Tarix: 03/04/12 Ölkəyə gələn turistlər Sorğu məlumat sexindən bütün suallarına cavab ala biləcəklər
“Eurovision Mahnı Müsabiqəsi-2012” ilə bağlı “Bakı Telefon Rabitəsi” İstehsalat Birliyinin Sorğu məlumat sexində xüsusi kabinet-mərkəz yaradılıb. “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə bu barədə Sorğu məlumat sexinin rəisi Əhliman İsmayılov məlumat verib. Onun sözlərinə görə, keçən aydan - martın 1-dən fəaliyyətə
Tarix: 02/04/12 Şamaxıda baş verən sürüşmə TAE xətti üçün problem yaratmayıb
Almaniyanin Frankfurt şəhərindən Çinin Şanxay şəhərinə 24 min kilometr məsafədə çəkilən TAE (Trans Asia Evropa) Fiber Optik kabel xəttinin Bakı
Tarix: 02/04/12 PON texnologiyası bölgələrdə də tətbiq ediləcək
"Aztelekom" İB tərəfindən regionda ilk dəfə olaraq "Qurtuluş-93" qəsəbəsində tətbiq edilən PON texnologiyası digər bölgələrdə də tətbiq ediləcək. "İCTnews" elektron xəbər xidməti məlumat verərək bildirir ki, PON optik-lif xəttə genişzolaqlı multixidmətlər çıxış üçün daha çox perspektivli texnologiyadır. ADSL və PON abonentləri arasında telekommunikasiya xidmətlərinin
Tarix: 31/03/12 BTRİB NGN texnologiyasının tətbiqini genişləndirir
Bakı şəhərində rabitə şəbəkəsinin daha müasir şəkildə qurulması, o cümlədən abunəçilərə multimedia və ənənəvi telefon xidmətlərinin yüksək səviyyədə göstərilməsi üçün Bakı Telefon Rabitəsi İstehsalat Birliyi tərəfindən bir çox ATS-lər ən yeni telekommunikasiya sistemi olan NGN –“Yeni nəsil” şəbəkə sistemi
Tarix: 30/03/12 Rabitəçilər qanvermə aksiyasına qoşuldu
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi Bakı Telefon Rabitəsi İstehsalat Birliyində “Savab Dünyası” Azərbaycan Talassemiya Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə “Donor günü” qanvermə aksiyası keçirilib. Qanvermə aksiyasında Birliyin və ona tabe olan idarə-müəssisələrin əməkdaşları iştirak edib.
Tarix: 30/03/12 “Xalq kompyuteri” layihəsi çərçivəsində satılan kompyuterlərin sayı 17480 ədədə çatıb
Hazırda “Xalq kompyuteri” layihəsi çərçivəsində satılan kompyuterlərin sayı 17480 ədəd təşkil edir.
Tarix: 30/03/12 Masazır qəsəbəsində müasir rabitə şəbəkəsi qurulur
Masazır qəsəbəsində yerləşən “Qurtuluş-93” yeni yaşayış massivində 3008 nömrəlik və 960 ADSL portuna malik yeni elektron ATS-də montaj işləri görülür. EATS-in cari ilin II rübü ərzində istifadəyə veriləcəyi nəzərdə tutulub”. Bu barədə “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə Abşeron
Tarix: 29/03/12 Regionlarda telefon abunəçilərinin sayı 1 milyona çatdırılacaq
“Aztelekom” İB şəbəkənin tam istismarı, mövcud abunəçilərin sayının artırılması istiqamətində davamlı tədbirlər həyata keçirir.
Tarix: 28/03/12 Dilmanc mətnin səsləndirilməsi sisteminin yeni versiyasını istifadəyə verib
Dilmanc mətnin səsləndirilməsi sisteminin yeni versiyası layihənin saytında yerləşdirilib.
Tarix: 27/03/12 Şərur və Sədərək rayonlarında “Yeni nəsil” telekommunikasiya şəbəkəsi istifadəyə verilib
Naxçıvan Muxtar Respublikasında rabitə və informasiya texnologiyaları sahəsi sürətlə inkişaf edir. Naxçıvanda rabitənin böyük inkişaf layihəsinə uyğun olaraq yeni nəsil telekommunikasiya şəbəkəsinin inkişafı istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Tarix: 19/03/12 RİTN-in dəstəyi ilə ADNA-da yeni kompyuter otağı istifadəyə verilib
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi (RİTN) tərəfindən Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında (ADNA) müasir texnologiyalara əsaslanan tədris üçün yeni auditoriya yaradılıb. Akademiyanın İqtisadiyyat, beynəlxalq iqtisadi münasibətlər və menecment fakültəsinin
Tarix: 19/03/12 Novruz Bayramı münasibətilə TƏBRİK
Sizi xalqımızın qədim və əziz bayramı olan Novruz Bayramı münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, hər birinizə möhkəm jansağlığı və xoşbəxtlik arzulayıram!
Tarix: 19/03/12 Baş nazir Artur Rəsizadə: “Görülən işlər bu ilin sonunda ilk süni peykin orbitə çıxarılmasına imkan verəcəkdir”