Tarix: 19/03/13 200 minə yaxın tələbəyə “Azərbaycan Tələbə Kartı” təqdim ediləcək
Hal-hazırda 90 mindən artıq tələbəyə “Azərbaycan Tələbə Kartı” təqdim edilib. Cari ilin iyun ayınadək bu prosesi yekunlaşdırmaq planlaşdırılır. Ümumilikdə 200 minə yaxın tələbəyə tələbə kartının verilməsi nəzərdə tutulur.
Tarix: 19/03/13 Yaya qədər daha iki “ASAN xidmət” mərkəzi istifadəyə veriləcək
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “ASAN xidmət” mərkəzləri əhatə dairəsini genişləndirir.
Tarix: 19/03/13 Elmin fundamental və tətbiqi problemləri üzrə VIII beynəlxalq simpozium olacaq
Rusiya Federasiyası Elmlər Akademiyası, Müdafiə, Sənaye və Ticarət, Elm və Təhsil nazirlikləri, Federal Kosmik Agentliyi, Ali Attestasiya Komissiyası və Elm və Texnologiyalar üzrə Regionlararası Şura birgə cari ilin 10-12 sentyabr tarixlərində Çelyabinsk vilayətində Elmin Fundamental və Tətbiqi Problemləri üzrə VIII beynəlxalq simpozium keçirirlər.
Tarix: 18/03/13 Misirin turizm mərkəzlərində təhlükəsizliyin möhkəmləndirilməsi üçün veb-kameralar quraşdırılır
Misir hakimiyyəti ölkə ərazisində turizm sahəsi üzrə təhlükəsizliyi möhkəmləndirmək üçün yeni tədbirlər hazırlayır. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “tasstelecom.ru” saytına istinadən bildirir ki, turizmin inkişafı üzrə Milli İdarənin sədri Naser Həmdi bu gün keçirilmiş mətbuat konfransında bildirib ki, cari ay ərzində işə salınacaq layihə çərçivəsində Misirin böyük turizm şəhərlərində veb-kameralar və böyük ekranlar quraşdırılacaq.
Tarix: 18/03/13 Avtobuslarda gediş haqqını mobil telefonlar vasitəsilə ödəmək mümkün olacaq
Bakıda avtobuslara monitorlar quraşdırılır. Bu barədə “ICTnews” elektron xəbər xidmətinə Nəqliyyat Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Namiq Həsənov məlumat verib.
Tarix: 18/03/13 Azərbaycan Prezidentinin Novruz bayramı münasibətilə təbriki
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Novruz bayramı münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edib.
Tarix: 16/03/13 Bakıda beynəlxalq seminar keçiriləcək
“Təmiz Şəhər” ASC 17-21 iyun tarixlərində Tullantıdan Enerjiyə Tədqiqat və Texnologiya Şurası (SYNERGIA) və “CNİM S. A.” şirkəti ilə birgə “Tullantıdan Enerjiyə tullantıların davamlı idarəolunmasının ayrılmaz hissəsi kimi” mövzusunda beynəlxalq seminar keçirəcək.
Tarix: 15/03/13 “Müasir elmin aktual problemləri” Respublika elmi konfransı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Lənkəran Dövlət Universiteti AMEA Lənkəran Regional Elm Mərkəzi ilə birgə 10-11 may 2013-cü il tarixlərində “Müasir elmin aktual problemləri” Respublika elmi konfransını keçirəcək.
Tarix: 15/03/13 Maliyyə və Mühasibatlıq Hesabatları üzrə avtomatlaşdırılmış informasiya sistemi 35 ali təhsil müəssisəsini və 4 nazirliyi əhatə edəcək
“Büdcədən maliyyələşən təşkilatlar üçün Maliyyə və Mühasibatlıq Hesabatları” avtomatlaşdırılmış informasiya sistemi hazırda Maliyyə Nazirliyində və 4 pilot universitetdə - Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Respublikası
Tarix: 14/03/13 ABŞ-ın Massaçusets Texnologiya İnstitutu ilə gələcəkdə birgə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib
Azərbaycan seysmoloqları dünyaşöhrətli seysmoloq alim, ABŞ-ın Massaçusets Texnologiya İnstitutunun professoru Nafi Toksözlə görüş keçirib. Görüş AMEA Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin (RSXM) direktoru, geologiya-mineralogiya elmləri doktoru Qurban
Tarix: 14/03/13 Stiv Cobs yapon manqa komikslərinin qəhrəmanı olacaq
Yapon manqa komikslərinin səhifələrini vərəqləməklə "Apple" şirkətinin həmtəsisçilərindən biri Stiv Cobsun həyatı haqqında məlumat əldə etmək mümkün olacaq.
Tarix: 14/03/13 Yerli sığorta şirkəti yeni elektron servis istifadəyə verib
Müştəri xidmətlərinin keyfiyyətini təkmilləşdirməyə davam edən “AXA MBASK” sığorta şirkəti müştərilərlə səmərəli çalışma üsullarının tətbiqində daha bir addım kimi mobil telefon rabitəsinə əsaslanan yeni elektron servisi işə salıb.
Tarix: 13/03/13 “Roskosmos” asteroidlərdən qorunma sistemi yaradır
“Roskosmos” Rusiyanın Müdafiə Nazirliyi və Elmlər Akademiyası ilə birgə kosmik təhdidlərin dəf edilməsi və qarşısının alınması üzrə vahid mərkəz yaradacaq. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti bildirir ki, bu barədə “İnterfaks” İnformasiya Agentliyinə “Roskosmos”un rəhbəri Vladimir Popovkin məlumat verib.
Tarix: 12/03/13 Yardımlıda sahibkarlara elektron xidmətlərlə bağlı treninq keçirilib
Yardımlı rayonunda sahibkarlar üçün “İqtisadi İnkişaf Nazirliyi tərəfindən göstərilən elektron xidmətlər” və “Biznes-planların və investisiya layihələrinin hazırlanması” mövzularında treninq keçirilib.
Tarix: 12/03/13 Apreldə “Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransı” keçiriləcək
26-27 aprel tarixində Qafqaz Universitetində “Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransı” keçiriləcək. Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 90-cı ildönümünə həsr olunmuş konfransın məqsədi gənclərin elmə olan marağını artırmaq, dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları və elm adamlarını