Tarix: 17/04/12 Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev: “İnformasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi çox vacibdir”
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər
Tarix: 16/04/12 Kənd təsərrüfatında müasir texnologiyaların tətbiqinə dair xarici ölkələrin təcrübəsi öyrənilir
Aprelin 16-da Bakıda İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə İsraildə qida və kənd təsərrüfatı sahəsində böyük təcrübəyə malik “Juran” şirkəti tərəfindən azərbaycanlı iş adamları üçün “Kənd təsərrüfatının innovasiya
Tarix: 16/04/12 "Ekoloji təmiz kənd təsərrüfatı: əsasları və perspektivləri" mövzusunda növbəti distant təlim keçirilib
İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi, nazirliyin Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə distant təlimlərin keçirilməsinə başlanılıb. Növbəti distant təlim "Ekoloji təmiz kənd təsərrüfatı:
Tarix: 16/04/12 Qabiliyyət imtahanları üçün audio və videomateriallar hazırlanıb
Xüsusi qabiliyyət imtahanları tələb edən ixtisasları seçmiş abituriyentlər üçün Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası (TQDK) yardımçı xidmətlərini davam etdirir. Qabiliyyət imtahanlarının proqramları, qiymətləndirmə meyarları, tapşırıq nümunələri və metodiki tövsiyələr bu il “Abituriyent” jurnalının xüsusi
Tarix: 14/04/12 Gənclər və İdman Nazirliyi yaxın günlərdə 4 yeni elektron xidmət təklif edəcək
Gənclər və İdman Nazirliyi (GİN) yaxın günlərdə ictimaiyyətə 4 elektron xidmət təklif edəcək. Bu barədə “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə nazirliyin mətbuat xidmətinin rəhbəri Səmayə Məmmədova bildirib. Onun sözlərinə görə, hazırda onların üzərində müəyyən işlər aparılır:
Tarix: 14/04/12 Yaxın vaxtlarda elektron kartlar taksilərdə də tətbiq ediləcək
Sərnişin avtobuslarında və taksilərdə gedişhaqqının elektron şəkildə həyata keçirilməsinə sayılı günlər qalıb. Bu barədə məlumatı Nəqliyyat Nazirliyinin mətbuat katibi Namiq Həsənov verib. Onun sözlərinə görə, bununla əlaqədar işlər sürətlənib. Burada söhbət nəqliyyatda
Tarix: 14/04/12 Yerli bank Pos-Kredit xidməti təklif edir
Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) yeni bir xidmət - Pos-Kredit xidmətini təqdim edir. Pos-Kredit xidməti plastik kart sahiblərinə mədaxil əməliyyatlarının çevik şəkildə həyata keçirilməsinə şərait yaradan mükəmməl bir vasitədir.
Müştəri, sadəcə, xəzinə şöbəsinə yaxınlaşaraq kartını və yerləşdirmək istədiyi vəsaiti təqdim edir.
Tarix: 13/04/12 Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində intellektual oyun
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində (ADPU) bu ali təhsil müəssisəsinin 90 illik yubileyi çərçivəsində Nə? Harada? Nə zaman? intellektual oyununun final mərhələsi keçirilib. Azərbaycan dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlayan oyunda
Tarix: 13/04/12 Paytaxt işıqforları yeni sistemlə işləyəcək
Azərbaycan paytaxtının intellektual idarəetmə sistemi şəhərin işıqforlarını da tənzimləyəcək. “İCTnews” elektron xəbər xidməti bildirir ki, bu barədə Nəqliyyat Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzi məlumat yayıb. Məlumatda vurğulanır ki, intellektual idarəetmə sistemi işıqforların iş
Tarix: 13/04/12 Region kitabxanalarında multimedia mərkəzlərinin yaradılması işləri davam etdirilir
Beyləqan rayonunda rayon icra hakimiyyəti başçısının 14 fevral 2012-ci il tarixli Sərəncamı ilə rayonda “2012-ci il kitabxanalar ili” elan edilib. Beyləqan rayonunun təşəbbüsü Füzuli, Ucar, İsmayıllı, Şabran, Neftçala, Salyan, Xaçmaz, Quba rayonlarında dəstəklənib.