Tarix: 06/09/13 Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin dəstəyi ilə “VikiHərəkat” layihəsinin icrasına başlanılıb
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi (RİTN) “Azərbaycanda 2013-cü ilin “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları ili” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı” üzrə bəndlərin icrasını davam etdirir.
Tarix: 05/09/13 "TASİM" layihəsi TAE-nin Xəzər seqmentinin də reallaşdırılmasına şərait yaradacaq
“Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyasının Azərbaycan - Avrasiya Alyansının yaradılması ilə bağlı təşəbbüsünü dəstəkləyən qətnamə qəbul etməsi ölkəmizin bu sahədə qazandığı ən böyük uğurlardandır”.
Tarix: 05/09/13 RİTN-də “İnformasiya müharibəsi və informasiya təhlükəsizliyi” mövzusunda “dəyirmi masa” keçiriləcək
Bu ayın 10-da Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyində “İnformasiya müharibəsi və informasiya təhlükəsizliyi” mövzusunda “dəyirmi masa” keçiriləcək.
Tarix: 05/09/13 Ümumdünya İqtisadi Forumunun reytinqində Azərbaycan İKT göstəriciləri xeyli yüksəlib
Ümumdünya İqtisadi Forumunun hesabatında Azərbaycanın informasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) üzrə göstəriciləri əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşıb.
Tarix: 04/09/13 Xalq kompüteri alanların sayı 22 minə yaxınlaşır
“Hər ailə üçün kompüter” şüarı altında keçirilən “Xalq kompüteri” layihəsi çərçivəsində güzəştli şərtlərlə əldə olunan kompüterlərin sayı 21600-ü keçib.
Tarix: 03/09/13 Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin fəaliyyətinin 45 illiyi qeyd olunub
Bu gün Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin (RİTN) Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin (DRİ) fəaliyyətinin 45 illiyi qeyd olunub.
Tarix: 03/09/13 “Elektron hökumət”: mövcud vəziyyət, problemlər, perspektiv və gözləntilər” məqalə müsabiqəsinin 1-ci mərhələsinin qalibləri elan edilib
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin “İKT ili” çərçivəsində “Respublikada “Elektron hökumət”: mövcud vəziyyət, problemlər, perspektiv və gözləntilər” mövzusunda elan etdiyi analitik məqalə müsabiqəsinin 1-ci mərhələsi başa çatıb.
Tarix: 02/09/13 Bu il “Bakutel” şərgisi çərçivəsində bir sıra beynəlxalq konfranslar keçiriləcək
Bu il keçirilən “Bakutel 2013” sərgisi Azərbaycanın İKT sektorunda əldə etdiyi nailiyyətlərin nümayişi üçün unikal meydança olacaqdır
Tarix: 02/09/13 İTİDF-nin Müşahidə Şurasının tərkibi təsdiqlənib
Azərbaycan Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin tabeliyində İnformasiya Texnologiyaları İnkişafı Dövlət Fondunun (İTİDF) Müşahidə Şurasının tərkibini təsdiqləyib.
Tarix: 31/08/13 RİTN İnformasiya Texnologiyaları Universitetinin ilk tələbələrinə “Notebook” hədiyyə edib
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi (RİTN) 600-dən yuxarı bal toplayaraq İnformasiya Texnologiyaları Universitetinə (İTU) qəbul olunmuş hər bir abituriyentə “Notebook” hədiyyə edib.
Tarix: 30/08/13 RİTN-də İnformasiya Texnologiyaları Universitetinə qəbul olunmuş tələbələrlə görüş keçirilib
Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyində (RİTN) İnformasiya Texnologiyaları Universitetinə (İTU) qəbul olunmuş tələbələr və onların valideynləri ilə görüş keçirilib.
Tarix: 30/08/13 ABŞ-ın Ticarət və İnkişaf Agentliyi "Azərspace-2” layihəsinin texniki-iqtisadi əsaslandırmasının hazırlanmasına yarım milyon dollar ayıracaq
Azərbaycan Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin "Azərkosmos" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti və Amerika Birləşmiş Ştatları Ticarət və İnkişaf
Tarix: 30/08/13 Naxçıvanın mövcud telekommunikasiya şəbəkəsinin 90 faizdən çoxu optik şəbəkəyə birləşdirilib
Hazırda Naxçıvan Muxtar Respublikasının mövcud telekommunikasiya şəbəkəsinin 90 faizdən çoxu optik şəbəkəyə birləşdirilib.
Tarix: 29/08/13 Artıq vətəndaşlar mobil autentifikasiya sertifikatını almaq üçün elektron formada müraciət edə bilərlər
Rabitə və İnformasiya Texnologiyalarının (RİTN) daha bir elektron xidməti "Elektron hökumət" portalına inteqrasiya edilib. "ICTnews" elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, artıq "Mobil autentifikasiya sertifikatı almaq üçün müraciət" e-xidməti istifadəçilərin ixtiyarına verilib.
Tarix: 29/08/13 Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə RİTN-in strukturunda dəyişiklik edildi
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikası Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin strukturu”nda dəyişiklik
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180