Tarix: 25/02/15 Azərbaycan Texniki Universitetində innovasiya mərkəzləri yaradılacaq
Azərbaycan Prezidentinin 26 dekabr 2014-cü il tarixli 964 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasında sənayenin inkişafına dair 2015-2020-ci illər üçün Dövlət
Tarix: 25/02/15 ADİU magistr dissertasiyalarının elektron versiyalarını saytında yerləşdirib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (ADİU) 2014/2015-ci tədris ilində müdafiə olunmuş magistr dissertasiyalarının elektron versiyalarını rəsmi saytında (www.aseu.az) yerləşdirib.
Tarix: 25/02/15 “Gartner”: Mobil telefon bazarında rəqabət güclənəcək
2-5 mart tarixlərində Barselonada keçiriləcək beynəlxalq “Mobile World Congress 2015” sərgisi ərəfəsində “Gartner” analitik şirkətinin tədqiqatlar üzrə direktoru Annet Zimmerman cari il üzrə mobil telefon bazarındakı tendensiyalar haqda öz fikirləri ilə bölüşüb.
Tarix: 25/02/15 Rasim Əliquliyev: “Virtual məkanda Azərbaycan dilinin təbliği üçün azərbaycandilli internet resursların sayının və keyfiyyətinin artırılması mühüm əhəmiyyət kəsb edir”
“Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən təsdiq olunmuş “Azərbaycan dilinin qloballaşma şəraitində zamanın tələblərinə uyğun istifadəsinə və ölkədə dilçiliyin inkişafına dair Dövlət Proqramı”nda müvafiq qurumlar qarşısında bir sıra vəzifələr qoyulub.
Tarix: 25/02/15 Ekspert: “Apple” şirkəti innovasiyaları gəlirə dəyişdi
“iPhone” smartfonlarına böyük tələbat “Apple” şirkətinin yüksək maliyyə göstəricilərinə nail olmasına kömək edib.
Tarix: 25/02/15 İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyasının İnkişafı üzrə BMT-nin Asiya və Sakit Okean Təlim Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “İT layihələrinin idarəedilməsi” mövzusunda seminar keçirilib
İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyasının İnkişafı üzrə BMT-nin Asiya və Sakit Okean Təlim Mərkəzi (UN-APCICT) ilə Qafqaz Universitetinin (QU) birgə təşkil etdiyi “Bu günün gəncləri sabahın liderləri” layihəsi çərçivəsində QU-da “İT layihələrinin idarəedilməsi” mövzusunda seminar təşkil edilib.
Tarix: 25/02/15 İKT-nin geniş tətbiqi ilə tibb müəssisələrinin fəaliyyətində səmərəlilik və operativliyin yüksəldilməsi üçün yeni xidmətlər təklif edilir
İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının geniş tətbiqi ilə tibb müəssisələrinin fəaliyyətində səmərəlilik və operativliyin yüksəldilməsi üçün yeni xidmətlər təklif edilir.
Tarix: 25/02/15 Dünyada gözlənilən İKT kadrlarının qıtlığına qarşı BTİ qadınların bu sahəyə cəlbinə üstünlük verir
İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) bu gün həyatımızın bütün aspektlərinə sürətlə sirayət edir.
Tarix: 25/02/15 “HP” və “Deutsche Bank” bir neçə milyard dollarlıq İT sazişi imzalayıb
Almaniyanın “Deutsche Bank” bankı ABŞ-ın “HP” şirkəti ilə informasiya texnologiyaları (İT) sahəsində dəyəri bir neçə milyard dollar qiymətləndirilən saziş imzalayıb.
Tarix: 24/02/15 2014-cü ildə Çində patent almaq üçün 928 min müraciət daxil olub
2014-cü ildə Çin ixtiraçıları tərəfindən patent hüququ əldə etmək üçün 928 min müraciət edilib ki, bu da ölkəyə ardıcıl dördüncü il dünyada bu göstərici üzrə birinci yeri tutmağa imkan verib.
Tarix: 24/02/15 2015-ci ildə daşınan elektronikanın tədarükü 70 milyon ədədə yaxın olacaq
“Gartner” analitiklərinin proqnozuna görə, 2015-ci il daşınan elektronika sahəsində yeniliklərlə bol olacaq.
Tarix: 24/02/15 Elektron kadastr məlumat bazası və rəqəmsal kadastr xəritələrinin yaradılması ilə bağlı layihə gələn il tamamlanacaq
“Azərbaycanda Kadastr və Daşınmaz Əmlakın Qeydiyyatı” layihəsinin 2016-cı ilin aprelinə yekunlaşdırılması planlaşdırılır.
Tarix: 24/02/15 “Apple” şirkəti “Siri” servisinə yeddi yeni dil əlavə edəcək
“Apple” şirkətinin “iOS 8.3”-ün beta versiyasının xarakteristikalarından aydın olub ki, “Siri” servisinə yeddi yeni dil əlavə ediləcək.
Tarix: 24/02/15 “Sığorta Azərbaycan” mobil əlavəsinin təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Maliyyə Nazirliyi yanında sığorta nəzarəti üzrə dövlət xidməti və Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası (ASA) “Sığorta Azərbaycan” mobil əlavəsinin təqdimatını keçiriblər.
Tarix: 24/02/15 Azərbaycan RTDK-nın katibi Regional Rabitə Birliyi Komissiyasının yanında İşçi Qrupunun 6-cı iclasına qatılacaq
Fevralın 25-dən 27-dək Moskva şəhərində radiotezlik spektri və peyk orbitlərinin istifadə tənzimlənməsi üzrə Regional Rabitə Birliyi (RRB) Komissiyasının yanında İşçi Qrupunun 6-cı iclası keçiriləcək.