Tarix: 15/04/15 Ölkə başçısı Rusiyanın Tatarıstan Respublikasının Prezidentinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 14-də Rusiya Federasiyası Tatarıstan Respublikasının Prezidenti Rüstəm Minnixanovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Tarix: 15/04/15 Data Mərkəzin texniki göstəriciləri açıqlanıb
Ölkədə tikilməkdə olan və yaxın zamanlarda istifadəyə verilməsi planlaşdırılan Data Mərkəzin bir sıra texniki göstəriciləri açıqlanıb.
Tarix: 15/04/15 Rasim Əliquliyev: “Biliklər cəmiyyətinin baza qanunları əqli mülkiyyət hüquqlarının qorunması ilə bağlıdır”
Bu gün ölkəmizdə qurulmaqda olan biliklər cəmiyyətinin baza qanunları məhz əqli mülkiyyət hüquqlarının qorunması ilə bağlıdır.
Tarix: 15/04/15 Maye kristal televizor bazarının artımı zəifləyəcək
“IHS” analitikləri qlobal maye kristal televizor bazarında növbəti ləngimə proqnozlaşdırır.
Tarix: 14/04/15 "Nokia" şirkəti "Alcatel-Lucent" şirkətini almaq üçün danışıqlar aparır
Dünyanın aparıcı mobil qurğu istehsalçısı "Nokia" şirkəti "Alcatel-Lucent" şirkətini almaq üçün danışıqlar aparır.
Tarix: 14/04/15 Tatarıstan – Azərbaycan iş adamları İKT sahəsində əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər
Bakıda Rusiya Federasiyasının Tatarıstan Respublikasının prezidenti Rüstəm Minnixanovun Azərbaycana səfəri çərçivəsində İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Rusiya biznes forumu keçirilib.
Tarix: 14/04/15 Azərbaycanda elektron ticarətin həcmi 1,7 dəfə artıb
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi bu ilin yanvar-mart ayları üzrə ölkədə həyata keçirilən elektron ticarətin həcmini açıqlayıb.
Tarix: 14/04/15 Yeni nəsil şəxsiyyət vəsiqələrində 15 yaşına qədər olan vətəndaşların sağlamlıq məlumatları yerləşdirilə bilər
Yeni nəsil şəxsiyyət vəsiqələrində bir sıra əlavə məlumatlar öz əksini tapacaq. Belə ki, bu məlumatlara vətəndaşın sağlamlıq kartında olan informasiyalar da əlavə edilə bilər.
Tarix: 14/04/15 Əmək münasibətləri barədə dolğun elektron məlumat bazası formalaşır
Cari ilin mart ayında “Əmək müqaviləsi bildirişlərinin qeydiyyata alınması və bu barədə işəgötürənə məlumatın verilməsi” e-xidmətindən 104903 ədəd, “Əmək müqaviləsi bildirişləri barədə məlumatların işçilər tərəfindən əldə edilməsi” e-xidmətindən 22725 ədəd istifadə sayı qeydə alınıb.
Tarix: 14/04/15 Yeni sosial layihənin təqdimatı keçiriləcək
“Caspinet” şirkətinin təşkilatçılığı, “Microsoft BizSpark”, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin (RYTN) tabeliyində Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park), RYTN-in tabeliyində İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun (İTİDF) dəstəyi ilə yeni sosial layihə olan “E-TAP”-ın təqdimat mərasimi keçiriləcək.
Tarix: 13/04/15 AMEA ilə macar tərəfdaşlarla innovasiya yönümlü layihələrə dair başladılmış proseslərin gücləndirilməsi üzrə danışıqlar aparılacaq
AMEA innovasiya fəaliyyəti üzrə beynəlxalq əməkdaşlığı davam etdirir. Akademiyadan bildirilib ki, AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının İnnovasiya şöbəsinin rəisi, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev Böyük Britaniyada ezamiyyətdədir.
Tarix: 13/04/15 Cənubi Koreya şirkətləri dünya "Smart TV” bazarının 43 faizinə nəzarət edir
“Display Search” analitik şirkəti dünya televizorlar bazarının həcminə yekun vuraraq Cənubi Koreya istehsalçılarının lider olmasını açıqlayıb. Bu, əksər məhsul kateqoriyalarına, o cümlədən “ağıllı” televizorlara (Smart TV) aiddir.
Tarix: 13/04/15 Bakıda “Proqram təminatının yaradılması mərhələləri: təcrübə və reallıq” mövzusunda seminar keçiriləcək
Sabah aprelin 14-də Bakıda “Proqram təminatının yaradılması mərhələləri: təcrübə və reallıq” mövzusunda seminar keçiriləcək.
Tarix: 13/04/15 "Apple" şirkəti musiqiçilərlə eksklüziv saziş üçün danışıqlar aparır
"Apple" şirkəti britaniyalı musiqiçilərlə onların kompozisiyalarını “Beats” musiqi yayımı servisində yayımlamaq üçün eksklüziv saziş bağlamaq məqsədi ilə danışıqlar aparır.
Tarix: 13/04/15 Yüksək Texnologiyalar Parkında “Digital marketinq – ən məqsədyönlü vasitədir” adlı təlimlər keçiriləcək
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin (RYTN ) tabeliyində yaradılan Yüksək Texnologiyalar Parkı və onun Biznes İnkubasiya Mərkəzində fəaliyyət göstərən “DMI Azerbaijan” “Digital marketing – ən məqsədyönlü vasitədir” şüarı altında növbəti təlimlərə başlayır.