Tarix: 21/02/12 Məşhur fotokamera istehsalçısının top-meneceri özünə qəsd edib
Yaponiyanın “Olympus” fotokamera istehsalçısının top menecerlərindən biri 49 yaşlı Sutomu Omori bu gün, fevralın 21-i tarixində Nyu-Dehli şəhəri yaxınlığındakı parkların birində ölü tapılıb. “The Times of India” qəzetinin məlumatına görə, Omori özünə qəsd edib.
Tarix: 21/02/12 Elmi işlərin səviyyəsini göstərəcək indeksin tərtib mexanizmi hazırlanır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Geologiya İnstitutunun alimləri Azərbaycanın elmi istinad indeksinin (AEİİ) tərtib mexanizmini hazırlayır. Bu mexanizmin köməyi ilə yaradılacaq AEİİ Azərbaycan alimlərinin dövri elmi mətbuatda çap olunmuş işlərini sistemləşdirəcək.
Tarix: 21/02/12 Eldar Qasımov: «Sosial şəbəkələr həyatımın bir hissəsidir»
«İnternet və sosial şəbəkələr həyatımın bir hissəsidir». Bunu «Eurovision 2011»-in qalibi olmuş Eldar Qasımov mətbuata verdiyi açıqlamasında deyib. "İCTnews" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, müğənni bildirib ki, populyar şəxsə çevrildiyindən insanların onun həyatındakı dəyişikliklərdən xəbər tutmaq haqqı var:
Tarix: 20/02/12 Sabah “Telecom Siberia 2012” telekommunikasiya konfransı keçiriləcək
Sabahdan Novosibirsk şəhərində “Telecom Siberia 2012” telekommunikasiya konfransı keçiriləcək. İldə bir dəfə baş tutan tədbir Novosibirsk informatizasiya və telekommunikasiya departamentinin dəstəyi ilə “Doubletree by Hilton Novosibirsk”də reallaşacaq.
Tarix: 20/02/12 Azərbaycanla ATƏT arasında rəqəmsal yayımla əlaqədar müzakirə aparılıb
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və ATƏT-in Bakı Ofisinin rəhbəri səfir Koray Targay arasında görüş keçirilib. "İCTnews" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, görüş zamanı Azərbaycan Respublikasında televiziya və radio yayımı ilə bağlı
Tarix: 20/02/12 İki məşhur Azərbaycan filminin elektron versiyası hazırlanıb
Azərbaycan Dövlət Film Fondu Rusiya Dövlət Film Fondu ilə birlikdə iki filmin bərpa olunmuş elektron versiyasını hazırlayıb. Fondun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, filmlərdən biri məşhur “Bəyin oğurlanması” kinokomediyasıdır.
Tarix: 18/02/12 Haker və proqramçılar üçün “Android erası” yekunlaşıb
Azərbaycanda informasiya texnologiyaları sahəsinin ən önəmli layihələrindən biri olan “Hackathon Azərbaycan Android Erası” yarışması artıq yekunlaşıb. Bu münasibətlə - 19 Fevral 2012-ci il tarixində saat 10-da Qafqaz Universitetində “Hackathon Azərbaycan Android Erası”
Tarix: 17/02/12 Strasburqda Xocalı faciəsinin ildönümü münasibətilə mitinq keçiriləcək
Fevralın 26-da Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) Strasburq "Azərbaycan Evi" ilə birgə Xocalı faciəsinin ildönümü ilə bağlı Strasburq şəhərinin Kleber meydanında mitinq keçirəcək. Bu barədə “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə Dağlıq Qarabağ
Tarix: 17/02/12 “Nar Mobile” reklamında çəkilmək istəyirsənsə, şəklini göndər
İndi hər kəs “Nar” reklamının ulduzu ola bilər. Belə ki, “Azərfon” şirkəti fevral ayının 23-dək müsabiqə elan edib. Müsabiqədə iştirak edənlərin fotoşəkillərini “daliyeva@azerfon.az” elektron poçtuna ünvanlaması kifayətdir ki, seçim prosesinə qoşulsun.
Tarix: 17/02/12 XİN əməkdaşlarını intellektual sınağa çəkir
Bu il fevralın 19-da Xarici İşlər Nazirliyinin əməkdaşları arasında XİN-in “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə birinci çempionat keçiriləcək. XİN-in mətbuat xidmətindən "İCTnews" elektron xəbər xidmətinə verilən məlumata görə,
Tarix: 17/02/12 “Rabitə dünyası” qəzetinin Ümumdünya İqtisadi Forumuna həsr olunmuş xüsusi buraxılışı nəşr olunub
Azərbaycan Respublikası Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin rəsmi orqanı olan “Rabitə dünyası”
Tarix: 16/02/12 AzScienceNet-in İdarəetmə Şurasının iclası keçirilib
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda (İTİ) AzScienceNet Elm Kompyuter Şəbəkəsinin (EKŞ) İdarəetmə Şurasının növbəti iclası
Tarix: 16/02/12 Magistral yollarda elektron monitorlar qurulacaq
Bakı-Şamaxı-Muğanlı avtomobil yolunun 15-45-ci kilometrlik hissəsi dördzolaqlı olacaq. Nəqliyyat Nazirliyinin mətbuat katibi Namiq Həsənov bildirib ki, “Azərinşaatservis” MMC ilə “Azəryolservis” ASC arasında “Bakı-Şamaxı-Muğanlı avtomobil yolunun 15-45 km hissəsinin dörd zolaqlıya
Tarix: 16/02/12 Bu ildən diplomların nömrələri avtomatik müəyyənləşəcək
Bu ildən diplomların nömrələri avtomatik müəyyənləşəcək. Bu barədə “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə Təhsil Nazirliyindən məlumat verilib. Qurumdan qeyd edilib ki, hazırda təhsilin idarə olunmasının məlumat sisteminin (TİMS) daha da təkmilləşdirilməsi üzərində işlər aparılır:
Tarix: 16/02/12 “Bakcell” şirkəti FİFA U-17 Qadınlararası Dünya çempionatının Milli sponsoru oldu
Azərbaycanın ilk mobil operatoru olan “Bakcell” böyük məmnuniyyətlə bildirir ki, şirkət ölkəmizdə keçiriləcək FİFA U-17 Qadınlararası Dünya çempionatını dəstəkləyən ilk Azərbaycan şirkəti olub. 14 fevral 2012-ci il tarixində Sürix şəhərində yerləşən FİFA qərargahında “Bakcell”in Baş icraçı