Tarix: 07/06/13 Azərbaycanda ticarət və post ticarət sistemi tam avtomatlaşdırılıb
“2011-2020-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında qiymətli kağızlar bazarının inkişafı” Dövlət Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlərin nəticəsində bazarda yeni imkanlar yaranıb və bazar infrastrukturunda mütərəqqi yeniliklərə nail olunub.
Tarix: 05/06/13 “Siyasi və iqtisadi transformasiyanın Azərbaycan modeli”
Misirdə geniş oxucu auditoriyasına malik “Əl-Cumhuriyyə” qəzetində səfir Şahin Abdullayevin “Siyasi və iqtisadi transformasiyanın Azərbaycan modeli” başlıqlı məqaləsi dərc edilib.
Tarix: 05/06/13 Azərbaycan Texniki Universitetində “Çağdaş Mühəndislik Təhsili” mövzusunda seminar keçirilib
Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) “Gənc Mühəndislərin İnkişafı” və “Gənclərin Elmi Araşdırmalarına Dəstək” İctimai birliklərinin təşkilatçılığı ilə “Çağdaş Mühəndislik Təhsili” mövzusunda seminar keçirilib.
Tarix: 05/06/13 Azərbaycanlı mütəxəssislər nüvə və izotop tərkibinin müasir proqram təminatlı avadanlıqla ekspertizası üzrə treninqlərdə iştirak edir
Ukraynanın Kiyev şəhərində “Uran və Plutonun nüvə materiallarının və izotop tərkibinin müasir proqram təminatlı avadanlıq və metodlarla analizi və ekspertizası” adlı treninq kurslar keçirilir.
Tarix: 04/06/13 C.Ə. Əliyevin “Şərəf” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 23-cü bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
Tarix: 04/06/13 Azərbaycanda qanunsuz beynəlxalq telefon danışıqları təşkil edilməsinin, kompüter sisteminə daxil olunmasının qarşısı alınıb
Azərbaycanda qanunsuz beynəlxalq telefon danışıqları təşkil etməkdə və kompüter sisteminə müdaxilədə təqsirləndirilən şəxslər ifşa olunub.
Tarix: 04/06/13 Ən müasir səs sistemləri ilə təchiz edilmiş Caz klubu fəaliyyətə başlayacaq
Azərbaycanın “ProAV” şirkəti “Powerhouse & Energy Lounge Bar Club” Caz klubunda “Harmann” şirkətinin ən son nəsil səs sistemlərini tətbiq edir. “Harmann” məhsullarının Azərbaycanda əsas distribüteri “ProAV” şirkətinin baş direktoru Elşən Əliyevin “ICTnews” xəbər xidmətinə verdiyi məlumata əsasən, yaxın zamanda “Powerhouse & Energy Lounge Bar Club” Caz klubunun açılışı olacağını bildirib.
Tarix: 04/06/13 Azərbaycan Estoniyanın pensiya sistemində informasiya texnologiyalarının tətbiqi sahəsindəki təcrübəsini öyrənir
Azərbaycanla Estoniya arasında bu ölkənin informasiya texnologiyaları və yığım komponentinə əsaslanan pensiya təminatı sahəsində təcrübə mübadiləsi aparılıb.
Tarix: 03/06/13 Azərbaycanda bankomatların informasiya-kommunikasiya texnologiyası vasitəsilə qorunmasına başlanılıb
“Expressbank” ASC öz bankomatlarını (ATM) informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının vasitəsilə qoruyacaq. Bank artıq 60-a yaxın bankomatını və 7 inkassator avtomobilini “Solit” Nəqliyyat İzləmə Sistemləri vasitəsilə yaxından izləyir.
Tarix: 03/06/13 Qaradağ Sənaye Zonasında tikinti işlərinin bir hissəsi başa çatır
Azərbaycanda texnoparkların, sənaye mərkəzlərinin salınması istiqamətində işlər görülür. Artıq Qaradağ Sənaye Zonasında ilkin işlər yekunlaşmaq üzrədir.
Tarix: 03/06/13 Azərbaycanda qurulacaq laboratoriya üçün 350 min avroluq avadanlıq alınacaq
AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutunun (RPİ) iki əməkdaşı Atom Enerjisi üzrə Beynəlxalq Agentliyinin (AEBA) hesabına 2 aylıq Rumıniya, Polşa və Türkiyəyə təlim kurslarına göndəriləcək.
Tarix: 03/06/13 “Beynəlxalq Parlament Təqaüd Proqramı”na qəbulda bu il ilk dəfə elektron qaydadan istifadə ediləcək
“Beynəlxalq Parlament Təqaüd Proqramı”na (İPS) qəbulda bu il ilk dəfə elektron qaydadan istifadə ediləcək.
Tarix: 01/06/13 İyunun 3-də Beynəlxalq Bakı Gələcək Forumu keçiriləcək
3 iyun 2013-cü ildə “Hilton” otelində Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyəti və “Minilliyin layihəsi”nin Azərbaycan bölməsi tərəfindən təşkil olunan 1-ci Beynəlxalq Bakı Gələcək Forumu keçiriləcək.
Tarix: 01/06/13 Tələbələrarası onlayn “I Tərcümə Festivalı” layihəsinə start verilir
Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) tamam fərqli formatda tələbələrarası onlayn “I Tərcümə Festivalı” layihəsinə start verir.
Tarix: 31/05/13 Azərbaycanda yeni telekanal açılacaq
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Rəyasət Heyətində AMEA Rəyasət Heyətinin Mərkəzi Aparatının informasiyalaşdırılmasına dair Fəaliyyət Planının müzakirəsinə həsr olunmuş iclas keçirilib.