Tarix: 01/04/14 2014-2015-ci tədris ilində azərbaycanlı gənclər yenə də informasiya texnologiyaları, nanotexnologiyalar üzrə xaricdə təhsil ala biləcəklər
2014-2015-ci tədris ilində azərbaycanlı gənclər Dövlət Proqramı çərçivəsində dünyanın 33 ölkəsinin 544 ali təhsil müəssisəsində təhsil ala biləcəklər.
Tarix: 01/04/14 Nazirlər Kabineti elektron xidmətlərlə bağlı dəyişiklik etdi
"Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları tərəfindən konkret sahələr üzrə elektron xidmətlər göstərilməsi Qaydaları"nın və "Elektron xidmət növlərinin Siyahısı"nın təsdiq edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 24 noyabr tarixli 191 nömrəli qərarında dəyişikliklər edilməsi barədə
Tarix: 01/04/14 Elektron məlumat bazasının yaradılması ilə bağlı vakansiya elan edilib
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi (KTN) elektron məlumat bazasının yaradılması ilə əlaqədar vakansiya elan edib. Bu barədə “ICTnews” xəbər xidmətinə KTN-dən məlumat verilib.
Tarix: 01/04/14 Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında elektronika və avtomobil sənayesi üzrə istehsalat əraziləri yaradılacaq
Ölkədə həyata keçirilən iqtisadi siyasətin prioriteti qeyri-neft sektorunun inkişafıdır. Bu məqsədlə “Azərbaycan 2020: Gələcəyə baxış” İnkişaf Konsepsiyasına əsasən, ölkədə innovativ sahibkarlığın inkişaf etdirilməsi, yeni fəaliyyət növlərinin və məhsullarının təşviqi üçün əlverişli mühitin yaradılması ilə yanaşı, qabaqcıl texnologiyaların transferi və mənimsənilməsi istiqamətində tədbirlər gücləndirilir.
Tarix: 01/04/14 İstanbulda Açıq innovasiyalar liderliyi üzrə “İnnovasiya görüşləri - 2014” keçiriləcək
Türkiyənin ən böyük innovasiya şəbəkəsi olan Açıq innovasiyalar liderliyi üzrə 2-ci böyük tədbir - “İnnovasiya görüşləri - 2014” keçiriləcək.
Tarix: 01/04/14 BTRİB-in əməkdaşı Rabitənin İnkişafı üzrə Ümumdünya Konfransının Büdcə nəzarəti komitəsinin rəhbər vəzifəsinə təyin edilib
Bakı Telefon Rabitəsi İstehsalat Birliyinin şöbə müdiri Rabitənin İnkişafı üzrə Ümumdünya Konfransının Büdcə nəzarəti komitəsinin rəhbər vəzifəsinə təyin edilib.
Tarix: 01/04/14 2013-cü ildə “Samsung”un mobil biznesinin rəhbəri “Apple” baş direktorundan çox qazanıb
“Samsung” şirkətinin mobil qurğuların istehsalı üzrə biznesin rəhbəri Cey Key Şin 2013-cü ilin yekunları görə 5,8 milyon dollar qazanc əldə edib ki, bu da rəqib “Apple” korporasiyasının baş direktoru Tim Kukun qazancından çoxdur.
Tarix: 31/03/14 “Xiaomi” birinci rübdə 11 milyon smartfon tədarük edib
“The Next Web” nəşri yazır ki, Çinin “Xiaomi” şirkəti 2014-cü ilin birinci rübündə 11 milyon smartfon tədarük edib. 2013-cü ildə şirkət 18,7 milyon qurğu satıb.
Tarix: 31/03/14 “Microsoft” korporasiyası “Windows Phone 8.1” üzərində işləri başa çatdırır
“Microsoft” şirkəti “Windows Phone 8.1” əməliyyat sisteminin üzərində aparılan işləri başa çatdırır və artıq smartfon istehsalçılarına sonuncudan əvvəlki versiyanı göndərib.
Tarix: 31/03/14 Elektron xidmətlər bankların iş fəaliyyətinə necə təsir edir?
Bütün dünyada olduğu kimi, Azərbaycanda da internet istifadəçilərinin sayının çoxalması, “Beynəlxalq hörümçək toru”nun keyfiyyətinin yüksəlməsi və təhlükəsizlik məsələlərinin gücləndirilməsi ölkədə fəaliyyət göstərən bankların bu istiqamətdə addımlar atmasına rəvac verib.
Tarix: 31/03/14 Azərbaycan “Caspian Telecoms 2014” beynəlxalq konfransında təqdimatla çıxış edəcək
Aprelin 24-25-də İstanbulda 13-cü Beynəlxalq telekommunikasiya və informasiya texnologiyaları konfransı “Caspian Telecoms-2014” keçiriləcək.
Tarix: 31/03/14 “Surface” planşetləri “Windows 8” əsasında işləyən qurğular arasında populyarlaşır
“Microsoft” şirkətinin “Surface” planşeti çox vaxt uğursuz məhsul kimi təsvir edilir. Mənbələr bildirir ki, redmond şirkət artıq bu məhsulun marketinq bazarına 900 milyon dollar xərcləyib.
Tarix: 31/03/14 BƏƏ-də ağaclar rəqəmli adlar və peyk mayakları ilə qorunacaq
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) ağacların əksəriyyəti tezliklə unikal rəqəmli kodla təchiz ediləcək.
Tarix: 31/03/14 Hərbçilərimiz kompüter dəstəkli təlimlərə qatılacaq
Azərbaycan hərbçiləri kompüter dəstəkli təlimlərdə iştirak edəcək.
Tarix: 31/03/14 Çində 1500 nəfər sms spam göndərilməsinə görə həbs edilib
Çin hakimiyyəti 1500 insanı həbs edib. Onların qanunsuz telekommunikasiya avadanlığı vasitəsilə böyük sayda SMS mesaj göndərmələri buna səbəb kimi göstərilir.