Tarix: 10/04/13 Küçə və prospektlərdə binalara müasir dizaynlı lövhələr vurulur
Bakının və respublikamızın digər şəhərlərinin küçə və prospektlərində binalara Avropa standartlarına uyğun və yeni qaydalarla ünvanların verilməsi və müasir dizaynlı lövhələrin vurulması işlərinə başlanılıb.
Tarix: 10/04/13 Texnologiya üzrə innovativ fikirləri dəstəkləyən müsabiqənin ikinci mərhələsi keçiriləcək
“Yeni Fikir” müsabiqəsində ikinci mərhələyə vəsiqə qazanmış layihələr 19-20 aprel tarixlərində Münsiflər heyəti qarşısında təqdimat edəcəklər. Hər bir təqdimat üçün məhdud vaxt veriləcək.
Tarix: 10/04/13 MTRŞ tərəfindən teleradio şirkətlərində dil və nitq mədəniyyətinin qorunması üçün bədii şuralar yaradılacaq
Azərbaycanda bu il ərzində Milli Televiziya və Radio Şurası (MTRŞ) tərəfindən teleradio şirkətlərində dil və nitq mədəniyyətinin qorunması üçün bədii şuralar yaradılacaq.
Tarix: 10/04/13 "Azərbaycan dilinin qloballaşma şəraitində zamanın tələblərinə uyğun istifadəsinə və ölkədə dilçiliyin inkişafına dair Dövlət Proqramı" təsdiqlənib
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən "Azərbaycan dilinin qloballaşma şəraitində zamanın tələblərinə uyğun istifadəsinə və ölkədə dilçiliyin inkişafına dair Dövlət Proqramı" təsdiq edilib.
Tarix: 09/04/13 Azərbaycanda seysmoloji araşdırmaların aparılması üçün 40 GPS stansiya quraşdırılacaq
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Respublika Seysmoloji Mərkəzi bütün seysmoloji stansiyalarını GPS stansiyalarla təchiz etmək niyyətindədir. Mərkəzin rəhbəri Qurban Yetirmişlinin “ICTnews” xəbər xidmətinə verdiyi məlumata əsasən, artıq 25 GPS stansiyası qrantlar və digər maliyyə dəstəyi hesabına alınıb.
Tarix: 08/04/13 İlk rübdə əlavə olaraq 161 015 sığortaolunan haqda məlumatların uçotunun təşkilinə başlanılıb
Cari ilin birinci rübündə Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) tərəfindən əlavə olaraq 161 015 sığortaolunana fərdi şəxsi hesab açılmaqla, sosial sığorta şəhadətnamələri paylanılıb.
Tarix: 06/04/13 Nəqliyyat və Texniki Təminat İdarəsi yaradılır
Nazirlər Kabineti (NK) Dövlət Dəniz Administrasiyasının tabeliyində Nəqliyyat və Texniki-Təminat İdarəsinin yaradılması haqqında qərar qəbul edib. Bu barədə "ICTnews" elektron xəbər xidmətinə NK-nın mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Tarix: 06/04/13 Asiyada ilk dəfə olaraq Azərbaycanda ən son texnologiya ilə təchiz edilmiş “Caz Klub” istifadəyə veriləcək
“Hazırda biz “Caz Klubu”nu səs sistemləri ilə təchiz edirik. İyun ayının sonuna qədər klubun açılışı nəzərdə tutulur. Klubda “Harmann”ın ən son texnologiyası tətbiq edilir, buna görə açılışdan bir müddət sonra şirkətin rəhbərliyinin sistemin işi ilə tanışlıq məqsədi ilə Bakıya səfəri gözlənilir.
Tarix: 05/04/13 Ölkəyə qanunsuz gətirilən 347 mobil telefon aşkar edilib
Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi Gömrük Sahəsində Hüquqpozmalara Qarşı Mübarizə Baş İdarəsi və Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin əməkdaşları 347 mobil telefonu ölkəyə qanunsuz gətirməyə cəhd göstərən Türkiyə vətəndaşını saxlayıb.
Tarix: 05/04/13 Şirvan şəhərinin şəhərsalma kadastrı hazırlanacaq
Azərbaycan Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin büdcə vəsaiti hesabına Şirvan şəhərində Dövlət Şəhərsalma kadastrı yaradılacaq.
Tarix: 05/04/13 Azərbaycan da daxil olmaqla, dünya alim və mütəxəssislərinin 150-yə yaxın məqaləsi “IEEE” bazasına daxil edilib
Martın sonundan etibarən “PCI`2012”-nin materialları “IEEE” (Institute of Electrical and Electronics Engineers) təşkilatının bazasına (IEEE Xplore) daxil edilib. Siyahıda Azərbaycan da daxil olmaqla, dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan alim və mütəxəssislərin 150-yə yaxın məqaləsi yer alıb.
Tarix: 05/04/13 Bakıda «The Business Year» jurnalının Azərbaycana aid növbəti xüsusi buraxılışının təqdimatı keçirilib
Bakıda Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının və "The Business Year" jurnalının təşkilatçılığı ilə nəşrin "Azerbaijan-2013" xüsusi buraxılışının təqdimat mərasimi keçirilib.
Tarix: 04/04/13 Çin azərbaycanlı tələbələri texnologiyalar üzrə ixtisaslaşan təhsil müəssisələrinə dəvət edir
Çin Xalq Respublikası azərbaycanlı tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edir. Azərbaycanla Çinin Təhsil nazirlikləri arasında imzalanmış sazişə uyğun olaraq həyata keçirilən təqaüd proqramına qəbul bakalavr, magistratura və doktorantura səviyyələrində aparılır.
Tarix: 04/04/13 Yaxın günlərdə ictimai nəqliyyatda vahid kartla ödəmə sistemi üçün avadanlıqlar quraşdırılacaq
“Yaxın günlərdə Bakıda ictimai nəqliyyatda vahid kartla ödəmə sisteminin avadanlıqlarının quraşdırılmasına başlanılacaq”. Bu sözləri nəqliyyat nazirinin müavini Musa Pənahov bildirib.
Tarix: 04/04/13 Azərbaycan Milli Televiziya və Radio Şurası müsabiqə elan edib
Azərbaycan Milli Televiziya və Radio Şurası İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti baş direktorunun səlahiyyət müddətinin başa çatması ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədlərin müəyyənləşdirilməsi məqsədi ilə müsabiqə elan edib.