Tarix: 13/09/13 296 seçki məntəqəsinə kamera quraşdırılıb
Ölkədə keçiriləcək prezident seçkilərinin hər kəs tərəfindən müşahidə aparmasını təmin etmək məqsədi ilə paytaxtda yerləşən 296 seçki məntəqəsində “Bakı Telefon Rabitəsi” İstehsalat Birliyi tərəfindən kameralar quraşdırılıb.
Tarix: 10/09/13 Avropa-Azərbaycan İnvestisiya Konfransı çərçivəsində İKT sahəsində əməkdaşlıq məsələləri də müzakirə olunacaq
Baklıda sentyabrın 11-də 1-ci Avropa-Azərbaycan İnvestisiya Konfransı keçiriləcək.
Tarix: 10/09/13 Azərbaycanda avtomobil sürücüləri üçün radio kanalı açılıb
Azərbaycan Nəqliyyat Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzində (NİİM ) 107.7 tezliyində «Auto FM» radiosu texniki yayıma başlayıb.
Tarix: 10/09/13 Elektron müraciət əsasında müsabiqədə iştirak edərək keçid balını toplayan müəllimlərə boş qalan vakant yerlər təklif ediləcək
Hazırda yeni dərs ili ərəfəsində ümumtəhsil müəssisələrində müəyyən ixtisaslar üzrə yaranan və boş qalan vakant yerlərin təhlili aparılır.
Tarix: 09/09/13 Hüseyn Bağırov: “Quraşdırılmış avadanlıqlar vasitəsilə hava şəraitini real vaxt rejimində izləməyə imkan verən videogörüntülər alınır”
İqlim dəyişmələrinin təsirindən yaranan təhlükəli hidrometeoroloji hadisələrə nəzarətin gücləndirilməsi, proqnoz və erkən xəbərdarlıq sisteminin təkmilləşdirilməsi üçün hidrometeorologiya sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqi, modernləşdirmə işləri aparılıb.
Tarix: 05/09/13 “Radiasiya tədqiqatları və onların praktiki aspektləri” mövzusunda VIII beynəlxalq konfrans keçiriləcək
20 noyabr 2013-cü il tarixdə saat 10:00-da AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutunda “Radiasiya tədqiqatları və onların praktiki aspektləri” mövzusunda VIII beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Tarix: 05/09/13 “NASA” Aya yeni peyk göndərir
“NASA” təhqiqatlar aparmaq üçün Aya yeni peyk göndərir. Ayda atmosferi və ətraf mühiti təhqiq edəcək yeni robotun adı “LADEE”-dir. Kiçik avtomobil ölçüsündə olan bu robot yüz gün ərzində Yer kürəsini orbit edən aydan məlumat toplayacaq.
Tarix: 04/09/13 İçməli su, çirkab və yağış suları vahid mərkəzdən idarə ediləcək
“Azərsu” ASC tərəfindən yeni texnologiyaların tətbiqi daha da sürətləndirilib. Bu barədə ASC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cəbrayıllı məlumat verib.
Tarix: 04/09/13 “Mühafizə, Təhlükəsizlik və Xilasetmə vasitələri” sərgisində intellektual mühafizə vasitələri nümayiş olunacaq
“CIPS Caspian 2013” 6-cı Xəzər Beynəlxalq “Mühafizə, Təhlükəsizlik və Xilasetmə vasitələri” sərgisi bu il Azərbaycanda oktyabrın 23-26 tarixində keçiriləcək.
Tarix: 04/09/13 Azərbaycan KİV-i BTİ-nin mətbuat konfransında iştirak etməyə dəvət olunub
Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı (BTİ) Azərbaycan və digər MDB ölkələrinin jurnalistlərini informasiya texnologiyaları sahəsində müşahidə olunan və perspektivdə nəzərdə tutulan tendensiyalar haqda ilkin mənbədən məlumat əldə etməyə dəvət edir.
Tarix: 03/09/13 Azərbaycanın radio və televiziya kanallarında ədəbi dilin qorunması ilə bağlı monitorinqlərə başlanılıb
Azərbaycanın radio və televiziya kanallarında ədəbi dilin qorunması ilə bağlı monitorinqlərə başlanılıb. AMEA-dan verilən məlumata görə, monitorinqin təşkili üçün artıq mütəxəssislərdən ibarət İşçi Qrup da yaradılıb.
Tarix: 03/09/13 “Gəzən kitabxana” elektron qiraətə marağı artırır
Gənclər və İdman Nazirliyinin (GİN) dəstəyi ilə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı tərəfindən respublika ərazisində “Gəzən kitabxana” layihəsi həyata keçirilir.
Tarix: 03/09/13 "Tvinninq” üzrə layihə tərəfdaşlarının seçilməsi" mövzusunda seminar keçirilib
İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Avropa İttifaqının “Tvinninq”, “TAİEX” və SİQMA Alətlərinin Proqram İdarəetmə Qurumu tərəfindən "Tvinninq” üzrə layihə tərəfdaşlarının seçilməsi" mövzusunda seminar keçirilib.
Tarix: 02/09/13 Türkiyə ilə sərhəddə “X-Ray” rentgen nəzarət-yoxlama kompleksinin qurulmasına başlanılıb
Türkiyə ilə sərhəddə də rentgen nəzarət-yoxlama kompleksi qurulur.
Tarix: 30/08/13 Azərbaycan “Davosun yay sessiyasında” iştirak edəcək
Azərbaycan sentyabrın 11-13 tarixlərində Dalyanda (Çin) keçiriləcək “Davosun yay sessiyasında” iştirak edəcək.