Ünvanlı sosial yardım (ÜSY) üçün alternativ müraciət mexanizmləri tətbiq ediləcək. Mexanizmin tətbiqi işləri cari ilin əvvəlindən Bakı şəhərində və respublikanın 14 şəhər və rayonunda davam etdiriləcək.
Tarix: 11/01/12 Bakının “Rabitə” voleybol klubu Almaniyanın “Drezdner” komandasına qalib gəlib
Tarix: 10/01/12 Yeni tektonik xəritənin rəqəmsal variantı hazırlanıb
Geologiya İnstitutu tərəfindən “Azərbaycanda nadir geoloji obyektlərin qorunması və uzunmüddətli istifadəsi” proqramı üzrə 108 obyektdə monitorinq aparılıb. Bunu AMEA Geologiya İnstitutunun direktoru Akif Əlizadə 2011-ci ilə dair keçirdiyi hesabat-konfransda bildirib:
Tarix: 09/01/12 “Azərbaycan Hava Yolları” QSC Elektron gömrük bəyannaməsinin tətbiqinə başlayıb
“Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti Elektron gömrük bəyannaməsinin tətbiqinə başlayıb. QSC-dən verilən məlumata görə, sərnişinlər Dövlət Gömrük Komitəsinin (www.customs.gov.az) saytında “e-Gömrük Xidmətləri” menyusunun “Fiziki şəxslər üçün gömrük bəyannaməsi”
Tarix: 09/01/12 ARDNŞ Almaniyada nanotexnologiyalar sahəsində Anlaşma Memorandumu imzalayıb
Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti (ARDNŞ) ilə Almaniyanın Şimali Reyn Vestfaliya federal vilayətinin İqtisadi İnkişaf Agentliyi (NRW.İNWEST GmbH) və Nano-mikrotexnologiyalar yeni materiallar klasteri (NanoMikro+Werkstoffe.NRW) arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Tarix: 05/01/12 Bakıda Elektron Rəqəmsal Tablolar Sistemi fəaliyyətə başlayıb
Bakıda Nəqliyyatın İntellektual İdarəetmə Mərkəzində Elektron Rəqəmsal Tablolar Sistemi fəaliyyətə başlayıb. Nəqliyyat Nazirliyindən verilən məlumata görə, Elektron Rəqəmsal Tablolar Sistemi nəqliyyat istifadəçilərini şəhərin əsas küçə və prospektlərində,
Tarix: 05/01/12 Avtobuslar GPS sistemi ilə idarə olunur
Bakıda Nəqliyyatın İntellektual İdarəetmə Sisteminin fəaliyyətə başlaması ilə əlaqədar sərnişin avtobuslarında xüsusi monitorlar quraşdırılıb. Nəqliyyat Nazirliyindən verilən məlumata görə, azərbaycanlı mütəxəssislər tərəfindən təkmilləşdirilmiş və “Azəri” adı altında patentləşdirilmiş bu xüsusi avadanlıq artıq 2096 ədəd avtobusda quraşdırılıb.
Tarix: 05/01/12 Plastik kart sahibləri üçün lokator axtarış sistemi
Plastik kart sahibləri üçün ATM-lokator axtarış sistemi çox sərfəli bir sistemdir. “Millikart” prosessinq mərkəzindən verilən məlumata görə, kart sahiblərinin onlara ərazi üzrə yaxın yerləşən bankomatlar haqqında məlumatlandırılma xidməti mərkəzin rəsmi saytında təqdim olunub.
Tarix: 30/12/11 Bakıda Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzi açılıb
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Bakıda Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin açılışında iştirak edib.
Tarix: 30/12/11 Nazirlər Kabineti «Mobil cihazların qeydiyyatının aparılması Qaydası»nın təsdiq edilməsi haqqında qərar qəbul edib
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2009-cu il 8 oktyabr tarixli 266 s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş «Terrorçuluq barədə
Tarix: 30/12/11 “Rabitə” voleybol klubunun dünya çempionatında qələbəsinə həsr edilən marka buraxılıb
Azərmarka şirkəti Azərbaycanın qadınlardan ibarət “Rabitə Bakı” voleybol komandasının klublararası dünya çempionatında qələbəsinə həsr edilən