması məqsədilə
Tarix: 07/07/11 Azərbaycan biznesmenləri «bir pəncərə» sistemi sayəsində vəsaitlərinə qənaət edir
Azərbaycanda hüquqi şəxslərin qeydiyyatı sahəsində «bir pəncərə» sisteminin tətbiqi özəl sektora ildə 10-13 mln. ABŞ dolları həcmində vəsaitə qənaət etmək imkanı verib. Bunu Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının
Tarix: 07/07/11 Almaniyanın İqtisadiyyat və Texnologiyalar Nazirliyinin nümayəndələri Bakıdadır
Almaniyanın İqtisadiyyat və Texnologiyalar Nazirliyinin Cənubi Qafqaz ölkələri üzrə məruzəçisi xanım Marqrit Steffelin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Bakıya səfəri çərçivəsində Azərbaycan Sənaye və Energetika Nazirliyində (SEN) işgüzar görüş keçirib.