Tarix: 01/04/14 İş yerlərinin əmək standartlarına uyğunluğunun müayinəsi üçün xüsusi laboratoriyalar yaradılacaq
Azərbaycanda iş yerlərinin əmək standartlarına uyğunluğunun müayinəsi, müasir üsullarla ekspertizası üçün xüsusi laboratoriyalar yaradılacaq. Hazırda Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (ƏƏSMN) tərəfindən bu sahədə işlərə başlanılıb.
Tarix: 31/03/14 “Virtual Məmləkətim”
Paytaxtda “Virtual Məmləkətim” layihəsi həyata keçiriləcək. Cari il aprelin 5-dən 20-nə qədər olan müddətdə reallaşdırılacaq layihə Azərbaycan Turizm İnstitutunun Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilati dəstəyi ilə ərsəyə gələcəck. Sözügedən proqram çərçivəsində cəlb olunacaq 15 iştirakçıya ilkin olaraq bloq təlimləri keçiriləcək.
Tarix: 28/03/14 Məktəbli qız məktəbdən 70 min dollar təzminat alıb
“The Daily Mail” nəşri yazır ki, ABŞ-da 15 yaşlı məktəbli Rayli Stretton məhkəmənin qərarı ilə öz məktəbindən 70 min dollar məbləğində təzminat alıb.
Tarix: 19/03/14 2019-cu ilədək yeni avtomobillərin 38 faizi naviqasiya ilə təchiz ediləcək
2013-cü ildə dünyada istehsal edilmiş yeni avtomobillərin təxminən 22 faizi naviqasiyanı dəstəkləyən daxili informasiya-əyləncə sistemi ilə təchiz edilib.
Tarix: 18/03/14 Rabitəçi idmançılar beynəlxalq turnirlərdə ölkəmizi uğurla təmsil ediblər
“Rabitə idman klubu”nun boksçuları fevral-mart aylarında beynəlxalq turnirlərdə iştirak ediblər.
Tarix: 18/03/14 Belarus Dövlət İnformatika və Radioelektronika Universitetinin 50 illiyi qeyd edilir
Martın 18-19-da Belarus Respublikasının paytaxtı Minsk şəhərində Belarus Dövlət İnformatika və Radioelektronika Universitetinin 50 illik yubileyinə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçiriləcək.
Tarix: 17/03/14 Su təsərrüfatı obyektlərindən suyun götürülməsinə elektron qaydada razılıq verilir
Azərbaycan vətəndaşları ölkədə fəaliyyət göstərən su təsərrüfatı obyektlərindən suyun götürülməsi üçün tələb olunan razılığı elektron qaydada ala bilər. Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (MST ASC) tərəfindən göstərilən sözügedən elektron xidmət istifadəçilərə əlavə vaxt itkisinin qarşısını almaqda, məmur-vətəndaş ünsiyyətinin azaldılmasında və eləcə də izafi xərclərin aradan götürülməsində başlıca rol oynayır.
Tarix: 15/03/14 “Rabitə” çempionluğun bir addımlığında
Bu gün Bakıda start götürəcək qadın voleybolçular arasında Çempionlar Liqasının Dördlər finalında təmsilçimiz “Rabitə” də öz gücünü sınayacaq.
Tarix: 14/03/14 Səlim Müslümov: “Bu ildən əmək kitabçaları öz funksiyasını itirəcək”
“Bu ilin sonuna kimi əmək kitabçaları yavaş-yavaş öz funksiyasını itirəcək”. Bunu jurnalistlərə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Səlim Müslümov deyib.
Tarix: 14/03/14 Azərbaycanda seysmologiya sistemlərinə həsr olunmuş beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Bakıda mayın 29-31-də “Mühəndisli Seysmologiya və ANTELOPE Sistemin İstifadəçiləri Qrupu” konfransı keçiriləcək.
Tarix: 12/03/14 AMEA institutlarında “Vikipediya” ensiklopediyasının nəzəri və praktiki əsasları” kursu tədris olunacaq
Aprel ayından etibarən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA)
institutlarındakıviki-qruplara viki-texnologiyanın tətbiqi ilə internetdə yaradılan “Vikipediya” ensiklopediyasının nəzəri və praktiki əsasları tədris olunacaq.
Tarix: 12/03/14 “Rabitə” ulduz voleybolçu ilə müqavilə bağladı
Martın 15-16-da Bakıda keçiriləcək Çempionlar Liqasının “Dördlər finalı”na hazırlaşan “Rabitə” yeni mövsüm üçün heyətini formalaşdırmaqda davam edir.
Tarix: 04/03/14 “Rabitə” “Dördlər finalı”nda uğurun bir addımlığındadır
Bu ayın 15-16-da qadın voleybolu üzrə Çempionlar Liqasının final mərhələsi keçiriləcək. Bakıda baş tutacaq “Dördlər finalı”nda “Rabitə BAKI” (Azərbaycan), “Dinamo KAZAN” (Rusiya), “VakifBank İSTANBUL” (Türkiyə), “Eczaçıbaşı VitrA İSTANBUL” (Türkiyə) öz güclərini sınayacaqlar.
Tarix: 03/03/14 Səlim Müslümov: “Əlillik təyinatı ilə bağlı aidiyyəti qurumlar arasında məlumat mübadiləsi tam avtomatlaşacaq”
“Əlilliyin müəyyən olunması ilə bağlı əhalidən şikayət xarakterli müraciətlərin sayı dəfələrlə azalıb. Amma neqativ halların hələ də mövcud olduğu barədə məlumatlar da daxil olur
Tarix: 03/03/14 “Yeni Fikir” müsabiqəsinin yarımfinalçıları bəlli olub
Qafqaz Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən “QUTexnopark” tərəfindən elan olunan “Yeni Fikir 2014” layihəsinin yarımfinalçılarının siyahısı açıqlanıb.