Tarix: 09/06/14 Pentaqon Cənubi Koreya istehsalçısının dörd mobil qurğusunu bəyənib
ABŞ Müdafiə Nazirliyi Cənubi Koreyanın “Samsung” şirkətinin dörd mobil qurğusunu əməkdaşlar tərəfindən ictimai şəbəkələrdə istifadə üçün bəyənib
Tarix: 09/06/14 Dövlət İnformasiya Ehtiyatları və Fərdi Məlumatların İnformasiya Sistemləri ilə bağlı statistik göstəricilər açıqlanıb
İyunun 1-i tarixinə bütün qurumlar üzrə Dövlət İnformasiya Ehtiyatlarının və Fərdi Məlumatların İnformasiya Sistemlərinin Dövlət Reyestrlərinə daxil edilmiş məlumatların sayı 196-ya çatıb.
Tarix: 09/06/14 “Microsoft” texniki mütəxəssislərin çatışmazlığının artacağını proqnozlaşdırır
“Microsoft” korporasiyası İT mütəxəssislərə tələbatın artacağını proqnozlaşdırır. Dünyanın ən böyük proqram təminatı istehsalçısının proqnozuna görə, dünya təhsil sistemi lazımi sayda İT mütəxəssisləri hazırlaya bilməyəcək və yaxın 5 ildə xüsusilə kibertəhlükəsizlik sahəsində ixtisaslı mütəxəssis çatışmazlığı yaşanacaq.
Tarix: 09/06/14 Azərbaycan “G-cloud” sisteminə qoşularsa, bizi nələr gözləyir?
İnformasiya texnologiyaları sənayesinə güclü təsir göstərməkdə davam edən “bulud” texnologiyalarından istifadəyə bütün dünyada maraq artır.
Tarix: 09/06/14 Azərbaycanda müasir texnologiyalarla təchiz olunacaq daha bir məhkəmə binasının təməli qoyulub
Son illər ölkəmizdə müasirliyi ilə fərqlənən və ən son informasiya-kommunikasiya texnologiyaları ilə təchiz olunmuş yeni məhkəmə binaları tikilib istifadəyə verilib, konseptual baxımdan yeni olan bir neçə məhkəməni əhatə edən məhkəmə komplekslərinin və binalarının təməli qoyularaq intensiv inşasına başlanılıb.
Tarix: 09/06/14 “NASA” elmi-fantastik layihələr müsabiqəsinin ilk mərhələsinin qaliblərini elan edib
ABŞ Milli Aerokosmik Agentliyi (NASA) elmi-fantastik layihələr müsabiqəsinin ilk mərhələsinin qaliblərini elan edib. Agentliyin innovasiya və perspektivli konsepsiya proqramının məqsədi indiyədək yalnız elmi fantastikada rast gəlinən layihələrin həyata keçirilməsi imkanının öyrənilməsindən ibarətdir.
Tarix: 09/06/14 “Startup Azərbaycan” çərçivəsində növbəti təlim keçirilib
“Startup Azərbaycan” müsabiqəsinə buraxılan 28 startup komandası üçün təlim keçirilib.
Tarix: 09/06/14 Azərbaycan və Moldova innovasiya sahəsində konsorsium yaradacaqlar
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Moldova Elmlər Akademiyası arasında elmi-texniki əməkdaşlıq haqqında saziş imzalanıb.
Tarix: 09/06/14 “Ericsson” şirkəti mobil sənaye bazarına qayıtmağı planlaşdırır
İyirmi il əvvəl telefon bazarında ən populyar brendlərdən biri olan İsveçin “Ericsson” telekommunikasiya avadanlığı istehsalçısı özünü yenidən mobil sənayedə sınamaq niyyətindədir. Bu dəfə söhbət qurğuların deyil, onlar üçün elektron komponentlərin buraxılışından gedir.