Tarix: 15/11/12 “Facebook”da Naxçıvan Ermənistan ərazisi kimi…
Ermənilər “Facebook”da Naxçıvanla bağlı təxribat ediblər.Ermənilərin tarixən bizim torpaqlarımıza göz dikməsi və hazırda 20 faiz torpağımızın işğal altında olmasını bütün dünya bilir. Ermənilər müxtəlif sosial şəbəkələrdə hər gün bir yeni təxribatçı
Tarix: 15/11/12 “Facebook”un mobil versiyasında "Paylaşmaq" düyməsi istifadəyə veriləcək
“Facebook” sosial şəbəkəsi saytın mobil versiyasında maraqlı nəşrləri dostlarla paylaşmağa imkan verən "Paylaşmaq" (Share) düyməsini istifadəyə verib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “ria.ru” saytına istinadən bildirir ki, “Facebook” funksiyanı saytın mobil versiyasında istifadəyə verib,
Tarix: 15/11/12 Oktyabrda internet tarifləri 4,7 faiz ucuzlaşıb
Oktyabr ayında telekommunikasiya sahəsində internet tarifləri 4,7 faiz ucuzlaşıb.Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən verilən xəbərə görə, bu müddətdə mobil telefon rabitəsi üzrə isə
Tarix: 15/11/12 “Google” Cənubi Afrikada pulsuz internet təklif edəcək
“Google” şirkəti Cənubi Afrika Respublikasının (CAR) “Telkom” rabitə operatoru ilə qeyri-adi saziş bağlayıb. Sazişin şərtinə əsasən, “Telkom” rabitə operatoru pulsuz internet təklif edəcək. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “cybersecurity.ru” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 14/11/12 1 qiqabitlik internet sürəti artıq reallıqdır (VİDEO)
“Google” şirkəti abunəçilərin yüksəksürətli şəbəkəyə qoşulması prosesinə start verib. Kanzas şəhərinin sakinləri ayda 70 dollar ödəməklə 1 qiqabit sürətə malik internetə çıxış imkanı əldə edə bilərlər. Şəbəkəyə qoşulanlara əlavə olaraq 1 TB tutumunda "bulud" anbarı verilir.
Tarix: 14/11/12 Azərbaycanda ilk beynəlxalq foto sosial şəbəkə fəaliyyətə başladı
“http://www.azerbaijans.com/” saytı tərəfindən reallaşdırılan “http://www.butacolor.net/” web ünvanlı daha bir beynəlxalq statuslu sayt Azərbaycan internet məkanından istifadəçilərin ixtiyarına verildi. Sayt indiyə qədər həyata keçirilən fotolayihələrin davamı kimi fəaliyyət göstərəcək.
Tarix: 14/11/12 “Google”-un reklam gəlirləri artıb
“Google” axtarış sisteminin reklam gəlirlərinin həcmi 2012-ci ilin birinci yarımilliyində ilk dəfə olaraq ABŞ-ın çap nəşrlərinin gəlirini üstələyib. Bu barədə Almaniyanın “Statista” nəşrinin tədqiqatında qeyd olunub. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 13/11/12 «Azərbaycanda da internet tam azaddır»
«Dünyanın bir sıra inkişaf etmiş ölkələrində olduğu kimi, Azərbaycanda da internet tam azaddır. Burada heç bir məhdudiyyətdən söz gedə bilməz». “ICTnews” elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, bu fikirləri AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru
Tarix: 13/11/12 Misir Mərdanov: «İnternetə qoşulan məktəblərin sayı ilbəil artır»
«Ölkənin davamlı inkişafında gənclər böyük məsuliyyət daşıyır. Azərbaycan bütün sahələrdə böyük irəliləyişlərə nail olur və bu inkişafın davamlı olmasına çalışmaq lazımdır. Bütün bunları həyata keçirmək üçün ən vacib məsələ cəmiyyətin resurslarından səmərəli istifadə etməkdir.
Tarix: 13/11/12 “Facebook”da bildirişlər səsli olacaq (VİDEO)
“Facebook” istifadəçilərinin bəzilərində yeni bildirişlər olduqda səs siqnalı eşidilib. Bu yeniliyi bir neçə gün əvvəl “VentureBeat” bloqunun redaktoru Şon Lüdviq görüb. Onun sözlərinə görə, nəşrlərinə yeni şərhlər yazıldıqda və ya “Like” edildikdə səs siqnalı eşidilir. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “vesti.ru”
Tarix: 12/11/12 "İnternet Banking" xidmətindən necə və nə üçün istifadə olunmalıdır?
"İnternet Banking" xidməti artıq Azərbaycanda geniş yayılan xidmətlərə daxil olub. Bu xidmət istifadəçilərə vaxtına qənaət etmək, onlara (istifadəçilərə ) evdən və ya ofisdən çıxmadan öz kart və ya cari hesabını idarə etmək imkanı verir. “Banker.az”-dan «ICTnews.az” elektron
Tarix: 12/11/12 “Gmail” elektron poçtuna görə istefa etdi
ABŞ-ın Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin (MKİ) direktoru Devid Petreus “Gmail” hesabına görə istefaya getməli olub. Federal Təhqiqatlar Bürosu (FTB) yüksəkvəzifəli məmurun poçt qutusuna üçüncü şəxsin giriş imkanına malik olduğundan şübhələnib və buna görə də hesabın fəaliyyətini müşahidə edib.
Tarix: 12/11/12 "Wikipedia"ya videoçarxlar əlavə etmək mümkün olacaq
Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər məqalələrə videoçarxlar əlavə etmək imkanı əldə ediblər. "Yeni pleyer “Wikipedia” və onun "qardaş" saytlarında artıq əlçatandır" - resursun nümayəndələri qeyd ediblər. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “tech.onliner.by” saytına istinadən
Tarix: 09/11/12 “Google” əməkdaşlarının 33 faizi şirkətin sosial şəbəkəsindən istifadə etmir
“Google” əməkdaşlarının 33 faizi “Google+” sosial şəbəkəsində istifadə etmir. Korporasiya əməkdaşlarının sosial şəbəkədəki fəallığını araşdırmaq üçün yaradılmış “googleplusghosts.com” saytından belə məlumat verilib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına
Tarix: 09/11/12 “Bakıda keçirilən İnternet İdarəçilik Forumu dünyada İKT sahəsində əməkdaşlığın daha da dərinləşməsinə töhfələr verəcəkdir”