Tarix: 12/09/11 “Elektron gömrük xidmətləri: Gələcəyə baxış”
Bakıda “Elektron gömrük xidmətləri: Gələcəyə baxış” III beynəlxalq elmi-praktiki konfransı öz işinə başlamışdır. Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi (DGK) və Rusiya Federasiyası Federal Gömrük Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə 25 ölkədən 200-ə yaxın nümayəndə iştirak edir.
Tarix: 12/09/11 Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi üzrə yazışmalar artıq elektron yolla həyata keçirilir
Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi (DGK) üzrə yazışmalar artıq elektron yolla həyata keçirilir. Bu barədə məlumatı Bakıda “Elektron Gömrük Xidmətləri: Gələcəyə baxış” 3-cü Beynəlxalq elmi-praktik konfransında DGK-nın sədri Aydın Əliyev bildirib.
Tarix: 12/09/11 İnnovativ elektron tədris resurslarından istifadə etmək üçün müəllimlərə abunə kartı verilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən bildirmişlər ki, müvafiq layihəyə uyğun olaraq 2010–2011- ci dərs ilində Bakının 60 ümumtəhsil məktəbinin birinci siniflərində dərs demiş ibtidai sinif müəllimlərinin fənn kurikulumlarının tətbiqi sahəsində
Tarix: 09/09/11 “Azərsu”ASC-nin yeni web-səhifəsi test rejimindədir
“Azərsu”ASC-nin yeni internet səhifəsi test rejimindədir. Bu barədə “ictnews”-ə məlumat verən cəmiyyətin Mətbuat və informasiya şöbəsinin rəhbəri Anar Cəbrayıllının bildirdiyinə görə, yüksək keyfiyyətlə hazırlanan rəsmi portal 3 dildə olmaqla özündə bütün məlumatları əks etdirəcək.
Tarix: 08/09/11 "AzeriCard" SMS xəbərdarlıq xidmətində olan texniki nasazlıqları aradan qaldırdı
Azərbaycan Beynəlxalq Bankının 100 faiz mülkiyyətində olan "AzeriCard" prosessinq mərkəzi SMS xəbərdarlıq xidmətində olan texniki nasazlıqları aradan qaldırıb. Mobilbank xidmətinin tərkib hissəsi olan SMS xəbərdarlıq xidməti bank kartlarının sahiblərini kartla aparılan əməliyyatlar haqqında SMS vasitəsilə xəbərdar etməkdən ibarətdir.
Tarix: 06/09/11 Sosial Müdafiə Fondu əhaliyə təqdim etdiyi elektron xidmətlər siyahısını genişləndirəcək.
Azərbaycan Respublikasının Sosial Müdafiə Fondunun İctimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəisi Elman Babayev bildirib ki, sentyabrda Fond əhaliyə təqdim olunan elektron xidmətlərin siyahısını genişləndirməyi planlaşdırır.
Tarix: 06/09/11 Azərbaycanda dərman preparatlarının elektron reyestrinin yaradılması başa çatır
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyinin Dərman Vasitələrinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi yaxın vaxtlarda dərman preparatları reyestrinin Mərkəzin rəsmi internet resursuna birləşdirilməsi üzrə işləri başa çatdıracaq. Reyestrin internet-resursa inteqrasiyası istehlakçılara aldıqları dərman preparatlarının keyfiyyət uyğunluğunu yoxlamağa,
Tarix: 05/09/11 Gənc bloqçular üçün seminar keçiriləcək
”İrəli” İctimai Birliyinin İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzi ötən ay Quba rayonunda 30 gənc üçün seminar keçirib. Gənc bloqçuların fəaliyyətini dəstəkləməyi qarşısına məqsəd qoyan mərkəz bu istiqamətdə tədbirlərini davam etdirir.
Tarix: 03/09/11 MTRŞ 4 teleradionun lisenziya müddətinin 6 il uzadılması barədə qərar qəbul edib
Milli Televiziya və Radio Şurasının (MTRŞ) növbəti iclası keçirilib. MTRŞ-dan verilən xəbərə görə, iclasda “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (AzTV) televiziya, radio və əlavə informasiya yayımı, “BURC FM LTD” MMC-nin radio yayımı, “Kəpəz Müstəqil Teleradio Şirkəti” MMC-nin regional televiziya yayımı və “DİGİCOM” MMC-nin kabel şəbəkəsi yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) müddətinin uzadılması barədə müraciətlərinə baxılıb.
Tarix: 12/08/11 Tvinninq təkliflərinin qiymətləndirilməsi və Tvinninq müqaviləsinin yazılması mövzusunda təlim
9-12 avqust, 2011-ci il tarixində Proqram İdarəetmə Qurumu (PİQ) ITTSO layihəsi ilə birlikdə Aİ Üzv Dövlətinin Tvinninq təkliflərinin qiymətləndirməsi və Tvinninq müqaviləsinin yazılması mövzuzunda təlim təşkil etmişdir.
Tarix: 29/07/11 Tvinninq, TAIEX və Siqma üzrə Əlaqələndirici Şəxslərin 5-ci görüşü
28 iyul, 2011-ci il tarixində PİQ/ITTSO “Respublika” mehmanxanasında Tvinninq, TAIEX və Siqma üzrə Əlaqələndirici Şəxslərin 5-ci görüşünü təşkil etmişdir. Tədbirdə bütün benefisiar qurumlardan 45 nümayəndə iştirak etmişdir.
Tarix: 02/09/11 Sentyabrda Azərbaycanda ilk hibrid elektrik stansiyası istifadəyə veriləcək
Azərbaycan Sənaye və Energetika Nazirliyinin Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən Qobustan ərazisində icra olunan hibrid layihəsi başa çatmaq üzrədir.
Tarix: 01/09/11 1 sentyabr Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin Beynəlxalq Əlaqələr və Hesablaşma Mərkəzinin direktoru Cəlil Ələkbər oğlu Cəfərovun doğum günüdür.
Cəlil müəllimi ad günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir və fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayırıq.
Tarix: 01/09/11 “Elektron gömrük xidmətləri: gələcəyə baxış” mövzusunda III beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi tətəfindən sentyabrın 12-13-də “Elektron gömrük xidmətləri: gələcəyə baxış” mövzusunda III beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçirəcəkdir.
Tarix: 27/08/11 Azərbaycanın səs irsi üzrə elektron baza yaradılır
M.F. Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasının fondunda saxlanılan köhnə, cızılmış və istifadəyə yararsız səs vallarının CD disklərə köçürülməsi üzrə işlər aparılır.