Tarix: 30/07/12 Yerli bankda kredit xidməti ilə bağlı elektron müraciət imkanı yaradılıb
«Unibank» müştərilərə kredit xidmətlərinin məsafədən göstərilməsi üzrə yeni layihəyə start verib. «Unidirect» xidməti çərçivəsində bank kredit sifarişlərinin qəbulunu elektron poçt vasitəsi ilə aparır və kreditlərin alınmasını müştərilərin iş yerlərini tərk etmədən təmin edir.
Tarix: 28/07/12 “Google”-un mobil versiyasında əllə yazılma funksiyası istifadəyə verilib
“Google” şirkəti axtarış sisteminin mobil versiyasına məlumatların əllə daxil edilməsi funksiyasını əlavə edib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, əllə yazılma rejimi aktiv edildikdə,
Tarix: 28/07/12 Azərbaycan turistləri Dubay aviaşirkətinin mobil veb-saytından istifadə edə biləcəklər
Dubayın ilk qənaətcil “Flydubai” aviaşirkəti mobil telefonlar üçün yeni veb-saytı istifadəçilərin ixtiyarına buraxıb. Artıq mobil sayt vasitəsilə səyahətçilər aviaşirkətin uçuş cədvəli, tariflər haqqında məlumat ala və digər onlayn xidmətlərdən istifadə edə bilərlər.
Tarix: 28/07/12 “.az” domen zonasında artıq 14500 domen adı qeydiyyatdan keçib
Azərbaycanın yuxarı səviyyəli milli domen zonasında (.az) qeydiyyatdan keçən domenlərin sayı artmaqda davam edir. “ICTnews” elektron xəbər xidməti “Whois.az” saytına istinadən xəbər verir ki, “.az” domen zonasında artıq 14500 domen adı qeydiyyatdan keçib.
Tarix: 27/07/12 Avqustun 1-dən orta ixtisas təhsili müəssisələrinə internet vasitəsilə ərizə qəbulu başlanır
Avqustun 1-dən orta ixtisas təhsili müəssisələrinə internet vasitəsilə ərizə qəbulu başlanır. Orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul imtahanlarında iştirak etmək üçün abituriyentlər avqustun 24-dək internet vasitəsilə elektron ərizələrini doldurur,
Tarix: 27/07/12 Cənubi Qafqaz ölkələri liderləri arasında ən populyar “Twitter” akkauntu
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev “Twittersphere” şəbəkəsinə Azərbaycan dilində “@azpresident”, ingilis dilində “@presidentaz” olmaqla,
Tarix: 27/07/12 “Amazon” şirkətinin rüblük mənfəəti 96 faiz azalıb
“Amazon” şirkəti 2012 maliyyə ilinin ikinci rübü üzrə hesabat verib.“ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, internet-mağazanın rüblük mədaxili 33 faiz artaraq 12.83 milyard dollar təşkil edib. Kitab, kompakt-disk,
Tarix: 27/07/12 ABŞ-da 1 Qbitlik internet-şəbəkə istifadəyə verilib
“Google” şirkəti Amerikanın Kanzas-Siti şəhərində internetə çıxış üçün təcrübi yüksəksürətli şəbəkə istifadəyə verib. Şəbəkənin nəzəri keçirtmə qabiliyyəti saniyədə 1 qiqabit təşkil edir. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən
Tarix: 27/07/12 Məşhur sosial şəbəkənin saytına hər gün təxminən 552 milyon istifadəçi daxil olur
Dünyanın ən böyük sosial şəbəkəsi olan “Facebook”un istifadəçilərinin sayı 955 milyonu ötüb. Bu barədə şirkətin nümayəndələri məlumat veriblər. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “ria.ru” saytına istinadən bildirir ki, 2012-ci ilin ikinci rübünün nəticəsinə görə sosial şəbəkənin .
Tarix: 27/07/12 “Facebook” şirkəti ziyana məruz qalıb
“Facebook” sosial şəbəkəsi 2012-ci ilin mayında səhmlərinin birjada ilkin yerləşdirilməsindən sonra birinci maliyyə hesabatını dərc edib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, şirkət 2012-ci ilin ikinci rübündə 1,18 milyard dollar həcmində mədaxil əldə edib
Tarix: 26/07/12 “Aznet”də peşəkar media təhlili ilə məşğul olan ilk portal fəaliyyətini bərpa edib
Azərbaycan İnternet məkanında peşəkar media təhlili ilə məşğul olan ilk portal – “mediamazar.com” uzunmüddətli fasilədən sonra yenidən öz fəaliyyətini bərpa edib. “ICTnews” elektron xəbər xidmətinə bu barədə layihənin rəhbəri Azər Nəzərov məlumat verib. Onun sözlərinə görə, “Mediamazar”
Tarix: 26/07/12 Sosial media resurslarından əldə olunan gəlirlər artır
“Gartner” analitik şirkətinin hesablamasına görə, 2011-ci ildə sosial şəbəkə, bloq, forum və sosial istiqamətli digər onlayn media resurslar ümumilikdə 11,8 milyard dollar qazanıblar. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “compulenta.ru” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 26/07/12 Londonun mərkəzində pulsuz “Wi-Fi” xidməti istifadəyə verilib
London şəhərinin bir neçə mərkəzi rayonunda pulsuz “Wi-Fi” xidməti işə salınıb və Olimpiya oyunlarının sonuna kimi hamı üçün əlçatan olacaq. Bu barədə “O2” mobil şirkəti bildirib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “digit.ru” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 26/07/12 "Skype" istifadəçilərinin danışıqlarını gizli dinləmək mümkün olacaq
ABŞ-dan Avstraliyayadək müxtəlif ölkələrdə internetlə ünsiyyət üçün proqramlar hazırlayan şirkətlər istifadəçilərin səsini gizli dinləyə bilər. Buna səbəb bir çox ölkələrin qanunvericiliklərinin, müvafiq qanun layihələrinin buna şərait yaratmasıdır. Populyar video-çat olan “Skype”
Tarix: 26/07/12 “Twitter” mesajların tam arxivini yükləmək imkanı yaradacaq
Populyar “Twitter” mikrobloqlar xidmətinin istifadəçiləri tezliklə bütün mesajlarının tam arxivinə baxa və onları kompyuterlərinə yükləyə biləcəklər. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “vesti.ru” saytına istinadən bildirir ki, hazırda “Twitter” istifadəçilərinin saytdakı yalnız son bir