Tarix: 02/06/14 Təhsil Nazirliyi hazırda işləyən müəllimlərin yerdəyişməsi ilə bağlı elektron ərizələrin qəbuluna başlayıb
Təhsil Nazirliyi hazırda işləyən müəllimlərin yerdəyişməsi ilə bağlı elektron ərizələrin qəbuluna başlayıb. Ümumi təhsil müəssisələri və peşə liseylərində hazırda işləyən müəllimlərin bir rayondan (şəhərdən) başqa rayona (şəhərə) yerdəyişməsi iyun ayı ərzində aparılacaq.
Tarix: 31/05/14 Azərbaycan Cenevrədə “European Week of Astronomy and Space Science” beynəlxalq elmi simpoziumunda iştirak edəcək
İyun ayının 30-dan iyul ayının 4-nə kimi İsveçrənin Cenevrə şəhərində “European Week of Astronomy and Space Science” beynəlxalq elmi simpoziumu keçiriləcək.
Tarix: 30/05/14 Bakı parketmə terminallarında bank kartlarının qəbuluna başlanılır
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin paytaxtın mərkəzində yerləşən parkinq terminallarında yaxın zamanda kartla ödənişlərin qəbuluna başlanılacaq.
Tarix: 30/05/14 Vahid seçicilər siyahısının tərtibi dövlət avtomatlaşdırılmış informasiya sistemi vasitəsilə aparılıb
Mərkəzi Seçki Komissiyası vahid seçicilər siyahısının dəqiqləşdirilməsi prosesinə yekun vurub.
Tarix: 30/05/14 "Seçki məntəqələrində veb-kameraların quraşdırılması və istifadəsinə dair Qaydalar"a dəyişikliklər edilib
"Seçki məntəqələrində veb-kameraların quraşdırılması və istifadəsinə dair Qaydalar"a dəyişikliklər edilməsi haqqında Azarbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının qərarı
Tarix: 30/05/14 Cihazqayırma sahəsində ən son yeniliklərə dair seminar davam edir
Almaniyanın “Bruker” şirkəti tərəfindən AMEA Fizika İnstitutunda keçirilən cihazqayırma sahəsində ən son yeniliklərə dair seminar davam edir.
Tarix: 27/05/14 Stiv Balmer basketbol komandasının yeni sahibi ola bilər
“Microsoft”un keçmiş baş direktoru Stiv Balmer “Los Angeles Clippers” basketbol komandasının yeni sahibi ola bilər. Yerli mətbuat yazır ki, Balmer bu yaxınlarda adıçəkilən komandanın sahibləri Şelli və Donald Sterlinqlə görüşərək sazişin şərtlərini müzakirə etməlidir.
Tarix: 26/05/14 Çinli 3 günlük internet oyunundan sonra iflic olub
Xunan əyalətinin sakini 26 yaşlı Syao Syan onlayn oyunların növbəti qurbanı olub. İnternet-kafelərin birində üç gün vaxt keçirdikdən sonra o, şüurunu itirib və yerli xəstəxanaya çatdırılıb. Həkimlər təyin ediblər ki, gənc insanın beyninə qan sızıb və qismən iflic olub.
Tarix: 26/05/14 “Yeni media və yeni çağırışlar”
Mayın 27-də Bakıda “Yeni media və yeni çağırışlar” mövzusunda konfrans keçiriləcək. “ICTnews.az" bildirir ki, Azərbaycan Mətbuat Şurasının və Multimedia Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən konfrans “İnternet medianın inkişaf tendensiyası və perspektivlər” və “Sosial mediadan informasiya əldə edilməsi və informasiyaların yayılmasında effektiv istifadə imkanları” mövzuları üzrə 2 Paneldən ibarət olacaq.
Tarix: 26/05/14 Rabitəçi idmançılar beynəlxalq boks turnirlərində medallar qazanıb
“Rabitə” idman klubunun boksçuları növbəti uğurlara imza atıblar. Klubdan verilən məlumata görə, mayın 10-dan 14-dək Bakı şəhərində təşkil olunan ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında “Prezident Kuboku” beynəlxalq boks turnirində respublika yığmasının tərkibində “Rabitə” idman klubunun idmançıları da iştirak ediblər.
Tarix: 24/05/14 Azərbaycan Gürcüstanda baş verən sürüşmə ilə bağlı tədqiqatlar aparmaq üçün ərazidə 3 seysmik mobil stansiya quraşdırıb
Gürcüstan Respublikasında baş verən sürüşmə hadisəsi ilə bağlı tədqiqatlar aparmaq üçün AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin əməkdaşları - şöbə müdiri Hidayət Tahirov və mühəndis Şahin Məmmədov bu ölkəyə ezam ediliblər.
Tarix: 21/05/14 Vaşinqtonda Azərbaycanın iqtisadi imkanlarının təqdimatı keçirilib
Mayın 20-də Ronald Reyqan adına Beynəlxalq Ticarət Mərkəzində Amerika-Azərbaycan Ticarət Palatasının və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AzPROMO) ABŞ-dakı nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan ilə işgüzar münasibətlər və ticarət” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tarix: 21/05/14 “Müəllim hazırlığının müasir problemləri: texnologiya, təhsil və inkişaf” mövzusunda üçüncü Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
Mayın 22-dən 24-dək Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunda (AMİ) “Müəllim hazırlığının müasir problemləri: texnologiya, təhsil və inkişaf” mövzusunda üçüncü Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tarix: 21/05/14 Ünvan Reyestri İnformasiya Sistemi təkmilləşdirilir
Məlum olduğu kimi, bu ilin martından Bakı şəhərinin Səbail, Yasamal, Binəqədi, Xətai, Nərimanov, Nizami rayonları üzrə 60 küçədə Ünvan Reyestri İnformasiya Sisteminin ilkin mərhələdə tətbiqinə başlanılıb.
Tarix: 19/05/14 Şahin Mustafayev AYİB-i həyata keçirdiyi layihələrdə qabaqcıl texnologiya və “know-how”-ların tətbiqinə dəvət edib
Polşanın Varşava şəhərində keçirilən Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) Müdirlər Şurasının XXIII İllik Toplantısı artıq başa çatıb.