Tarix: 29/10/14 İT texnologiyalarda virtualizasiya mövzusuna həsr olunmuş biznes- seminar keçirilib
Bakıda "Cybernet", "Mont Azərbaycan", "Kaspersky" və "VMware" şirkətlərinin rəhbərlərinin iştirakı ilə birgə biznes-seminar keçirilib.
Tarix: 29/10/14 2014-cü ildə dünyanın ən innovasiyalı şirkəti hansı olub?
2014-cü ildə yüksək texnologiya və kommunikasiyalar sahəsinin şirkətləri yenidən “The Boston Consulting Group” (BCG) qrupunun 50 ən innovasiyalı şirkəti reytinqində ilkin yerləri tutub.
Tarix: 29/10/14 “Facebook”un gündəlik mobil auditoriyası 700 milyonu ötüb
Gündəlik təxminən 703 milyon istifadəçi mobil qurğulardan “Facebook” sosial şəbəkəsinə daxil olur. Son ildə bu göstərici 39% artıb.
Tarix: 29/10/14 Naxçıvan Özəl Universitetində Avropa Kompüter İstifadəçi Sertifikatı layihəsini tətbiq etmək niyyətindədir
Naxçıvan Özəl Universitetində (NÖU) ENOTES TEMPUS proqramı çərçivəsində Avropa Kompüter İstifadəçi Sertifikatı (ECDL) layihəsi ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tarix: 29/10/14 “HTC Desire 510” smartfonu Azərbaycanda satışa çıxarıldı
“HTC” şirkətinin bütün yeniliklərini Azərbaycana gətirən “Caspian Mobile” şirkəti daha bir yeni smartfonu yerli istifadəçilər üçün əlçatan etdi. “HTC Desire 510” smartfonunu oktyabrın 26-dan etibarən Azərbaycanda əldə etmək mümkündür.
Tarix: 29/10/14 Niderlandın elektron kənd təsərrüfatı sistemi öyrənilir
Azərbaycan Niderlandın elektron kənd təsərrüfatı sistemini öyrənir. Bu məqsədlə nazir müavini Seyfəddin Talıbovun rəhbərliyi ilə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin nümayəndə heyəti Niderland Krallığında işgüzar səfərdə olub.
Tarix: 28/10/14 “Microsoft Office 365” istifadəçilərinə məhdudiyyətsiz “Onedrive” “bulud” mühiti təqdim ediləcək
“Microsoft” şirkəti “Office 365” “bulud” servisinin istifadəçilərinə “OneDrive” onlayn mühitinə məhdudiyyətsiz çıxış təqdim edəcək.
Tarix: 28/10/14 Nüvə məhkəmə ekspertizasının praktiki aspektləri üzrə İşçi Qrupun iclası keçirilir
Ukraynanın Kiyev şəhərində Nüvə Tədqiqatları İnstitutunda Nüvə məhkəmə ekspertizasının praktiki aspektləri üzrə İşçi Qrupun iclası keçirilir. Bu barədə AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutundan məlumat verilib.
Tarix: 28/10/14 Bu gün Bill Qeytsin doğum günüdür
Planetin ən zəngin insanlarından biri, amerikalı sahibkar Bill Qeyts 28 oktyabr 1955-ci il tarixində Sietldə anadan olub. O, yeniyetmə yaşında ikən proqramlaşdırma ilə maraqlanıb və öz kompüter proqramlarını hazırlamağa başlayıb.
Tarix: 28/10/14 Azərbaycanda ilk dəfə qurulan təyyarə qanad ucluqlarının aerodinamik modeli tədqiq olunacaq
Eksperimental aerodinamikada 50 ildən çoxdur ki, təyyarə qanad ucluqlarının qanadın alın müqaviməti qüvvəsini azaltdığı göstərilib və müasir təyyarələrdə bu konstruksiyalar tətbiq edilməyə başlanılıb.
Tarix: 28/10/14 Rusiyalıların təxminən 28%-i planşetdən istifadə edir
“Google” şirkətinin "İstehlak barometri" xidmətində yerləşdirilmiş tədqiqatına əsasən, Rusiyada adambaşına orta hesabla internetə çıxış imkanına malik 2,4 qurğu düşür: bu göstərici Şərqi Avropada ən yüksək nəticədir.
Tarix: 27/10/14 “İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarının müasir vəziyyəti və inkişaf perspektivləri” mövzusunda elmi konfrans keçirilir
Bu gün Rabitə və Yüksək Texnologiyalar, Təhsil nazirliklərinin və Azərbaycan Texniki Universitetinin təşkilatçılığı ilə “İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarının müasir vəziyyəti və inkişaf perspektivləri” mövzusunda 2 gün keçiriləcək elmi konfrans öz işinə başlayıb.
Tarix: 27/10/14 2015-ci ildə “Intel” 3 milyondan çox “Education Tablet” planşeti tədarük edəcək
“Digitimes Research” analitiklərinin proqnozuna əsasən, 2014-cü ildə “Intel” korporasiyası 1 milyondan çox “Education Tablet” planşeti tədarük edəcək.
Tarix: 27/10/14 Azərbaycan Mərkəzi Bankı çirkli pulların yuyulması ilə mübarizə üzrə milli sistem yaradacaq
Azərbaycan Mərkəzi Bankı çirkli pulların yuyulması ilə mübarizə üzrə milli sistem (AML) yaratmaq niyyətindədir.
Tarix: 27/10/14 “Oracle”ın mütəxəssisləri Bakıda növbəti seminarlarını keçirəcəklər
Bakıda noyabrın 1-də “Oracle” (AzerOUG) məhsullarının Azərbaycan istifadəçiləri qrupu məlumat bazaları proqramçılar və inzibatçılar üçün “Oracle Certified Master imtahanına gedən yol” mövzusunda seminar keçiriləcək.