Tarix: 02/12/11 Nəqliyyatın intellektual idarə edilməsi sistemi üzrə işlər başa çatmaq üzrədir
Azərbaycan Nəqliyyat Nazirliyi ilin sonuna qədər Bakıda nəqliyyatın intellektual idarə edilməsi sistemini istismara verməyi planlaşdırır. Bu barədə Nəqliyyat Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Namiq Həsənov deyib. Onun sözlərinə görə, sistemi cari ilin sonuna qədər istismara vermək planlaşdırılır.
Tarix: 02/12/11 Bakının “Rabitə” voleybol klubu Fransanın
Dekabrın 1-də qadın voleybol komandaları arasında Çempionlar liqası yarışlarında Bakının “Rabitə” klubu ilk oyununu keçirilib. “Sərhədçi” Olimpiya İdman Mərkəzində klublararası dünya çempionatının qalibi “Rabitə” Fransanın “Mulhouse” komandasını qəbul edib.
Tarix: 02/12/11 Azərbaycanda məktəbəqədər müəssisələr və məktəblərin məlumat bazaları elektron formata keçirilib
Azərbaycanın məktəbəqədər təhsil müəssisələri və məktəblərinin məlumat bazaları tamamilə elektron formata keçirilib. Bu barədə jurnalistlərə Azərbaycan təhsil nazirinin müavini Qulu Novruzov deyib. Onun sözlərinə görə, hazırda elektron məlumat bazasının formalaşdırılması üzrə işlər aparılır.
Tarix: 01/12/11 Elektron qeydiyyat sistemi genişlənir
Hazırda Azərbaycanda vergi ödəyicisi olan fiziki şəxslərin ümumi sayının 30 faizi elektron qaydada uçota alınıb. Vergilər Nazirliyindən verilən məlumatda bildirilir ki, 2011-ci il iyulun 1-dən başlayaraq hüquqi şəxs yaratmadan sahibkarlıq fəaliyyəti göstərən fiziki şəxslərin elektron qaydada vergi uçotuna alınmasına başlayıb.
Tarix: 01/12/11 Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müəssisəsi Eduroam servisinə pulsuz çıxış əldə edəcək
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun (İTİ) "Eduroam" (education roaming) "təhsil rominqi" servisi gələn həftə istismara veriləcək. Bu barədə institutdan məlumat veriblər. İTİ-nin "Eduroam" servisi Trans-Avropa Elmi-Tədqiqat və Təhsil Müəssisələri Assoasiyasının
Tarix: 30/11/11 Nəzarət kassa aparatlarının elektron qeydiyyatına başlanılıb
Vergilər Nazirliyi ölkədə sahibkarlığın inkişaf etdirilməsi, daha əlverişli biznes mühitinin formalaşdırılması və biznesə başlama prosedurlarının sadələşdirilməsi məqsədi ilə bir sıra mühüm layihələrin həyata keçirilməsini davam etdirir. Xüsusilə bu, Prezident İlham Əliyevin “Dövlət orqanlarının
Tarix: 29/11/11 BDU Çexiya ilə nanotexnologiyalar sahəsində əməkdaşlıq edəcək
Bakı Dövlət Universitetinin(BDU) rektoru Abel Məhərrəmov Çexiyanın Kimya Texnologiyası İnstitutunun Tədqiqat və İnkişaf üzrə prorektoru Milan Pospişıli, Biokimya və Mikrobiologiya kafedrasının müdiri professor Katerjina Demnerovanı və Beynəlxalq əlaqələr departamentinin müdiri Dr.
Tarix: 29/11/11 “Rabitə” Almaniya komandası ilə qarşılaşacaq
Qadın voleybol komandaları arasında Çempionlar liqası yarışlarında ölkəmizi “Azərreyl” və “Rabitə” klubları təmsil edəcəklər. Azərbaycan Voleybol Federasiyasından bildirmişlər ki, D qrupunda mübarizə aparacaq “Azərreyl” ilk görüşünü səfərdə noyabrın 29-da Rumıniyanın “2004 Tomis Konstanta” komandasına qarşı keçirəcəkdir.
Tarix: 28/11/11 Bakıda təhsil sahəsində beynəlxalq konfrans keçiriləcək
YUNESKO və Azərbaycan Hökumətinin təşkilatçılığı ilə 1-2 dekabr tarixlərində Bakıda “Biliyə əsaslanan cəmiyyətdə müəllimlərin kompetensiyaları: siyasət, pedaqogika, social vərdişlər” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcəkdir.
Tarix: 28/11/11 Su təchizatında yeni texnologiyalar tətbiq olunur
“Azərsu” Acıq Səhmdar Cəmiyyəti istifadə olunan içməli suyun dəqiq hesabatının aparılması üçün yeni texnologiya tətbiq edib. Belə ki, Bakı şəhərində əhali qrupu üzrə istehlakçılara içməli su və kanalizasiya xidmətləri üzrə ödəniş bildirişləri əl terminalları vasitəsi ilə yerində verilir.
Tarix: 28/11/11 Super Liqa yarışları “Rabitə”-“Lokomotiv-Biləcəri”
Tarix: 28/11/11 Azərbaycan Texniki Universitetinin 60 illik yubileyi keçirilmişdir
Noyabrın 23-də Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrında Azərbaycan Texniki Universitetinin 60 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, ali təhsil ocaqlarının rektorları, təhsil işçiləri və xaricdən dəvət olunmuş qonaqlar iştirak edirdilər.
Tarix: 28/11/11 İranla milli istinad indeksi üzrə onlayn resurs yaradıla bilər
İslam dünyasının Elmi İstinad Mərkəzinin fəaliyyətinə həsr olunmuş seminar keçirilib. Seminarda İran İslam Respublikasının Elm, Tədqiqat və Texnologiya Nazirliyinin Elm və Texnologiya üzrə Regional İnformasiya Mərkəzinin (RICeST - Regional Information Center for Science and
Tarix: 25/11/11 Azərbaycan rouminq qiymətlərinin aşağı salınması ilə bağlı işləri davam etdirəcək
Azərbaycan rouminq qiymətlərinin aşağı salınması ilə bağlı işləri davam etdirəcək. Bu barədə rabitə və informasiya texnologiyaları naziri
Tarix: 24/11/11 İlham Əliyev BMT-nin Avropa İqtisadi Komissiyasının icraçı baş katibi Yan Kubişi qəbul etmişdir
Prezident İlham Əliyev BMT-nin Avropa İqtisadi Komissiyasının icraçı baş katibi Yan Kubişi qəbul etmişdir.