Tarix: 19/09/11 Ölkəyə qaçaqmal yolu ilə mobil telefon gətirən Azərbaycan vətəndaşı saxlanıb
Dövlət Gömrük Komitəsinin (DGK) əməkdaşları ölkəyə qaçaqmal yolu ilə mobil telefon gətirən Azərbaycan vətəndaşını saxlayıblar. Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanının gömrük nəzarəti zonasında Azərbaycan vətəndaşı Rüfət Şıxamirovun gömrüyə bəyan etmədiyi 37 ədəd "BlackBerry
Tarix: 17/09/11 Dövlət Neft Şirkəti avtomatlaşdırılmış idarəetmə sisteminin yeni modullarını tətbiq edəcək
Dövlət Neft Şirkəti yeni ildən şirkət büdcəsinin tərtibinin avtomatlaşdırılmış idarəetmə sisteminin və strateji qərarlar qəbul edilməsinin yeni modullarını tətbiq edəcək. Bu barədə ARDNŞ-in məlumatında bildirilir. Avtomatlaşdırılmış idarəetmə sistemi bundan əvvəl
Tarix: 17/09/11 MTRŞ Azərbaycan filmlərinin hazırkı vəziyyətini müzakirə edib
Milli Televiziya və Radio Şurasında (MTRŞ) “Azərbaycan Respublikasında milli filmlərin istehsalı sahəsində qarşıda duran vəzifələr” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib. Tədbirdə ölkə prezidentinin milli televiziya filmlərinin istehsalı ilə bağlı fərmanından irəli gələn vəzifələr və problemlər müzakirə olunub.
Tarix: 16/09/11 İnnovativ elektron tədris resurslarından istifadə etmək üçün abunə kartı
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən verilən məlumata görə, 2010–2011-ci dərs ilində Bakının 60 ümumtəhsil məktəbinin birinci siniflərində dərs demiş ibtidai sinif müəllimlərinin fənn kurrikulumlarının tətbiqi sahəsində nəzəri və praktiki
Tarix: 16/09/11 “Azərfon” Qafqaz Universitetinin 25 tələbəsini mükafatlandırıb
“Azərfon” Bilik Günü münasibətilə Qafqaz Universitetinin ən yüksək bal toplayan 25 tələbəsinə qiymətli hədiyyələr təqdim etdi Sentyabrın 15-də “Azərfon” şirkəti Qafqaz Universitetinin yeni dərs ilinin başlanmasına həsr edilmiş tədbirdə iştirak edib.
Tarix: 16/09/11 Supermarketlərdə postterminalların sayı artırılır
“Eurovision” mahnı yarışmasına hazırlıq çərçivəsində iri supermarketlərdə postterminalların qurulmasına başlanılıb. “Bizim market” şirkətlər qrupunun maliyyə departamentinin rəhbəri Yaşar Abbasov “ictnews”-ə bildirib ki, şirkətlər qrupunun 6 böyük supermarketində Azərbaycan Sənaye Bankının və “Texnikabank”ın postterminalları qurulub.
Tarix: 16/09/11 Azərbaycan və Estoniya İT və bank fəaliyyəti üzrə əməkdaşlığı genişləndirir
Azərbaycan və Estoniya İT və bank fəaliyyəti sahələrində əməkdaşlığı genişləndirir. Azərbaycan və Estoniya arasında İT, bank işi, təhsil, səhiyyə sahələrindəki əməkdaşlıq hazırda perspektivli görünür. Bu barədə Azərbaycanın Estoniyadakı səfiri Tofiq Zülfüqarov bildirib.
Tarix: 16/09/11 Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilib
Sentyabrın 15-də Milli Televiziya və Radio Şurasının (MTRŞ) növbəti iclası keçirilib. İclasda “Antenn” Müstəqil Teleradio Şirkətinin radio yayımı üçün, “Dünya” Müstəqil Televiziya Şirkətinin və “Mingəçevir” televiziyasının regional televiziya yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) müddətinin uzadılması barədə müraciətlərinə baxılıb.
Tarix: 16/09/11 Yaxın aylarda nəqliyyatın İntellektual İdarəetmə Mərkəzi istifadəyə veriləcək
Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat Nazirliyi Koreya Respublikasının maliyyə institutları və şirkətləri ilə geniş əməkdaşlıq əlaqələrinə malikdir və bu əməkdaşlıq çərçivəsində bir çox iri layihələr həyata keçirilir. Bu layihələr arasında paytaxtda nəqliyyatın intellektual idarəedilməsi sisteminin yaradılmasının xüsusi yeri var.
Tarix: 15/09/11 ƏSMM-nin yeni portalında elektron xidmətlər də yerləşdiriləcək
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin yeni portalında elektron xidmətlər bölməsi də olacaq. Bu barədə nazirlikdən verilən məlumatda bildirilir ki, ölkə başçısının 23 may 2011-ci il tarixli məlum sərəncamına uyğun olaraq veb-səhifənin üzərində ciddi iş aparılır.
Tarix: 15/09/11 “Microsoft”, “Yahoo” və “AOL” reklamdan birlikdə pul qazanacaqlar
“Microsoft”, “Yahoo” və “AOL” şirkətləri əməkdaşlıq sazişi imzalayıblar. Sazişin şərtlərinə əsasən, onlar reklam və elanlarını bir-birlərinin meydançalarında satacaqlar. Şirkətlərdən bildiriblər ki, belə əməkdaşlıq onlara reklamdan daha effektiv pul qazanmağa
Tarix: 14/09/11 Rabitənin Çempionlar Liqasındakı təqvimi bəlli oldu
Azərbaycanı ikinci dəfə ardıcıl çempionlar liqasında təmsil edəcək voleybolçu qadınlardan ibarət “Rabitə- Baku” klubunun qrup mərhələsindəki təqvimi və oyunlarının vaxtı açıqlanıb. İlk oyunda klubumuz Bakıda Fransa ASPTT MULHOUSE-unu qəbul edəcək.
Tarix: 14/09/11 İnteraktiv elektron lövhələr
Təhsil Nazirliyi təhsil sistemində elektron lövhələrin tətbiqini daha da genişləndirməyi qarşıya hədəf qoyub. Nazirlikdən verilən məlumatda bildirilir ki, “e-məktəb” layihəsinə qoşulan məktəblərdə interaktiv elektron lövhələrin tətbiq edilməsi müasir texnologiyaların tətbiqi ilə təhsilin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılmasına kömək edir.
Tarix: 13/09/11 “Azəriqaz” QSC elektron xəritə sistemini tətbiq edib
“Azəriqaz” QSC-də qaz təminatının yaxşılaşdırılması, şəbəkənin yenidən qurulması ilə yanaşı, müasir texnologiyaların tətbiqi sahəsində xeyli uğurlara nail olunub. Bakı və Abşeron rayonunun qaz təchizatı sisteminin yenidən qurulması layihəsi üzrə yeni şəbəkənin planlaşdırılması,
Tarix: 13/09/11 Müasir innovativ texnologiyaların tətbiqi ilə yeni yol infrastrukturunun yaradılması müzakirə olunacaq
27-29 sentyabr 2011-ci il tarixdə Tayland Krallığının Banqkok şəhərində BMT-nin Asiya və Sakit Okean üzrə İqtisadi və Sosial Komissiyası (UNESCAP) tərəfindən Asiya Avtomobil Yolları üzrə İşçi Qrupu və Asiya və Sakit Okean regionunda Yol