Tarix: 22/11/14 “Millikart” Çin milli ödəniş sisteminin plastik kartlarını qəbul edəcək
“MilliKart Group” və aparıcı ödəniş sistemlərindən olan “UnionPay İnternational”
tərəfdaşlıq razılaşmasını imzalayıb və həmin sistemin ödəniş kartlarını qəbul etmək üçün Azərbaycanda ilk layihəyə başlayıb.
Tarix: 21/11/14 Elektron Mediaya Yardım Fondunun «Azərbaycanın teleradio məkanında ədəbi dilin qorunması» layihəsi çərçivəsində monitorinqlər başa çatıb
Noyabrın 25-də Milli Televiziya və Radio Şurasında Elektron Mediaya Yardım Fondunun «Azərbaycanın teleradio məkanında ədəbi dilin qorunması» layihəsi əsasında Milli Televiziya və Radio Şurası və AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun mütəxəssisləri tərəfindən teleradio yayımçılarının ədəbi dil normalarına riayət edilməsi üzrə monitorinqlərinin nəticələri açıqlanacaq.
Tarix: 20/11/14 CTE - “Xəzər: ətraf mühit üçün texnologiyalar”ın yubiley sərgisi keçirilir
Xəzəryanı və Qafqaz regionlarında mühüm hadisə olaraq ekologiya və ətraf mühitin mühafizəsi üzrə keçirilən CTE - “Xəzər: ətraf mühit üçün texnologiyalar” beynəlxalq sərgisi 5 illik uğurlu iş fəaliyyətinin yubileyini qeyd edir.
Tarix: 20/11/14 “Elektron Resursların İşlənməsi” mövzusunda tədbir keçirilib
Bu gün Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Mərkəzi Kitabxana – İnformasiya Resursları Mərkəzində (MK–İRM) “Elektron Resursların İşlənməsi” (Electronic Resources Usage) mövzusunda “EBSCO” məlumat xidmətlərinin təqdimatına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tarix: 20/11/14 Dünyanın ən kiçik şəhərlərinin siyahısı açıqlanıb
Dünyanın ən kiçik şəhərlərinin siyahısı açıqlanıb.
Tarix: 19/11/14 Azərbaycan alimlərinin I Qurultayına hazırlıq vəziyyəti müzakirə olunub
Bu il dekabrın 19-da Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA), Azərbaycan Respublikasının Təhsil, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirliklərinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan alimlərinin I Qurultayı keçiriləcək.
Tarix: 13/11/14 “Rabitə” idman klubunun boksçuları 5 medal qazanıb
Noyabrın 1-dən 9-dək Rusiyanın Anapa şəhərində 33 ölkənin iştirakı ilə yeniyetmələr arasında boks üzrə Avropa birinciliyi keçirilib.
Tarix: 12/11/14 Azərbaycanın televiziya və internet məkanında uşaqların marağını cəlb edəcək yerli kontentin yaradılmasına ehtiyac var
Azərbaycanın televiziya və internet məkanında uşaqların marağını cəlb edəcək xeyirli kontent yox dərəcəsindədir.
Tarix: 12/11/14 Azərbaycan-Macarıstan arasında sənədlər imzalanıb
Noyabrın 11-də Prezident İlham Əliyevin və Baş nazir Viktor Orbanın geniş tərkibdə görüşündən sonra Azərbaycan-Macarıstan sənədləri imzalanıb.
Tarix: 08/11/14 “Bakı Elm Festivalı - 2014”-də yeni elmi texnologiya və innovativ nailiyyətlər təqdim olunacaq
Noyabr ayının 10-da və 11-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) təşkilatçılığı, Təhsil Nazirliyi, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi və Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin təşkilati dəstəyi ilə “Bakı Elm Festivalı - 2014” keçiriləcək.
Tarix: 06/11/14 “Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar Yüksək Texnologiyalar Parkına press-tur təşkil olunacaq
Noyabrın 7-də saat 11:00-da “Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar media nümayəndələri üçün Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin tabeliyində yaradılan Yüksək Texnologiyalar Parkına (Ünvan: Bakı şəhəri, Nizami küç., 203 b, AF Business House) ekskursiya təşkil olunacaq.
Tarix: 06/11/14 “eManat” terminallarında artıq dövlət operatorlarının xidmət ödənişləri qəbul olunur
“Modenis” şirkətinin “eManat” ödəniş sisteminin göstərdiyi xidmətlərin çeşidi genişləndirilir.
Tarix: 06/11/14 6 noyabr - radio və televiziya işçilərinin peşə bayramıdır
Bu gün Azərbaycanda radio və televiziya işçilərinin peşə bayramı günüdür.
Tarix: 06/11/14 AMEA, RYTN və TN-in birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan alimlərinin I Qurultayı” keçiriləcək
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA), Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi (RYTN) və Təhsil Nazirliyinin (TN) birgə təşkilatçılığı ilə cari ilin 19 dekabr tarixində “Azərbaycan alimlərinin I Qurultayı” keçiriləcək.
Tarix: 05/11/14 Avropa İttifaqında banklara nəzarətedici orqan fəaliyyətə başlayıb
Noyabrın 4-də Avropa İttifaqında (Aİ) Avropa Mərkəzi Bankının (AMB) tərkibinə daxil olan banklara nəzarətedici idarə fəaliyyətə başlayıb.