Tarix: 30/06/12 “Chrome” brauzerinin “iPhone” və “iPad” qurğuları üçün versiyası istifadəyə verilib
“Google” şirkəti “Chrome” brauzerinin “iOS” əməliyyat sistemi üçün versiyasını istifadəyə verib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, brauzeri “iOS 4.3” platforması ilə işləyən qurğulara quraşdırmaq mümkündür. Onu artıq “App Store” mağazasından yükləmək olar.
Tarix: 29/06/12 Tibb və ya əczaçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olmaq üçün sənədlərin internet vasitəsi ilə qəbuluna başlandı
“Dövlət orqanlarının elektron xidmətlər göstərməsinin təşkili sahəsində bəzi tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 23 may tarixli 429 nömrəli Fərmanına əsasən tibb və ya əczaçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olmaq üçün xüsusi razılığın (lisenziya) alınması
Tarix: 29/06/12 “Gmail” və “Chrome”-un istifadəçilərinin sayı açıqlanıb
“Gmail” poçt xidmətindən 425 milyon insan istifadə edir. Bu barədə “Google” korporasiyası “I/O” konfransının ikinci günü məlumat verib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, 2012-ci ilin yanvarında “Gmail”
Tarix: 29/06/12 “Aztelekom.net” yeni kampaniyalara start verib
“Aztelekom.net” dövlət internet provayderi yeni qoşulan istifadəçilərinə 1 aylıq pulsuz internet xidməti təklif edir. Belə ki, ayın tarixindən asılı olmayaraq internetə qoşulan abunəçilər 2-ci ayın ödənişini etməklə növbəti ayın 1-nə kimi yüksəksürətli və keyfiyyətli internet
Tarix: 29/06/12 İcbari sosial sığorta üzrə daxilolmaların elektron qəbuluna başlanılır
Azərbaycan Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) icbari dövlət sosial sığortası üzrə ödənişlərin elektron formada qəbuluna başlayır. Bu barədə jurnalistlərə fondun sədri Səlim Müslümov məlumat verib. "Artıq iyul ayında sığortaçılar ilk yarım ilin və ikinci rübün
Tarix: 29/06/12 Əmanətləri internetlə geri almaq mümkün deyil, lakin...
Sovet dövründə banklarda qalan əmanətlərin qaytarılması üçün internetlə müraciət etmək mümkün deyil. “ICTnews” elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, bu fikirləri Kapital Bankın mətbuat katibi Yadigar Cəfərli bildirib. Qeyd edək ki, Azərbaycan vətəndaşları sovet dövründə batmış
Tarix: 29/06/12 RASİM ƏLİQULİYEV: «Azərbaycan İnternet trafikininin yüklənməsinin qarşısını almaq üçün mütərəqqi təşəbbüslə çıxış edib»
Avropa Rabitə Operatorları Assosiasiyası (ETNO) “Google” və “Facebook” kimi iri internet-şirkətlərdən onların trafikinin provayderlərin şəbəkəsində yaratdığı yüklənməyə görə ödəniş almağı təklif edib. “ETNO” təklifini Beynəlxalq Telekommunikasiya
Tarix: 28/06/12 Gəncədə təhsil üzrə internet forum keçirilib
Gəncədə “Fənn kurikulumunun tətbiqi: nailiyyətlər, perspektivlər” mövzusunda internet forum keçirilib.Təhsil Nazirliyinin, Milli Kurikulum Mərkəzinin, yerli icra hakimiyyəti nümayəndələrinin, eləcə də mütəxəssislərin iştirakı ilə keçirilən forumda Gəncə məktəbləri ilə
Tarix: 28/06/12 “Google+” sosial şəbəkəsində qeydiyyatdan keçən istifadəçilərin sayı 250 milyon təşkil edir
“Google+” sosial şəbəkəsində 250 milyon istifadəçi qeydiyyatdan keçib. Bu barədə şirkət San-Fransiskoda start götürmüş “Google I/O” konfransında bildirib. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “lenta.ru” saytına istinadən bildirir ki, sosial şəbəkənin aylıq auditoriyası 150 milyon təşkil edir,
Tarix: 28/06/12 “Google Play” internet mağazasındakı tətbiqlərin sayı 600 mini ötüb
“Google Play” internet mağazasında “Android” platforması ilə işləyən qurğular üçün nəzərdə tutulmuş tətbiqlərin sayı 600 mini ötüb. Bu barədə şirkətin nümayəndələri San-Fransiskoda start götürmüş “Google I/O” konfransının açılışında bildiriblər. “ICTnews.az” elektron xəbər xidməti “ria.ru” saytına istinadən bildirir ki,
Tarix: 28/06/12 Azərbaycanda "Facebook" istifadəçilərinin sayı 800 mini ötüb
Azərbaycanda "Facebook" sosial şəbəkəsinin istifadəçilərinin sayı 823600 nəfərə çatıb. "Facebakers"in iyunun 25-nə olan vəziyyət üzrə hesabatında göstərilir ki, yanvarın 25-dən iyunun 25-dək sosial şəbəkənin azərbaycanlı istifadəçilərinin sayı 100 mindən çox artıb. Azərbaycanın "Facebook" seqmenti daxil olma reytinqində 85-ci yerdədir ki,
Tarix: 27/06/12 Yaponiya aviaşirkətləri sərnişinlərə uçuş
Yaponiyanın iki böyük aviaşirkəti daha çox sərnişin cəlb etmək məqsədi ilə uçuş zamanı internet xidməti təklif etməyi planlaşdırır. “Japan Airlines” və “All Nippon Airways” şirkətlərindən bildirmişlər ki, hazırda bəzi beynəlxalq marşrutlarda simsiz internet xidmətinin tətbiqi istiqamətində iş aparılır.
Tarix: 27/06/12 Yerli provayder şirkəti tarifləri endirdi
Azərbaycanın provayder şirkəti “Ailə NET” yeni tarifin tətbiqinə başlayır. Artıq iyul ayının 1-dən etibarən tətbiq olunmuş yeni tarifə əsasən, abonentlər internet şəbəkəsinə digər tariflərlə yanaşı, 2m.bit\s sürətlə də qoşula biləcəklər. Bu barədə “İCTnews” elektron xəbər xidmətinə “Ailə TV” Şirkətlər Qrupunun mətbuat
Tarix: 27/06/12 “Facebook”un “ən yaxşı ata”ları
“Facebook”la bağlı maraqlı bir həqiqət ortaya çıxıb. Aparılan araşdırmalara görə, adıçəkilən sosial şəbəkənin “ən yaxşı ata”ları bəlli olub. “ICTnews.az” elektron xəbər xidmətinin məlumatına görə, “Facebook”da subay oğlanların çoxlu uşaq şəkilləri paylaşmasının (burada daha çox öz yaxın qohumlarının
Tarix: 27/06/12 Məşhur sosial şəbəkədə post dəyişikliyi edilib
“Facebook”un əməliyyat direktoru Şeril Sendberq şirkətin Direktorlar şurasına təyin edilmiş ilk qadın olub. “Facebook”un qurucusu Mark Zukerberqin sözlərinə görə, Şeril son illər ərzində şirkətin inkişaf etməsinə səbəb olmuş əsas şəxslərdən biri olub. "Şeril bizim missiyamızı